Revolut najcenniejszy. Sześciokrotny wzrost wartości w rok

Prezes Revoluta Nikolay Storonsky
Luke MacGregor/Bloomberg

Fintech Revolut jest wart 33 mld dolarów. Firma zajmująca się bankowością elektroniczną i płatnościami cyfrowymi, ustanowiła rekord jako najcenniejsza prywatna firma technologiczna w Wielkiej Brytanii w historii.

Działająca od sześciu lat firma jest teraz warta sześć razy więcej niż była wyceniana w zeszłym roku.

Firma poinformowała, że udało jej się pozyskać 800 mln dolarów od dwóch nowych inwestorów: japońskiego Softbank Vision Fund 2 i amerykańskiego Tiger Global. Obie firmy inwestycyjne posiadają obecnie 5 proc. udziałów w startupie.

CZYTAJ TAKŻE: AI przewidzi, czy spłacisz pożyczkę. Polski pomysł robi furorę

Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój produktów i usług. Spółka zamierza też zintensyfikować ekspansję terytorialną, chcąc mocniej rozwijać się w USA i wejść z ofertą do Indii oraz na inne rynki zagraniczne. Współzałożyciel firmy Nik Storonski, zapowiedział, że oferta ma być też bardziej spersonalizowana.

Z Revoluta korzysta już niemal 16 milionów osób na całym świecie. Firma posiada też licencję bankową wydaną przez Bank Litwy. Revolut świadczy usługi wymiany walut, prowadzenia rachunków bieżących i kryptowalut klientom w 35 krajach, ale wciąż jest w trakcie uzyskiwania brytyjskiej licencji bankowej.

Mikko Salovaara, dyrektor finansowy Revolut, powiedział BBC, że jego firma planuje debiut giełdowy, ale chce to zrobić przy jeszcze wyższej wycenie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Stripe, czyli świat u stóp irlandzkich braci

Dwóch nastolatków zbudowało biznes wart 36 mld dol. Ich startup Stripe rzucił wyzwanie bankom, ...

Chiny: kupisz smartfona, jak dasz do zeskanowania twarz

Biometria, skanowanie tęczówki i rozpoznawanie twarzy stają się coraz popularniejszymi metodami zabezpieczeń stosowanych w ...

Bill Gates odchodzi z Microsoftu

Firma Microsoft ogłosiła w piątek, że jej współzałożyciel i były prezes Bill Gates odchodzi ...

Trump chce uziemić drony. Boi się szpiegowania przez Pekin

Program rozwoju cywilnych tzw. bezzałogowych statków powietrznych (BSP) w Stanach Zjednoczonych zostanie zawieszony. Jak ...

Startup stworzył rakietę, która weszła w przestrzeń kosmiczną

Japoński startup działający w branży kosmicznej w sobotę dokonał udanego wystrzelenia pierwszej, niewielkiej rakiety ...