Przychodnia przyszłości w każdym smartfonie. Pomógł koronawirus

Adobe Stock

Pomoc medyczna w jeden dzień, konsultacje i recepty w aplikacji, do tego punkt opieki na warszawskim Żoliborzu – wszystko dostępne w ramach NFZ. Polski startup Jutro Medical ma nowatorską propozycję dla pacjentów.

Działający od ponad roku warszawski startup nie mógł trafić na lepszy moment – epidemia koronawirusa, zdalna medycyna i kłopoty z dostępem do lekarzy sprawiły, że przychodnia przyszłości, którą rozwija, na brak zainteresowania nie może narzekać. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż w Jutro Medical kilkanaście dni temu zainwestowała grupa aniołów biznesu i funduszy VC, wykładając 6,2 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE: Lekarz zbada przez komputer. Pandemia nakręca telemedycynę

Projekt łączy telemedycynę z nowoczesnym punktem podstawowej opieki zdrowotnej. Oferuje pacjentom zdalne wizyty, e-skierowania, e-zwolnienia, e-recepty – bezpośrednio w aplikacji. 90 proc. konsultacji lekarskich odbywa się online. Jutro Medical to jednak też nowoczesna przychodnia, w której pacjenci – w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia – mogą odbyć tradycyjną wizytę i przeprowadzić badania.

Za nowatorskim projektem stoi Adam Janczewski, młody przedsiębiorca, który mając 19 lat, stworzył aplikację SaveMyTime, rejestrującą czas poświęcany na poszczególne zadania i eliminującą złe nawyki (pobrało ją ponad 0,5 mln użytkowników). Był też związany z grupą Absolwent.pl, w ramach której zbudował apkę Kiwi Jobs, przejętą przez OLX.

mat. pras.

– Pomysł na Jutro Medical pojawił się po moich własnych doświadczeniach ze służbą zdrowia. Widziałem zmęczenie lekarzy, których przytłaczała biurokracja. Zacząłem się zastanawiać, jak ją ograniczyć. Postanowiłem podejść do tego w sposób, który znam najlepiej – wykorzystując technologię, automatyzując najbardziej powtarzalne zadania. Jutro Medical usprawnia także komunikację pacjentów z lekarzami, dając dostęp do przychodni w smartfonie – tłumaczy założyciel startupu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Samoloty elektryczne przylecą z Izraela

Amerykańskie linie lotnicze Cape Air zamówiły w pełni elektryczny dziewięcioosobowy samolot pasażerski, który ma ...

Niewiarygodne. Pierwszy dron poleci w kosmos

NASA wyśle na jeden z księżyców Saturna atomowego drona badawczego o nazwie Dragonfly (Ważka). ...

Armia USA kupuje bezzałogowe łodzie z dronami kamikadze

To będzie zupełnie nowy format walki, a dokładniej wsparcia ogniowego – Korpus Piechoty Morskiej ...

Startupy 2019. Polscy samuraje pod rękę z Robertem Lewandowskim

Technologia Fido.ai znanej polskiej firmy specjalizującej się w sztucznej inteligencji rozwija się pod nowymi ...

Barwniki do mikroskopii wysokiej rozdzielczości

Dzisiejsza nauka w zaawansowany sposób bada komórki i ich elementy, takie jak organelle czy ...

Polskie beacony z nową szansą w czasie epidemii

O krakowskim Estimote długo było cicho. Jej produkt, beacony, skazywano na porażkę. Tymczasem pandemia ...