W efekcie gwałtowny wzrost liczby obserwujących Ronaldo można przypisać obrazowi, który staje się obecnie drugim najbardziej lubianym postem na Instagramie. Messi jest zaś drugą najczęściej obserwowaną osobowością na Instagramie, z 376 mln obserwujących. Kylie Jenner jest na trzecim miejscu, tuż za Seleną Gomez i Dwaynem „The Rock” Johnsonem.

Czytaj więcej

Messi i Ronaldo razem w reklamie. Jak powstało zdjęcie, które rozpaliło kibiców?

19 listopada Ronaldo zyskał ponad milion obserwujących w ciągu zaledwie 24 godzin, po tym, jak opublikował zdjęcie przedstawiające również Messiego. Post Ronaldo pod reklamą Louis Vuitton zebrał ponad 36 mln polubień na Instagramie od poniedziałku (to znacznie więcej niż przybliżona średnia Ronaldo wynosząca 10 milionów polubień na post), podczas gdy to samo zdjęcie opublikowane przez Messiego zyskało 28,3 miliona polubień.

Według stanu na listopad 2022 r. majątek netto Cristiano Ronaldo szacuje się na około 500 mln dol. co czyni go jednym z najbogatszych sportowców na świecie. Dzięki nowemu rekordowi na Instagramie Ronaldo będzie zarabiał więcej jako influencer.