Odchodzi prezes Disneya. Kto zastąpi medialnego guru?

Bloomberg

Bob Iger, prezes Walt Disney Company i jedna z najbardziej znanych postaci w branży kina, ustępuje ze stanowiska.

Znany guru filmowy Bob Iger zaskoczył we wtorek po południu branżę, ogłaszając niespodziewanie, że nie będzie dłużej prezesem Walt Disney Company. Iger odegrał w ostatnich latach kluczową rolę w rozwoju giganta filmowego i rozrywkowego i jest uważany za drugą najważniejszą postać w historii Disneya po jego założycielu, Walcie Disneyu.

Jak ogłosiła rada nadzorcza firmy, nowym prezesem zostanie Bob Chapek, który dotychczas kontrolował dział Disneya odpowiedzialny za „parki rozrywki, doświadczenia i produkty”.

CZYTAJ TAKŻE: Sukces platformy TV Disneya. Netflix zagrożony

Informacja ta zaszokowała nie tylko pracowników Disneya, ale też konkurencyjne media. Wiele osób z branży uważało bowiem, że Bob Iger zostanie na fotelu prezesa, który przejął w 2005 roku od Michaela Eisnera, jeszcze długie lata.

Nowy szef koncernu Bob Chapek
Bloomberg

Iger stwierdził jednak w oficjalnym oświadczeniu, że jest przekonany, iż była to dobra decyzja, ponieważ przechodząca ostatnio wiele zmian firma potrzebuje nowego szefa ze świeżym spojrzeniem. – Z sukcesem uruchomiliśmy działy bezpośredniej relacji z konsumentem w Disneyu i połączyliśmy 21 Century Fox i wierzę, że to optymalna pora na wprowadzenie nowego prezesa – zaznaczył Iger, cytowany przez CNN.

Zmiana na najwyższym stanowisku w Disneyu, chociaż nagła i nieoczekiwana, ma odbyć się płynnie. Iger poinformował, że zostanie w firmie do końca swojego kontraktu, który upłynie 31 grudnia 2021 roku, i będzie wspomagał Chapeka w nowej roli, a także odpowiadał dalej za kreatywne przedsięwzięcia Disneya.

CZYTAJ TAKŻE: Disney przyznaje, że jego stare filmy zawierają rasistowskie treści

„Jestem niezwykle zaszczycony i z pokorą przejmę rolę prezesa firmy, która jak szczerze wierzę jest najwspanialszą firmą na świecie. Bob Iger zbudował z Disneya najbardziej podziwianą i odnoszącą sukcesy firmę medialną i rozrywkową, a ja miałem szczęście cieszyć się miejscem w pierwszym rzędzie jako członek jego drużyny” – podkreślił Chapek w oświadczeniu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Japoński dron pasażerski wzbił się w powietrze. To będzie rewolucja

Znany producent elektroniki NEC Corporation przeprowadził pierwszy testowy lot swojego drona pasażerskiego. Lot odbył ...

Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP: Pod choinkę 5G!

We wtorek Wigilia. A skoro tak, to prezenty. Wiemy, czego oczekują nasi najbliżsi, co ...

„100 innowacji stulecia”. Znad Wisły w kosmos

Polacy dostarczają podzespoły do satelitów i tworzą własne urządzenia. Oprócz innowacji o charakterze przemysłowo-produkcyjnym ...

Świetny polski design, ale dramat z patentami

Pod względem wzornictwa przemysłowego polskie firmy weszły już do europejskiej ekstraklasy, ale w przypadku ...

Dobra wiadomość dla startupów. Rynek funduszy VC wystrzelił

Drugi kwartał był najlepszym w historii polskiego rynku tzw. inwestycji wysokiego ryzyka. W sumie ...

Pampers wypuszcza inteligentną pieluchę. Są jednak zagrożenia

Dzięki inteligentnym pieluchom informacja o tym, czy dziecko się zmoczyło będzie widoczna na smartfonie. ...