Załamanie sprzedaży telewizorów. Jakie modele kupują Polacy?

Polacy kupili mniej telewizorów mimo mundialu i boomu wywołanego zmianą standardu telewizji naziemnej. Ten rok może być dużo trudniejszy.

Jak zabezpieczyć laptop przed zagrożeniami z sieci?

W związku z nasilającą się liczbą ataków komputer, szczególnie ten używany do pracy, musi być dobrze zabezpieczony. Coraz częściej dostawcy sprzętu oferują szereg wbudowanych rozwiązań oraz usług zmniejszających ryzyko ataku oraz niwelujących jego skutki.

Rzeź na rynku smartfonów. Te marki tracą najmocniej

Sprzedaż telefonów komórkowych na świecie raptownie spada. Z danych firmy Canalys wynika, że w IV kwartale dostawy urządzeń na rynek skurczyły się o 17 proc. Wielkimi przegranymi są chińscy producenci.

Aby uniknąć reklam, trzeba krzyczeć do telewizora. To może zadziałać

Sony ma już rozwiązanie pozwalające oglądającemu telewizję wyłączyć reklamę, jeśli tylko oglądający odpowiednio głośno krzyknie… nazwę promowanej marki. Można też będzie przez telewizor zamówić właśnie reklamowany produkt.

Centrum pracy zdalnej - twój komputer

Dobry laptop do home office powinien być lekki, niezawodny i wydajny, musi też zapewnić sprawną komunikację i bezpieczeństwo danych. W tej roli doskonale sprawdzą się urządzenia z linii HP Elite.

Bruksela chce otworzyć Apple na konkurentów. Gigant drży o bezpieczeństwo

Producenci smartfonów i tabletów do 2024 r. muszą dostosować się do nowej unijnej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA), która stanowi, iż konsumenci mają mieć możliwość instalowania aplikacji z dowolnego miejsca.

Smartfon na głowie. Nawet nawigacja trafiła już do okularów

Chiński koncern TCL, znany głównie z produkcji telewizorów, pokazał RayNeo X2. To para inteligentnych okularów – choć grube, czarne oprawki przypominają okulary 3D starego typu, to w praktyce oferują one liczne funkcje.

Szybkie awarie elektroniki to celowe zagranie? Bruksela chce rozwiązać problem

Wiele urządzeń może przestać działać już po dwóch latach, ponieważ producenci nie dostarczają aktualizacji technicznych. Firmy od la temu zaprzeczają, ale problem zajęła się już też Bruksela .

Tatuaż w wersji „zrób to sam”. To może być koniec salonów tatuażu

Szybko, tanio i bezboleśnie – takie mogą być tatuaże w przyszłości. Południowokoreańska firma Prinker zaprezentowała niewielkich rozmiarów urządzenie, które może stanowić zagrożenie dla specjalistów pracujących w salonach tatuażu.

Ukraina z papierem z opadłych liści i robotami. Bojkot Rosji na targach CES

Organizowane w Las Vegas targi CES przyciągnęły ponad 3,2 tys. wystawców z całego globu i ok. 100 tys. odwiedzających. Choć wydarzenie przyciągnęło przedstawicieli 170 krajów, w tym roku zabrakło Rosji, ale pojawiło się sporo start-upów z Ukrainy.

Nowy standard ładowania telefonów. Koniec zamieszania

Bezprzewodowe ładowanie smartfonów i akcesoriów w standardzie Qi2 będzie teraz powszechne. A to za sprawą nowego standardu Qi2, który powstanie na bazie rozwiązań Apple, ale stosować będą go liczący się producenci elektroniki.

E-wózek dla dzieci, e-łyżworolki czy auto-kameleon. CES 2023 pokazuje przyszłość

W Las Vegas ruszyła coroczna, największa na świecie impreza branży nowych technologii. Nie brakuje innowacyjnych rozwiązań – począwszy od podręcznych gadżetów i sprzętów elektroniki konsumenckiej, po motoryzację.

Wartość Apple w rok spadła o bilion dolarów. Maleje apetyt na drogie produkty

Kapitalizacja spółki po raz pierwszy od 2021 r. spadła poniżej 2 bln dol. Spółka dołącza do Amazona z którym tworzy ekskluzywny klub firm, które straciły na wartości 1 bln dol. A perspektywy nie są najlepsze.

Świat zalany chipami. Elektronika będzie tańsza

Zapasy chipów są na najwyższym poziomie od dekady, ponieważ konsumenci kupują mniej urządzeń elektronicznych. W efekcie dostawcy półprzewodników tną plany produkcyjne, a sprzedawcy gadżetów zaczynają promocje.

Najwięksi wygrani 2022 roku. ChatGPT, Mastodon i gadżety

Nowa odsłona smartwatcha, niespodziewany konkurent Twittera, bot konwersacyjny czy sprzęt gamingowy kolejnej generacji – m.in. te popularne gadżety i usługi cyfrowe znalazły się w zestawieniu rozwiązań, dla których to był wyjątkowo udany rok.

Elektroniczna skóra zastąpi smartfony i urządzenia diagnostyczne

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda uważają, że sztuczna skóra może nie tylko zastąpić elektroniczne gadżety, ale także zrewolucjonizować medycynę.

Wiemy, co Polacy kupują na prezenty. Zaskoczenie w czołówce

Chociaż rosnąca inflacja i gospodarcze spowolnienie uderzyły w portfele, Polacy nie rezygnują z robienia sobie prezentów. Wysoko na liście jest m.in. elektronika użytkowa i... abonamenty streamingowe.

Przełom w motoryzacji? Volkswagen stworzył elektryczny... fotel

Niemiecki producent aut mocno zaskoczył – tym razem zamiast kolejnego modelu samochodu zaprezentował mebel. A dokładniej fotel na kółkach, który nie jest jednak typowym wyposażeniem biura i rozpędza się do 20 km/h.