Przełomowe odkrycie. Era elektroniki o niespotykanej szybkości, wydajności i miniaturyzacji

Naukowcy dokonali niezwykłego odkrycia, które może zrewolucjonizować sferę elektroniki, taką jak magnetyczna pamięć komputerowa. Może to przyspieszyć rozwój ultraszybkich i energooszczędnych urządzeń, m.in. w informatyce kwantowej.

Apple dyskryminuje i zdziera z polskich użytkowników? Może go to słono kosztować

Do Rzecznika Praw Konsumenta trafi petycja w sprawie nierównego i nieuczciwego traktowania polskich użytkowników przez Apple. Chodzi o zmuszanie do płacenia wyższych stawek niż w innych krajach czy brak polskojęzycznego asystenta głosowego Siri.

Darmowa naprawa telefonu i komputera. To ma być rewolucja w elektronice

Bruksela mocno wzięła się za walkę elektrośmieciami – stąd np. unifikacja ładowarek czy uchwalone niedawno tzw. prawo do naprawy, zakazujące producentom blokowania możliwości serwisowania urządzeń. Teraz UE może pójść o krok dalej. Ale jest haczyk.

Apple spóźnił się ze sztuczną inteligencją. Teraz idzie na całość i budzi popłoch

Niedawne ogłoszenie współpracy z OpenAI, twórcą ChatGPT, to był ledwie pierwszy krok koncernu z Cupertino w stronę rozwoju narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji w swoich urządzeniach. Teraz Apple chce wręcz nafaszerować swoje iPhone'y AI.

Apple dostanie potężną karę za blokowanie aplikacji? Bruksela gra ostro

Komisja Europejska uznała, że Apple w swoim sklepie z aplikacjami łamie unijne prawo, ponieważ utrudnia dostęp do rynku niezależnym twórcom.

Dron na miesiąc, laptop na tydzień. Polska wypożyczalnia rusza na podbój zagranicy

Wynajem elektroniki użytkowej nad Wisłą rośnie w siłę. Ale ów nowatorski pomysł start-up Plenti ma chęć zaszczepić też za granicą. Inwestorzy już widzą potencjał tego projektu.

Jak Quality of Service może zoptymalizować sieć domową

Jedno łącze internetowe dzielone przez wielu użytkowników i wiele urządzeń może stwarzać problemy w przepływie danych. Włączenie QoS rozwiąże ten problem. To dobry sposób na przyspieszenie internetu.

Elon Musk chce zakazać używania iPhone'ów. Wszystko przez ChatGPT

Ogłoszone w poniedziałek przez Apple wdrożenie w swoich sprzętach sztucznej inteligencji Apple Intelligence wywołało sporo zamieszania. Ale nie dlatego, że gigant dołączył do wyścigu AI, lecz z uwagi na kooperację z OpenAI, twórcą ChatGPT.

WWDC 24. Apple wprowadza własną sztuczną inteligencję i nowości w urządzeniach

Amerykański koncern staje do wyścigu w branży AI. Apple Intelligence – osobisty system sztucznej inteligencji zintegrowany z system operacyjnym np. w iPhonie – ma rozumieć wypowiedzi, podsumowywać notatki, rozpoznawać zdjęcia czy generować grafiki.

Ludzie jak koty. Każdy może doskonale widzieć w nocy dzięki prostemu wynalazkowi

Naukowcy opracowali przełomowy cienki filtr podczerwieni do widzenia w ciemności, który można zintegrować z okularami, umożliwiając jednoczesne oglądanie widma podczerwieni i światła widzialnego. Do tej pory ludzie byli zdani na ciężkie noktowizory.

Giganci powalczą o nasze palce. Inteligentne pierścienie mają być hitem

Koncerny technologiczne w tym roku mocno postawią na rozwój zupełnie nowej kategorii urządzeń. Perspektywy są obiecujące.

To kulinarna rewolucja. Przyprawy może zastąpić niezwykłe urządzenie

Japońscy naukowcy opracowali elektroniczną łyżkę, która jest w stanie skutecznie oszukiwać i stymulować kubki smakowe.

Polska policja wchodzi do Xiaomi. Przeszukania u chińskiego producenta

Do biur koncernu znanego z produkcji popularnych smartfonów w asyście policji weszli kontrolerzy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Stawiany jest zarzut zmowy cenowej. Swoje stanowisko przekazała też firma.

Nastolatki odcięte od smartfonów? Tak radykalnego pomysłu jeszcze nie było

Wielka Brytania nie tylko chce wprowadzić zakaz korzystania ze smartfonów i tabletów w przedszkolach i szkołach, ale idzie o krok dalej. Grupa parlamentarzystów chce wprowadzić całkowity zakaz posiadania takich telefonów przez osoby poniżej 16 roku życia.

To już wojna przeglądarek. Nowi gracze uderzyli w potęgi jak Chrome czy Firefox

Czy dotychczasowy prymat Google Chrome w sieci skończy się jak niegdyś dominacja Internet Explorera? Rynek wywrócić chcą niszowi gracze, a ich bronią jest m.in. sztuczna inteligencja czy możliwość blokowania reklam.

Microsoft pokazał nowatorskie komputery AI. Ostra krytyka ze strony Elona Muska

To największa zmiana na platformie Windows od dziesięcioleci – tak o premierze swojego nowego rozwiązania mówi Microsoft. Gigant zaprezentował właśnie zupełnie nową kategorię komputerów opartych o sztuczną inteligencję.

iPhone sterowany oczami. Apple zaskoczył licznymi innowacjami

Koncern z Cupertino wprowadzi kilka nowych funkcji do swoich urządzeń. Opcje, niespotykane w innych smartfonach, czy tabletach, zasilą iPhone'y oraz iPady. Cel? Ułatwienie korzystania ze sprzętów.

Nowy smartfon Google w sprzedaży w Polsce. Koncern postawił na sztuczną inteligencję

Amerykański koncern wszedł do Polski ze sprzedażą swoich smartfonów serii Pixel. Google chcę wyrwać część rynku Samsungowi, Apple i Chińczykom. Co wyróżnia nowy smartfon na tle konkurencji?