Wszyscy pracownicy Amazona przejdą test na Covid-19

Bloomberg

Jeff Bezos, szef Amazona, chce poddać wszystkich pracowników koncernu testom na Covid-19.

Najbogatszy czlowiek świata ogłosił, że wszyscy pracownicy Amazona na całym świecie zostaną poddani testom na koronawirusa. Koncern pracuje nad technologią, która umożliwi regularne badania.

W czwartek Jeff Bezos wysłał coroczny list do udziałowców, w którym podsumowuje bieżące działania i plany koncernu. Jak się można domyślić, tym razem list był poświęcony przede wszystkim problemom (i szansom) związanym z koronawirusem. Bezos wymienił środki ostrożności, jakie podjął gigant e-handlu, by zadbać o zdrowie pracowników i ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa, w tym zamknięcie mniej istotnych na ten czas usług, jak Amazon Books, Amazon 4-star czy Amazon Pop Up.

CZYTAJ TAKŻE: Gigantyczne kolejki w Amazonie. Koncern zmieni sposób obsługi klientów

Szef Amazona zaskoczył też nowym pomysłem, by poddać wszystkich pracowników obowiązkowym, regularnym testom na Covid-19. Bezos poinformował, że powołał już specjalny zespół złożony z naukowców, menedżerów i informatyków, którzy zajmą się rozwinięciem niezbędnej technologii do badań na obecność koronawirusa i planuje w najbliższym czasie uruchomić pierwsze laboratorium. Testom mają zostać poddane wszystkie osoby zatrudnione w Amazonie na każdym kontynencie, niezależnie od działu, w jakim pracują, ani tego, czy wykazywali jakieś objawy zakażenia.

Laboratorium Amazona będzie miało wkrótce pełne ręce roboty
AFP

„Regularne testy w skali globalnej, we wszystkich branżach, zapewnią ludziom bezpieczeństwo i pomogą gospodarce powstać znów na nogi i odżyć. Żeby to zadziałało, potrzebujemy jako społeczeństwo znacznie większej liczby testów niż jest to obecnie możliwe” – pisze Bezos.

Właściciel Amazona znalazł się ostatnio w ogniu krytyki właśnie przez to, że niedostatecznie dba o higienę w zakładach w trakcie pandemii. Bezos rzeczywiście nie radził sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa zatrudnionym, o czym świadczy publiczna zbiórka, jaką rozpoczął w marcu na rzecz pracowników Amazona, którzy ucierpieli zdrowotnie czy finansowo przez koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: Najbogatszy człowiek jeszcze bogatszy. Dzięki koronawirusowi

Jak wskazywali krytycy, koncern powinien już wcześniej znacznie lepiej zabezpieczyć własnych pracowników, biorąc pod uwagę, że jego zyski w trakcie pandemii wystrzeliły w górę. Tylko w tym tygodniu majątek Jeffa Bezosa wzrósł o 26 mld dol. dzięki wzmożonym zakupom klientów na Amazonie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

„Czarny Piątek” oszustwem? Ta strona sprawdzi, czy promocja jest ściemą

Choć Black Friday jest dla wielu sklepów okazją do przedstawienia atrakcyjności oferty, nadal zdarzają ...

Elon Musk nie zaszczepi się na Covid-19. I tak kiedyś wszyscy umrą

Amerykański wizjoner, twórca SpaceX i Tesli, znowu szokuje. Podczas ostatniego wywiadu dla „New York ...

Mit polskich innowacji

Rząd chce, żeby Polska była technologicznym liderem. Ale w rankingach nadal jesteśmy w ogonie. ...

Polski bank pamięci ma podbić Amerykę

Twórca startupu Kristalic zbudował innowacyjny biznes w San Francisco. Ale droga do sukcesu była ...

Facebook zakazuje białego nacjonalizmu

W reakcji na ataki w Christchurch gigant mediów społecznościowych zabroni na swojej platformie oraz ...

Nie czas oglądać. Premiera nowego Bonda znów przesunięta

Gromadzący przed ekranami rzesze widzów kolejny Bond pod tytułem „Nie czas umierać” nie zasili ...