Apple będzie produkować iPhone’a 14 w Indiach. Chiny w odstawce

Koncern Apple poinformował, że wyprodukuje swojego najnowszego iPhone'a 14 w Indiach. To jeden z etapów przenoszenia przez giganta technologicznego część produkcji z Chin – informuje Reuters.

Technologiczni giganci przeciwni rządowym apkom w smartfonach

Organizacja – zrzeszająca m.in. Amazon, Google, LG, IBM, czy Samsunga – nie chce obowiązkowych aplikacji w smartfonach Polaków. Zwróciła się właśnie w tej sprawie do resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Nowy iPhone 14 już do naprawy. Drgania i dziwne dźwięki

Najnowsze modele smartfonów z logo nadgryzionego jabłka dopiero miały premierę, a już okazuje się, że sprzęt ma feler. Chodzi o aparat w modelu 14 Pro, który – jak zachwalało Apple – doczekał wielu ulepszeń względem poprzedników.

Przełom w bateriach. Urządzenia elektroniczne „zasili” krab

To może być prawdziwa rewolucja w przemyśle bateryjnym – wygląda na to, że naukowcy znaleźli sposób na rozwiązanie problemów z rosnącymi kosztami akumulatorów litowo-jonowych.

Trudna wojna o ekrany smartfonów. Z których aplikacji korzystają Polacy?

Ponad 20 mln Polaków ma zainstalowane aplikacje Youtube i Google, królują też apki banków. Ale przebicie się na ekran telefonu to dziś nie lada sztuka.

Rosjanie kupią iPhone`a 14 niezależnie od sankcji. Mają sposób

Pomimo faktu, że Apple opuściło Rosję niemal natychmiast po wybuchu wojny, nowości z logo jabłka wciąż są w zasięgu rosyjskich konsumentów.

Premiera iPhone 14. Smartfon ma bardziej zaawansowanych braci

Apple ogłosiła dziś premierę iPhone’a 14 zarówno w wersji podstawowej, jak też Pro i Pro Max, czyli, najbardziej jak dotąd zaawansowanej rodziny modeli.

Premiery Apple. Jest iPhone 14 i zegarek, który wskaże dni płodne

Gigant z Cupertino zaprezentował rodzinę swoich najnowszych urządzeń – od smartfonów, przez inteligentne zegarki, po słuchawki.

Apple, Google, Huawei – rozpoczyna się wyścig na premiery

Koncern kierowany przez Tima Cooka na środowy wieczór zaplanował swoje największe coroczne wydarzenie – w kampusie Apple Park zaprezentowana zostanie najnowsza gama urządzeń z logo nadgryzionego jabłka.

Po co ekran komputera czy telewizor? Okulary mogą je zastąpić

Chiński koncern Lenovo zaoferował okulary, które będą współpracować ze smartfonem, laptopem czy tabletem. Wystarczy połączenie kablem USB-C. Glasses T1 mają zastąpić ekran komputera w czasie pracy czy telewizor podczas domowego seansu filmowego.

Dyktator chwali się białoruskim laptopem. Ale coś tu nie gra

Aleksander Łukaszenko pochwalił się pierwszy modelem rzekomo rodzimej produkcji i z krajowym komponentów. Okazało się, ze jednak jest ich tylko 12 proc.

Nadciąga iPhone 14. Przecieki odnośnie do kluczowego wydarzenia Apple

Już 7 września wyczekiwana przez fanów marki Apple premiera nowej serii urządzeń. Na corocznym wydarzeniu w Steve Jobs Theater koncern zaprezentuje najnowsze sprzęty – słuchawki, smartwatche i smartfony.

Apple wypuści gogle? To może być rewolucja

Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość to dziś w świecie nowych technologii najgorętszy z trendów. Na tej fali popłynąć chce również koncern z logo nadgryzionego jabłka, a przynajmniej tak twierdzi uznany analityk rynkowy Ming-Chi Kuo.

Rośnie góra e-śmieci. Stare gadżety bogaci podrzucają biednym

Wyścig technologiczny doprowadził do powstania nie tylko wielu użytecznych i efektownych domowych produktów, ale też poważnego problemu.

Jakich smartfonów szukają Polacy? Duże zaskoczenie

Nie przekątna ekranu, wygląd urządzenia, jego wielkość, kolor, czy waga, ani nawet marka producenta decydują o tym, jaki smartfon zostanie wybrany.

Polacy wolą telewizor od smartfona. Nowe badania

Głównym źródłem informacji nad Wisłą pozostaje odbiornik TV. To zaskoczenie, bo w dobie cyfryzacji, dynamicznego rozwoju internetu i popularności smartfonów, właśnie urządzenia mobilne i treści dostarczane online mogłyby się wydawać kluczowe.

Apple chce zabezpieczyć smartfony. Obronią się nawet przed Pegasusem

Producent elektroniki zapowiada wprowadzenie specjalnej funkcji do jego urządzeń, która pozwoli zwiększyć ochronę przed cyberatakami i szpiegowaniem.

Rosja obchodzi sankcje. "Puste" laptopy i pirackie oprogramowanie

Już około 60 procent laptopów jest wysyłanych do Rosji bez systemu operacyjnego (OS). Dystrybutorzy spodziewają się, że do jesieni udział może wzrosnąć do 80-90 proc. W takim sprzęcie Rosjanie najczęściej instalują oprogramowanie pirackie.