Hakerzy z Anonymous grożą Muskowi za kryptowaluty

Andrew Harrer/Bloomberg

Grupa hakerów Anonymous opublikowała film, w którym zagroziła atakami przeciwko miliarderowi Elonowi Muskowi. Zarzuca mu, że manipuluje kursami kryptowalut, by podbudować własne ego i przyciągać uwagę opinii publicznej.

„Miliony inwestorów detalicznych naprawdę liczą na wzrost kursów kryptowalut, by poprawić swój standard życia. (…) Oczywiście biorą na siebie ryzyko, gdy inwestują, a wszyscy wiedzą, że należy być przygotowanym na dużą zmienność na rynku kryptowalut. Twoje tweety z ostatniego tygodnia pokazują jednak wyraźną pogardę dla zwykłych pracujących ludzi. Gdy ciężko pracujący ludzie tracą marzenia przez twoją publiczną dziecinadę, wyśmiewasz ich za pomocą memów siedząc w jednej ze swoich posiadłości wartych miliony dolarów” – stwierdzili hakerzy z Anonymous.

CZYTAJ TAKŻE: Tesla ma kłopoty przez tweety Elona Muska

Odnieśli się oni w ten sposób do tweetu Muska z piątku, który sprowokował przecenę bitcoina o 7 proc. w ciągu jednego dnia. Musk w ostatnich miesiącach wielokrotnie tweetował na temat kryptowalut przyczyniając się do gwałtowych zwyżek i spadków ich kursów. Uderzył też w rynek ogłaszając, że jego spółka Tesla nie będzie już przyjmować zapłaty w bitcoinach.

W sobotę doprowadził do dużego skoku kursu mało znanej kryptowaluty o nazwie CumRocket (co da się przetłumaczyć jako „SpermoRakieta”). Jej kurs skoczył w ciągu jednego dnia z 0,06 dol. do 0,26 dol. Musk podbił kurs umieszczając w swoim tweecie emotikony: kropelki wody, rakietę, strzałkę i Księżyc, co miało oznaczać „CumRocket na Księżyc!”.

Hakerzy z Anonymous twierdzą, że Musk ma przerośnięte ego i cierpi na „kompleks mesjasza”, który powoduje, że ciągle stara się zwracać na siebie uwagę. Uważają też, że jego działalność biznesowa jest często szkodliwa.

CZYTAJ TAKŻE: Musk na Marsa wyśle tylko ochotników. „Możecie już nie wrócić”

„Jest to oczywistym dla dzieci pracujących w twoich zagranicznych kopalniach litu, które niszczą też lokalne środowisko. Musisz być otwarty w kwestii swojej chęci do organizowania zamachów stanu mających na celu ustanawianie dyktatorów w miejscach, gdzie wydobywa się twoje toksyczne produkty. Przedwcześnie ukoronowałeś się „Imperatorem Marsa”, miejsca, gdzie chcesz wysyłać ludzi na śmierć” – stwierdzili hakerzy z Anonymous.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kreml oskarża Google`a i Facebooka o ingerencję w sprawy Rosji

Rosyjski regulator mediów i internetu twierdzi, że amerykańscy giganci Google i Facebook, mimo zakazu ...

Alibaba, eBay czy Amazon? Nowe okno na świat polskich firm

Firmy, wykorzystując globalne platformy internetowe mogą docierać do klientów na całym świecie bez konieczności ...

Allegro walczy z oszustami działającymi „na koronawirusa”

Serwis podobnie jak Amazon blokuje oferty, na których sprzedawcy znacznie zawyżają ceny np. masek ...

Facebook ma coraz więcej martwych użytkowników

W ciągu najbliższych 50 lat liczba użytkowników Facebooka, którzy zmarli przekroczy liczbę żywych. Naukowcy ...

Brat narkotykowego barona idzie na wojnę z polskim miliarderem

Szwedzka Klarna, najcenniejszy startup Europy, szykuje się do giełdowego debiutu za oceanem. Bezprecedensowe wydarzenie ...

Roboty pomogą farmerom przy uprawie pomidorów

Nowatorski robot ma ułatwić życie holenderskim hodowcom pomidorów. Urządzenie o nazwie Plantalyzer pozwoli przewidywać ...