Streamingowy serwis TV Discovery+ wchodzi do Polski

Bloomberg

Amerykańska grupa telewizyjna Discovery jeszcze w tym miesiącu uruchomi w Polsce nową globalną platformę streamingową – Discovery+. Będzie ona działać w ramach serwisu Player.pl.

Discovery, właściciel TVN, obchodzi dziś globalną premierę serwisu streamingowego Discovery+. Jak właśnie podał, jeszcze w tym miesiącu chce uruchomić w Polsce swoją nową platformę streamingową z wideo na żądanie – Discovery+. Ruszy ona w ramach oferty serwisu Player.pl. Jak na razie niewiele wiadomo o zawartości serwisu w polskiej wersji na start.

To bardzo ciekawa informacja, biorąc pod uwagę, że Discovery i Telewizja Polsat pracują nad uruchomieniem wspólnego serwisu VoD (sprawa jest w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów). Jak zapewnia nas Katarzyna Issat z biura prasowego TVN (należy do Discovery), prace nad tym serwisem idą równolegle.

Z kolei Canal+ Polska, w którym Discovery ma mniejszościowy pakiet akcji, promuje od kilku miesięcy swój nowy produkt łączący VoD i internetową telewizję linearną.

CZYTAJ TAKŻE: Netflix podnosi ceny abonamentów

Platforma Discovery+ działa już w Wielkiej Brytanii (zastąpiła markę dplay i na początku pojawiła się na platformie satelitarnej Sky, której abonenci mogą używać jej za darmo przez rok), Irlandii i Indiach. W styczniu będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych, gdzie nadawca wprowadzi ją we współpracy z tamtejszym operatorem – Verizonem. Także na początku 2021 r. dostęp do niej uzyskają mieszkańcy Skandynawii, Włoch i Holandii – podała grupa.

W USA ma to być serwisy większy niż jakakolwiek inna platforma VOD w momencie uruchomienia. Objąć ma ponad 55 tys. odcinków znanych programów, w tym kolekcję Natural History BBC, produkcje A&E Networks oraz Group Nine.

W Europie na platformie Discovery+ obejrzeć można będzie też transmisję z Igrzysk Olimpijskich w Europie (z wyjątkiem Rosji) – zapowiedziano. Trafią na nią również programy Eurosportu.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy serwis zostanie udostępniony w ponad 25 krajach na całym świecie – podało Discovery.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wiceminister zdrowia: W e-zdrowiu doganiamy liderów

Może dojść do sytuacji jak w bankowości. Polska nadrobiła dystans do krajów Zachodu, a ...

Netflix zrobi serial na podstawie „Stu lat samotności” Gabriela Garcíi Marqueza

Zmarły pięć lat temu pisarz konsekwentnie odrzucał propozycje ekranizacji „Stu lat samotności”, obawiając się, ...

Chińczycy na giełdzie tracą rozum. Musiała pomóc sztuczna inteligencja

Traderzy posługujący się modelami komputerowymi próbują rozszyfrować zachowania armii chińskich inwestorów indywidualnych. Ci na ...

Internetowi mistrzowie optymalizacji podatkowej

Komisja Europejska uważa, że największe firmy cyfrowe stosują optymalizacje podatkowe na szkodę budżetów krajów ...

W tym roku hakerzy zastosują nowe chwyty. Pomaga im AI

Liczba ataków rośnie i są bardziej wyrafinowane. Cyberprzestępcy uderzają za pośrednictwem poczty e-mail, SMS-ów ...

Airbnb wychodzi z internetu

Znany internetowy pośrednik w wynajmie lokali podróżnym zainwestuje w sieć hoteli w Indiach. Chodzi ...