Wszyscy pracownicy Amazona przejdą test na Covid-19

Bloomberg

Jeff Bezos, szef Amazona, chce poddać wszystkich pracowników koncernu testom na Covid-19.

Najbogatszy czlowiek świata ogłosił, że wszyscy pracownicy Amazona na całym świecie zostaną poddani testom na koronawirusa. Koncern pracuje nad technologią, która umożliwi regularne badania.

W czwartek Jeff Bezos wysłał coroczny list do udziałowców, w którym podsumowuje bieżące działania i plany koncernu. Jak się można domyślić, tym razem list był poświęcony przede wszystkim problemom (i szansom) związanym z koronawirusem. Bezos wymienił środki ostrożności, jakie podjął gigant e-handlu, by zadbać o zdrowie pracowników i ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa, w tym zamknięcie mniej istotnych na ten czas usług, jak Amazon Books, Amazon 4-star czy Amazon Pop Up.

CZYTAJ TAKŻE: Gigantyczne kolejki w Amazonie. Koncern zmieni sposób obsługi klientów

Szef Amazona zaskoczył też nowym pomysłem, by poddać wszystkich pracowników obowiązkowym, regularnym testom na Covid-19. Bezos poinformował, że powołał już specjalny zespół złożony z naukowców, menedżerów i informatyków, którzy zajmą się rozwinięciem niezbędnej technologii do badań na obecność koronawirusa i planuje w najbliższym czasie uruchomić pierwsze laboratorium. Testom mają zostać poddane wszystkie osoby zatrudnione w Amazonie na każdym kontynencie, niezależnie od działu, w jakim pracują, ani tego, czy wykazywali jakieś objawy zakażenia.

Laboratorium Amazona będzie miało wkrótce pełne ręce roboty
AFP

„Regularne testy w skali globalnej, we wszystkich branżach, zapewnią ludziom bezpieczeństwo i pomogą gospodarce powstać znów na nogi i odżyć. Żeby to zadziałało, potrzebujemy jako społeczeństwo znacznie większej liczby testów niż jest to obecnie możliwe” – pisze Bezos.

Właściciel Amazona znalazł się ostatnio w ogniu krytyki właśnie przez to, że niedostatecznie dba o higienę w zakładach w trakcie pandemii. Bezos rzeczywiście nie radził sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa zatrudnionym, o czym świadczy publiczna zbiórka, jaką rozpoczął w marcu na rzecz pracowników Amazona, którzy ucierpieli zdrowotnie czy finansowo przez koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: Najbogatszy człowiek jeszcze bogatszy. Dzięki koronawirusowi

Jak wskazywali krytycy, koncern powinien już wcześniej znacznie lepiej zabezpieczyć własnych pracowników, biorąc pod uwagę, że jego zyski w trakcie pandemii wystrzeliły w górę. Tylko w tym tygodniu majątek Jeffa Bezosa wzrósł o 26 mld dol. dzięki wzmożonym zakupom klientów na Amazonie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Netflix ratuje legendarne kino. Tilda Swinton: Wybudujcie całą sieć

Netflix przejął słynne kino na Manhattanie. Paris Theater znajduje się naprzeciwko hotelu Plaza i ...

Grozi nam cyberarmagedon na drogach. Niepokojące dane

Rosnąca liczba samochodów połączonych z siecią i komunikujących się między sobą to przyszłość, od ...

Polacy uderzą w raka. Korytarz życia na autostradzie

Rodzima spółka Biotts podpisała umowę licencyjną z Balanced Biotech, firmą z USA z branży ...

Przełom w cyfryzacji służby zdrowia

Rządowy projekt e-zdrowie, a także inwestycje firm prywatnych nabierają tempa. Asseco zaczyna oferować m.in. ...

Wyłudzają pieniędze w mediach społecznościowych

Operator systemu płatności Blik zwraca uwagę na kradzieże kont w mediach społecznościowych służące wyłudzaniu ...

Sociale stawiają na wideo

Także w mediach społecznościowych widać zdecydowaną modę na treści wideo wypierające stopniowo wiadomości tekstowe. ...