Dramat aktorów. Teraz dostaną pieniądze za spektakle online

Eleanor Bentall/Bloomberg News

Wszyscy aktorzy występujący w sztukach Królewskiego Teatru Narodowego w Londynie, transmitowanych w czasie pandemii w internecie, dostaną odpowiednie honoraria.

Wśród aktorów są m.in. James Corden, Benedict Cumberbatch oraz Tamsin Greig, a także Gillian Anderson i Tom Hiddleston. Sztuki są transmitowane na YouTube od początku kwietnia.

BBC informuje, że to od aktorów będzie zależało, czy przyjmą honoraria, czy też z nich zrezygnują. Teatr jednak zamierza wypłacić im wynagrodzenie na rozpowszechnianie filmów, które zostały nagrane podczas spektakli. Wielu aktorów, a także osób pracujących z teatrze podczas lockdownu znalazło się w trudnej sytuacji finansowej – poinformowali przedstawiciele teatru.

CZYTAJ TAKŻE: Rząd zamyka kina i teatry przez koronawirusa. Właściciele liczą straty

Na czas kwarantanny Królewski Teatr Narodowy w Londynie prezentuje w internecie swoje najsłynniejsze spektakle. W cyklu National Theatre at Home można obejrzeć „Frankensteina” z Benedictem Cumberbatchem oraz Johny Lee Millerem w rolach głównych. Sztukę wyreżyserował Danny Boyle, znany z oscarowego „Slumdoga. Milionera z ulicy” oraz „Trainspotting”. A także „Antoniusza i Kleopatrę” Szekspira z Ralphem Fiennesem i Sophie Okonedo.

Wszystkie sztuki dostępne są przez tydzień od dnia publikacji na kanale YouTube. Transmisja jest darmowa.

Rufus Norris, reżyser teatralny i filmowy oraz dyrektor artystyczny Królewskiego Teatru Narodowego, powiedział, że w kwietniu spektakle na YouTube obejrzało w sumie 8 mln osób.

CZYTAJ TAKŻE: Filmy trafiają od razu do internetu. Problemy z kręceniem nowych

Królewski Teatr Narodowy w Londynie (Royal National Theatre), to brytyjska kompania teatralna z siedzibą w Londynie, uważana za jedną z trzech najważniejszych – obok Royal Shakespeare Company (RSC) i Royal Opera House – instytucji teatralnych w Wielkiej Brytanii współfinansowanych ze środków publicznych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wielka sieć supermarketów stworzy własną kryptowalutę

Walmart złożył w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych wniosek o opatentowanie nowej wirtualnej ...

Mechaniczny pies przypilnuje platformy

Spot, robot zbudowany przez firmę Boston Dynamics, będzie patrolował platformę wiertniczą na Morzu Norweskim ...

Allegro zdradza szczegóły oferty wartej miliardy

Potentat e-handlu chce sprzedać swoje akcje po cenie maksymalnej 43 zł. Zapisy na akcje ...

Nos z pleksiglasu. Czas ekstremalnych modyfikacji ciała

Naukowcy ze szwedzkiego Chalmers University twierdzą, że wynaleźli „gumowaty” nanomateriał, który może zastępować ludzką ...

Uber z wirtualną kasą. Tak będziemy jeździć od stycznia?

Od nowego roku zacznie obowiązywać znowelizowana Ustawa o Transporcie Drogowym. Przepisy, tzw. Lex Uber, ...

Startup stworzył rakietę, która weszła w przestrzeń kosmiczną

Japoński startup działający w branży kosmicznej w sobotę dokonał udanego wystrzelenia pierwszej, niewielkiej rakiety ...