Tworzone przez rodzimy startup rozwiązanie – powstające w oparciu o metodę EPAP (z ang. Expiratory Positive Airway Pressure – coraz popularniejsza metoda leczenia pacjentów cierpiących na obturacyjny bezdech senny lub chrapanie proste) – to niewielki element w formie pudełeczka z krótkimi tunelami wprowadzonymi do nozdrzy. W trakcie wdechu urządzenie, które ma być nowatorskim remedium na leczenie objawów chrapania pozwala użytkownikowi na swobodny przepływ powietrza. Gadżet ma być przystosowany do korzystania w warunkach domowych.

Healthnomic na początek wypuści testową partię 500 urządzeń. Trwają też prace nad wyborem podmiotu, który zajmie się już seryjną produkcją SnoreOff. – Wielkimi krokami przygotowujemy się do komercjalizacji naszego autorskiego urządzenia do niwelowania skutków chrapania. Wyprodukowanie pierwszych sztuk SnoreOff pozwoli nam przeprowadzić testy poprzedzające ostateczne wprowadzenie na rynek – mówi Paweł Wiśniewski, prezes Healthnomic. I zaznacza, że niedawno spółka zakończyła już prace nad dokumentacją technologiczną gadżetu. – Nasi specjaliści wprowadzają obecnie drobne poprawki do urządzenia, takie jak dostosowanie go do ewentualnej wymiany nosków, w związku z różnymi wymiarami przegród nosowych użytkowników – dodaje Wiśniewski.

Ale na tym nie koniec – polski startup rozwija również nową generację autorskiego poligrafu, czyli urządzenia do analizy snu.