Spółka kierowana przez Bogumiła Ziębę opracowuje nowatorskie narzędzia do automatyzacji, które pozwalają w bezpieczny sposób zwiększyć wydajność procesu transportu. Roboty logistyczne mogą być sterowane przez operatora lub poruszać się w trybie autonomicznym. System w wewnętrznej nawigacji wspiera laserowa technologia LGV (w obserwacji otoczenia w zakresie 360 stopni pomagają kamery 3D i laserowe skanery).

Wózki, które działają w oparciu o software opracowany przez rodzimych programistów, potrafią dostarczać i odbierać palety z linii produkcyjnej, prowadzić załadunek i rozładunek z rampy, a także wykonywać transport wewnętrzny na duże odległości. Przy tym pojazdy autonomiczne mogą pracować w systemie 24/7. Rozwiązanie testowała polska fabryka Whirlpoola.

W ub.r. Inovatica AGV zakwalifikowała się do grona kilku startupów z całego świata, które będą współpracować z SRTI Park ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (to nowe i szybko zyskujące na znaczeniu centrum inkubacji przyszłych innowacji). O dołączenie do programu akceleracji starało się aż 1500 firm. Polski startup okazał się być jedynym przedstawicielem innowacji z Europy, któremu udało się przebić ze swoim rozwiązaniem.