Inteligentne okulary wchodzą do sprzedaży. To przełomowy gadżet

Rewolucja dzieje się na naszych oczach. I to dosłownie. Technologie instalowane wprost na nosie użytkownika zmienią sposób, w jaki doświadcza rzeczywistość.

Kogo stać na nowego iPhone’a? Polacy daleko

Najłatwiej telefon z logo nadgryzionego jabłka kupić jest Szwajcarom i Amerykanom, którzy na model 13 Pro (128 GB) muszą przeciętnie pracować od 4,4 do 5,9 dni.

IKEA zamieni każdy stół w ładowarkę. Proste rozwiązanie

Szwedzka IKEA postanowiła jeszcze bardziej ułatwić ładowanie smartfonów. Dzięki prostemu urządzeniu cały stół będzie ładowarką.

Bruksela straciła cierpliwość. Narzuca jedną ładowarkę smartfonów

Lata dyskusji dały zmniejszenie liczby modeli ładowarek z 30 do trzech, ale to za mało i Komisja Europejska opracowała odpowiednie przepisy. Ma to zmniejszyć ilość elektrośmieci.

Zdalna cenzura Pekinu. Litwini będą wyrzucać chińskie smartfony

Ministerstwo Obrony Litwy zaleciło konsumentom unikanie kupowania chińskich telefonów komórkowych i poradziło, aby pozbyli się tych, które już mają. Jak donosi Reuters, to efekt rządowego raportu, który wykazał, iż urządzenia te mają wbudowane „funkcje cenzury”.

Huawei poraniony, ale chce złamać duopol Google i Apple

HarmonyOS 2, autorski system operacyjny Huawei, został pobrany już przez ponad 100 mln użytkowników w ciągu trzech miesięcy od czerwcowej premiery – pochwalił się chiński koncern. Wciąż daleko mu jednak do Androida.

Premiera iPhone`a 13. Nowości od Apple bez błysku

Gigant z Cupertino przedstawił całą paletę swoich flagowych urządzeń nowej generacji. Podczas corocznego wydarzenia, na którym prezentowane są najnowsze produkty koncernu, nie było jednak zaskoczeń. O przełomowych innowacjach nie ma mowy.

Apple łata iPhone`y. Ma to utrudnić szpiegowanie

Firma Apple zaktualizowała swoje oprogramowanie dla iPhone'ów, aby wyeliminować niebezpieczną lukę, która według niezależnych badaczy została wykorzystana przez oprogramowanie inwigilacyjne do szpiegowania saudyjskiego aktywisty.

Ten odkurzacz ominie przewody i kupy zwierząt. Dzięki AI

Nowy robot Roomba wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby nie rozmazywać psiej kupy po całym domu podczas sprzątania. Także przewody blokowaly dotychczas urządzenie, uniemożliwiając dalsze sprzątanie.

Gadżet przyszłości. Facebook pokazał inteligentne okulary

Gigant mediów społecznościowych zaprezentował okulary „smart”, które pozwalają na robienie zdjęć i kręcenie wideo w nowy, bardziej naturalny sposób, a także umożliwiają dzielenie się swoimi doświadczeniami, słuchanie muzyki i dzwonienie.

Nowy iPhone już w przyszłym tygodniu. Rozpozna twarz w masce

Fani smartfonów z logo nadgryzionego jabłka nie muszą już długo czekać na kolejną odsłonę flagowego urządzenia z Cupertino. Jak na Twitterze podał Greg Joswiak, wiceszef Apple ds. marketingu, premiera modelu iPhone 13 nastąpi 14 września.

Wynalazek Dysona. Ten odkurzacz wejdzie po schodach i otworzy szuflady

Dyson, firma, która słynie z innowacyjnych projektów, a jednocześnie jeden z pionierów takich automatów sprzątających, ma teraz pomysł jak usprawnić odkurzacze.

Finowie zaczęli sprzedawać w Polsce iPhone`y z odzysku

W Polsce zaczyna działalność platforma Swappie, oferująca odnowione telefony tańsze średnio 40-50 proc. w stosunku do nowych.

Inteligentna mata zastąpi instruktora

Amerykański startup Wellnesys opracował nowatorskie rozwiązanie, które ma ułatwić treningi jogi, wskazać prawidłowe ćwiczenia i postawy, a w konsekwencji zastąpić instruktora.

Amazon będzie miał własny telewizor

Gigant e-handlu, ale również poważny rywal Netflixa w świecie platform z filmami na żądanie, może zaskoczyć rynek. Jak donosi " Business Insider", prawdopodobnie w tym roku koncern Jeffa Bezosa będzie chciał wypuścić na rynek własny telewizor.

Za miesiąc Microsoft uruchamia nowe Windows

5 października udostępniona zostanie najnowsza edycja najpopularniejszego systemu operacyjnego dla komputerów – Windows 11. Do połowy 2022 r. wszystkie urządzenia, które mogą otrzymać darmową aktualizację, powinny ją uzyskać - przewiduje Microsoft.

Apple szachuje rywali. Nowy iPhone z łącznością satelitarną?

Do premiery iPhone’a 13 coraz bliżej, a więc pojawia się też coraz więcej plotek i przecieków na temat najnowszego smartfona Apple.

Komputery osobiste mają już 40 lat. Ważny polski akcent

12 sierpnia mijają właśnie cztery dekady od czasu, gdy na rynek trafił pierwszy komputer osobisty, od angielskojęzycznego skrótu nazywany również pecetem.