Choć ta dostępna była jedynie dla wąskiego grona (5 tys.) użytkowników, to część osób biorących udział w tym ekskluzywnym spotkaniu online udostępniło stream z rozmowy m.in. za pośrednictwem YouTube’a.

CZYTAJ TAKŻE: Elon Musk: Pierwsze miasta na Marsie powstaną za 20 lat

Podczas wywiadu Elon Musk został zapytany o plany kolonizacji Marsa i ku zaskoczeniu słuchaczy podał niezwykle precyzyjny termin lądowania człowieka na Czerwonej Planecie. Według niego staniemy się gatunkiem międzyplanetarnym, a swoją stopę na Marsie postawimy już za pięć i pół roku. To – jak zauważa serwis Cnet – niezwykle ambitny plan. Musk jednak stawia warunki, by ów cel udało się osiągnąć. Według niego w kolejnych latach musi nastąpić szereg technologicznych skoków. Jeśli nastąpi oczekiwany postęp, zaczniemy zasiedlać inne planety. – Mars może stać się samowystarczalną cywilizacją – podkreślił Elon Musk.

Ale na tak zaskakujących twierdzeniach miliarder nie poprzestał. Podczas rozmowy spytano go bowiem o działalność Neuralink, startupu zajmującego się implantami mózgu. Okazuje się, że projekt rozwijany od 2016 r. wkrótce ogłosi przełom. W ciągu miesiąca mają zostać opublikowane bowiem filmy pokazujące, jak dzięki chipowi wszczepionemu w mózg małpy, ta jest w stanie za pomocą myśli sterować grami wideo. Na razie to wciąż początkowy etap badań. Wstępnie koncentruje się on na tym, jak chip może pomóc osobom, które doświadczyły urazów mózgu i kręgosłupa.

CZYTAJ TAKŻE: Elon Musk łączy mózg z komputerem. Pokazał świnię, następni ludzie

– Chcę, żeby było jasne – wczesne zastosowania tego rozwiązania będą tak naprawdę przeznaczone tylko dla osób, które mają poważne uszkodzenie mózgu – zastrzegł Elon Musk.