Komputery na raty. Gigantyczny wzrost sprzedaży

Acer, mat. pras.

Wzrost sprzedaży ratalnej laptopów przez internet wyniósł w Polsce ponad 800 proc. – podaje Santander Consumer Bank Polska

Polacy w czasie domowej izolacji ruszyli na wirtualne zakupy, ponieważ to jedna forma jaka jest teraz możliwa poza produktami spożywczymi. Jak podaje Santander Bank Polska, w marcu i na początku kwietnia względem analogicznego okresu minionego roku, ratalna sprzedaż laptopów wzrosła aż o 825 proc., a notebooków o 566 proc.

Na czele produktów cieszących się większym niż zwykle zainteresowaniem kupujących znalazły się także telewizory, ta kategoria zanotowała wzrost o 155 proc., oraz smartfony (133 proc.).

CZYTAJ TAKŻE: Sprzęt sportowy hitem e-sklepów. Zaskakujący numer 1

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa zmusiła część firm do przestawienia pracowników na pracę zdalną. Od połowy marca zdalnie funkcjonują także szkoły, w wielu rodzinach pojawiła się więc potrzeba zakupu brakującego sprzętu elektronicznego. O dziwo Polacy chętniej zaciągali kredyty ratalne także na sprzęt AGD. Bardzo popularnym wyborem były ostatnio pralki (wzrost o 112 proc.) i odkurzacze (111 proc.).

– Z naszych danych wynika, że epidemia zweryfikowała plany zakupu przede wszystkim dodatkowych komputerów, bo laptopy są w tej chwili potrzebne w każdym domu, ale także sprzętu domowego. Polacy zaczynają doposażać swoje mieszkania. Widać też większe zainteresowanie np. zakupem konsol do gier. Ponieważ sklepy stacjonarne AGD/RTV są zamknięte, przenieśliśmy swoje zakupy do sieci. – mówi Agnieszka Kociemska, zastępca dyrektora Pionu Kredytów Konsumenckich Santander Consumer Banku. – Kredyt ratalny online daje bowiem możliwość zakupu niezbędnych w tym momencie sprzętów, na które nie moglibyśmy sobie normalnie pozwolić, bez wychodzenia z domu – przypomina.

CZYTAJ TAKŻE: Tym razem wirus ratuje komputery

Wiele wskazuje na to, że zarówno popularność e-commerce – do zakupów internetowych dołączyły bowiem grupy nigdy wcześniej nie korzystające z tego kanału – jak i możliwość wykonywania wszystkiego zdalnie, staną się silnym rynkowym trendem. Ograniczenia dotyczące handlu i zakazu przemieszczania się będą obowiązywały według najnowszych wytycznych rządu do 19 kwietnia. Z kolei przerwa w działaniu szkół będzie trwała przynajmniej do 26 kwietnia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Młode, innowacyjne firmy mają w Polsce pod górkę

Aż 46 proc. założycieli startupów w naszym kraju trafia na bariery podczas tworzenia biznesu ...

Polacy chcą więcej cyfrowej wolności niż inni pracownicy

Firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników, znacznie łatwiej osiągają cele biznesowe ...

Polacy chcą być niczym Ikea. Francuzi mówią o rewolucji

Jeden z bardziej obiecujących startupów ma wynieść rynek mebli na nowy, innowacyjny poziom. Mała ...

Gogle VR i AR stają się hitem. Efekt pandemii

Technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości wchodzą do kolejnych sektorów i branż. Wirus wzmocnił nowy ...

Możesz zarobić na przeglądarce

Przeglądarka Brave założona przez Brendana Eicha, byłego dyrektora generalnego Mozilli, umożliwi zarabianie na reklamach ...

Na Facebooku i YouTube czają się reklamy – pułapki

Każdego dnia europejscy konsumenci spotykają się z targetowanymi reklamami prezentującymi kuszące oferty w mediach ...