Sprzedaż iPhone'ów runęła i Apple traci pozycję lidera. Jest nowy król smartfonów

Początek roku dla koncernu kierowanego przez Tima Cooka jest fatalny. Jak wynika z najnowszych danych IDC, do rąk fanów marki trafiło o jedną dziesiątą mniej smartfonów niż przed rokiem.

Twórca ChatGPT szykuje smartfon AI bez ekranu. Wspierają go wielkie nazwiska

Dyrektor generalny OpenAI Sam Altman i Jony Ive, były kluczowy menedżer Apple i szukają miliarda dolarów na owiany tajemnicą projekt związany ze sztuczną inteligencją. Negocjują z potencjalnymi inwestorami.

Apple w tajemnicy pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem. Kolejny kultowy produkt?

Uzależniony od sprzedaży iPhone`ów koncern szuka nowego źródła przychodów. Po porażce projektu autonomicznego auta Apple pracuje nad mobilnym robotem, który będzie chodził za właścicielem po domu i wykonywał jego polecenia.

Strach zajrzeć do lodówki. Gdzie wkrótce trafi sztuczna inteligencja i boty

Algorytmy sztucznej inteligencji mają być „wszywane” we wszystko i wszędzie – zarówno w sprzęt, jak i oprogramowanie. – Ta rewolucja już ruszyła. Nadeszła era AI Everywhere – przekonują analitycy IDC.

Powstał przełomowy mikrochip sztucznej inteligencji. Sterowanie urządzeń myślami

Chiny stworzyły najbardziej energooszczędny chip AI na świecie. Takie procesory mogą zmieścić się w smartfonach i umożliwić zupełnie nowe funkcje ze sterowaniem myślami włącznie.

iPhone jak Windows w latach 90. Apple pozwany za monopol

Departament Sprawiedliwości USA oraz prokuratorzy generalni z 16 stanów i Dystryktu Kolumbii pozwali Apple za naruszenie prawa antymonopolowego na szczeblu federalnym. Koncernowi zarzucono monopol na rynku smartfonów premium. Czy słusznie?

Apple zaspał w sztucznej inteligencji. Nowy iPhone stworzy z innym gigantem

Choć koncern z Cupertino pracuje nad własną AI, tworząc kolejną generację flagowego urządzenia, może sięgnąć po pomoc konkurenta. Chodzi o wyposażenie w zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji.

USA spóźniły się z restrykcjami. Wiadomo, gdzie Chiny kupiły kluczową technologię

Koncerny Huawei Technologies i SMIC wykorzystały amerykańską technologię do wyprodukowania zaawansowanego chipa, który trafił do chińskich smartfonów. Jego możliwości wzbudziły popłoch w Waszyngtonie. Kto pomógł Chińczykom?

50-krotne przebicie na odzysku złota ze starej elektroniki. Wykorzystano... ser

Naukowcy znaleźli skuteczną metodę odzyskiwania złota ze zużytych elementów sprzętu elektronicznego. Na każdego wydanego dolara nowa metoda ma przynosić 50 dol. zarobku.

Najdziwniejszy pojazd świata jest sterowany myślami. Sposób na zatłoczone miasta?

Z laboratorium Hondy wyjechał nie samochód, ale… fotel. Przypominający nieco futurystyczny wózek inwalidzki pojazd to w praktyce dwukołowy skuter, choć całkiem inny niż wszystkie.

Sztuczna inteligencja wchodzi do smartfonów. Przewidzi ruchy użytkownika

Boom na ChatGPT i inne generatywne systemy AI zmieni sposób korzystania z urządzeń. Dotychczas po takie narzędzia użytkownicy smartfonów sięgali głównie poprzez chmurę. Teraz obsługa będzie szybsza, intuicyjna, a AI przewidzi ruchy użytkownika.

Apple ulepsza szyfrowanie iPhone`ów i Mac`ów. Szykuje się na potężne zagrożenie

Dzięki ogromnym mocom obliczeniowym komputerów kwantowych hakerzy będą w stanie skutecznie łamać wszelkie zabezpieczenia. Apple przygotowuje się już na taką możliwość i wprowadza właśnie nowe metody szyfrowania danych.

Powstał chip działający z prędkością światła. Komputerów nie da się już zhakować

Innowacyjny procesor zamiast energii elektrycznej wykorzystuje światło do szybkich i wydajnych obliczeń sztucznej inteligencji, obiecując skok w szybkości przetwarzania danych jak i w ochronie prywatności. Komputery w przyszłości nie będą możliwe do zhakowania.

Apple szykuje rewolucyjną zmianę. Nadciąga składany iPhone

Kolejnym po goglach Vision Pro znaczącym gadżetem amerykańskiego koncernu może być smartfon z elastycznym ekranem. Czy klienci to zaakceptują?

Sankcje? Jakie sankcje. Najnowszy gadżet Apple już w Rosji za... 10 tys. dolarów

Ledwie gogle Apple Vision Pro ukazały się na amerykańskim rynku, a już oferowane są też w Rosji, pomimo sankcji i wyjścia koncernu z tego rynku. Cena szokuje, bo jest trzy razy wyższa niż w USA, gdzie też jest wyśrubowana.

Fani Apple stali w kolejkach, aby wydać 3499 dolarów na gogle. „Mają być jak Mac"

Wierni użytkownicy Apple ustawiali się przed sklepami w USA, aby kupić pierwsze zestawy słuchawkowe Vision Pro, które - jak przekonuje prezes koncernu Tim Cook - „dołączą do panteonu przełomowych produktów". Apple rzuca wyzwanie firmie Meta.

Microsoft zaskoczył użytkowników. Ta zmiana wywołała oburzenie

Od początku domyślną czcionką w pakiecie Office była Calibri, ale choć Microsoft zmiany zapowiedział już dawno, to jednak użytkownikom wcale się one nie podobają. W sieci wrze.

Która spółka ma największą wartość na świecie? Pomogła sztuczna inteligencja

W rywalizacji dotyczącej kapitalizacji rynkowej Apple straciło swój prymat, choć w ubiegłym roku udało się koncernowi z Cuppertino zdetronizować Samsunga na rynku sprzedaży smartfonów. Wśród najwięcej wartych firm świata zyskują spółki technologiczne.