Przełomowe odkrycie. Teraz smartfon może stać się mikroskopem

Naukowcy opracowali najmniejszą na świecie diodę LED – to osiągnięcie może być rewolucyjnym. Dzięki nowej technologii, którą można zastosować w smartfonie, każdy teraz będzie mógł nosić mikroskop wysokiej rozdzielczości w kieszeni.

Google idzie na wojnę z ChatGPT. Nowy bot wchodzi do Polski

Bard, potężny konkurent ChatGPT, zawita nad Wisłą. Koncern na corocznej konferencji dla informatyków – Google I/O – ogłosił właśnie, że jego zaawansowany bot pojawi się w grupie 180 krajów. Google ogłosiło też nowości w produktach i usługach.

To koniec smartfonów? Projektant iPhonów stworzył przełomowe urządzenie

Imran Chaudhri, amerykański inżynier, który przez ponad 20 lat pracował dla Apple, opracował nowatorską technologię ubieralną (wearables) z zaszytą sztuczną inteligencją. Ma ona zastąpić smartfon, czy inne urządzenia mobilne.

Google wprowadza tablet i składany smartfon. Android zyska sztuczną inteligencję

Technologiczny gigant ma sypnąć nowościami w usługach i produktach. Powie o nich w środę przy okazji Google I/O – corocznej konferencji programistów organizowanej przez koncern.

Google wprowadza pierwszy składany smartfon. Ta technologia to porażka?

W przyszłym tygodniu swoją oficjalną premierę będzie miał pierwszy smartfon Google z elastycznym ekranem. Na tą nowatorską technologię postawili praktycznie wszyscy najwięksi gracze – od Samsunga po Huawei. Na razie bez większego sukcesu.

Koniec z hasłami. Google ma pomysł na nowe bezpieczne rozwiązanie

Internetowy gigant wprowadza obsługę kluczy dostępu, alternatywną metodę logowania do aplikacji i serwisów, która być łatwiejszą w użyciu i bezpieczniejszą alternatywą dla hasła. Podobne rozwiązania chcą wprowadzać też inne firmy.

Pierwsze miniaturowe elastyczne urządzenia. Rewolucja w elektronice

Naukowcy stworzyli pierwsze transformowalne urządzenia elektroniczne w skali nano. Przewidują, że odmienią przemysł i przyszłość urządzeń elektronicznych.

Rosjanie nie chcą lokalnych smartfonów, a biznes rosyjskiego IT

Sprzedaż smartfonów rosyjskich marek zmniejszyła się w Rosji dwukrotnie w ujęciu rocznym. Rosyjskie urządzenia nie były w stanie wytrzymać konkurencji z zagranicy. Rosyjski biznes nie chce też lokalnego oprogramowania.

Rosjanie będą produkować swoje smartfony i tablety w Kaliningradzie

Rosyjski producent i dystrybutor elektroniki F+ tech zaprezentował smartfon i tablet z systemem Aurora OS. Eksperci wątpią w sukces projektu, bo Rosjanie wolą przemycane zachodnie produkty albo pochodzące z Chin.

Apple oficjalnie zrezygnował z dostaw metali z Rosji. Ta znalazła sposób

Amerykański koncern Apple zrezygnował z wykorzystywania w swoich produktach wolframu, tantalu i złota z Rosji. Chodzi o import bezpośredni. Wciąż jednak kupuje je za pośrednictwem państw trzecich, głównie Chin.

Sprzedaż komputerów pikuje, choć producenci tną ceny. Dramat Apple

Sprzedaż komputerów osobistych na świecie zmalała w I kwartale o 29 proc. na skutek małego popytu, nadmiernych zapasów w handlu i pogarszającej się sytuacji makroekonomicznej. Najbardziej odczuł to Apple - podała firma IDC.

Zaskakujący sposób oszustów. FBI ostrzega przed publicznymi ładowarkami

Amerykańska agencja bezpieczeństwa alarmuje konsumentów, że wiele bezpłatnych stacji ładowania zostało przejętych przez oszustów. To już prawdziwa plaga.

Okulary, które potrafią czytać z ruchu ust. Bardzo waży cel

Amerykańscy naukowcy opracowali prototyp inteligentnych okularów. Oprawki, wyglądające niczym Google Glass, nie służą jednak do nawigowania czy łączności z internetem, jak nowatorski sprzęt koncernu, lecz do łączności z innymi użytkownikami.

Rosja chciała stworzyć swojego Androida. Takich problemów się nie spodziewano

Państwowy operator komórkowy obawia się ryzyka związanego z rozwojem rosyjskiego mobilnego systemu operacyjnego opartego na Android Open Source Project (AOSP). Chodzi o prawa licencyjne Google. Ale i o gigantyczne koszty.

Czworonożne roboty zastąpią psy. W Chinach to już się dzieje

Wizja, w której w przyszłości ludzie będą mieszkali pod dachem z maszynami przypominającymi zwierzęta, staje się realna. Firma z Chin stworzyła robo-psa o wyjątkowej budowie i zasilanego sztuczną inteligencją.

Zachodnie smartfony w rosyjskich warsztatach. Prosty sposób na sankcje

Smartfony Samsung kupione za granicą są masowo dostosowywane do rynku w Rosji sposobami chałupniczymi. Małe warsztaciki przerabiają kody innych regionów na rosyjski. Takie przeróbki są ryzykowne, ale chętnych nie brakuje.

Koniec z preinstalowanymi aplikacjami. Uderzenie w Chiny

Producenci smartfonów i dostawcy mobilnych systemów wymuszają na użytkownikach posiadanie w nowych urządzeniach zainstalowanych już aplikacji. Część z nich może budzić jednak kontrowersje – chodzi o uprawnienia i gromadzone dane.

iPhone w Rosji aktywowany w Turcji. Sprytny sposób na sankcje

Amerykańskich iPhone`ów do Rosji nie wolno eksportować. A jednak nie brakuje ich na tamtejszym rynku. To iPhone'y aktywowane za granicą. Tak zagraniczni partnerzy Apple omijają sankcje, by dalej zarabiać na biznesie z rosyjskim agresorem.