Odchodzi prezes Disneya. Kto zastąpi medialnego guru?

Bloomberg

Bob Iger, prezes Walt Disney Company i jedna z najbardziej znanych postaci w branży kina, ustępuje ze stanowiska.

Znany guru filmowy Bob Iger zaskoczył we wtorek po południu branżę, ogłaszając niespodziewanie, że nie będzie dłużej prezesem Walt Disney Company. Iger odegrał w ostatnich latach kluczową rolę w rozwoju giganta filmowego i rozrywkowego i jest uważany za drugą najważniejszą postać w historii Disneya po jego założycielu, Walcie Disneyu.

Jak ogłosiła rada nadzorcza firmy, nowym prezesem zostanie Bob Chapek, który dotychczas kontrolował dział Disneya odpowiedzialny za „parki rozrywki, doświadczenia i produkty”.

CZYTAJ TAKŻE: Sukces platformy TV Disneya. Netflix zagrożony

Informacja ta zaszokowała nie tylko pracowników Disneya, ale też konkurencyjne media. Wiele osób z branży uważało bowiem, że Bob Iger zostanie na fotelu prezesa, który przejął w 2005 roku od Michaela Eisnera, jeszcze długie lata.

Nowy szef koncernu Bob Chapek
Bloomberg

Iger stwierdził jednak w oficjalnym oświadczeniu, że jest przekonany, iż była to dobra decyzja, ponieważ przechodząca ostatnio wiele zmian firma potrzebuje nowego szefa ze świeżym spojrzeniem. – Z sukcesem uruchomiliśmy działy bezpośredniej relacji z konsumentem w Disneyu i połączyliśmy 21 Century Fox i wierzę, że to optymalna pora na wprowadzenie nowego prezesa – zaznaczył Iger, cytowany przez CNN.

Zmiana na najwyższym stanowisku w Disneyu, chociaż nagła i nieoczekiwana, ma odbyć się płynnie. Iger poinformował, że zostanie w firmie do końca swojego kontraktu, który upłynie 31 grudnia 2021 roku, i będzie wspomagał Chapeka w nowej roli, a także odpowiadał dalej za kreatywne przedsięwzięcia Disneya.

CZYTAJ TAKŻE: Disney przyznaje, że jego stare filmy zawierają rasistowskie treści

„Jestem niezwykle zaszczycony i z pokorą przejmę rolę prezesa firmy, która jak szczerze wierzę jest najwspanialszą firmą na świecie. Bob Iger zbudował z Disneya najbardziej podziwianą i odnoszącą sukcesy firmę medialną i rozrywkową, a ja miałem szczęście cieszyć się miejscem w pierwszym rzędzie jako członek jego drużyny” – podkreślił Chapek w oświadczeniu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

John Reiners, Oxford Economics: Błędem jest myślenie wyłącznie o technologii

Ważne są zmiany w organizacji firmy, reforma tego, co nazywamy kulturą pracy. W świecie ...

Hyperloop bije rekord prędkości

Czwarta edycja zawodów Hyperloop Pod, organizowanych przez firmę SpaceX, nie tylko wyłoniła kolejne grono ...

Hologramy 3D zastąpią ekrany? Przełomowe rozwiązanie naukowców MIT

Naukowcy z bostońskiego Massachusetts Institute of Technology opracowali system, który wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) ...

Chiny blokują eksport technologii. Cios za cios z USA

Gospodarczy konflikt na linii USA-Chiny wzmaga się, a obie strony nie szczędzą sobie mniej ...

Merkel posiada dowody na atak rosyjskich hakerów

Angela Merkel przekazała, że Rosjanie zlecili atak hakerów, którego była celem. Kanclerz Niemiec powiedziała, ...

Multikino nie czekało na serwis drukarek. Kupiło nowe

Sieć kin szybko wymieniła urządzenia Novitusa, które z początkiem roku uległy awarii, na sprzęt ...