W 2022 r. sprzedaż smartfonów odbije. Najwięcej zyska chińska marka

W przyszłym roku produkcja smartfonów – zduszona przez zerwane łańcuchy dostaw i braki podzespołów, będące konsekwencją pandemii – wróci na ścieżkę wzrostu. Analitycy TrendForce prognozują prawie 4-proc. wzrost (do poziomu 1,39 mld urządzeń).

W pandemii serwis z priorytetem

Widzimy zapotrzebowanie na usługę instalowania nowych urządzeń w miejscu użytkowania wraz ze spersonalizowanym systemem operacyjnym i zestawem potrzebnych aplikacji – mówi Tomasz Stanek, East Service Delivery Leader w Lenovo.

Pierwsza praca NFT na aukcji w Polsce na… telewizorze The Frame

DESA Unicum, jako pierwszy dom aukcyjny w Europie Środkowo-Wschodniej zaoferuje kolekcjonerom obiekt NFT podczas grudniowej aukcji. Cyfrowy obraz zostanie zaprezentowany na ekranie telewizora Samsunga.

Samodzielnie naprawisz iPhona czy MacBooka. Zaskakujący ruch Apple

Koncern z logo nadgryzionego jabłka zmienia swoją politykę serwisową o 180 stopni. Ku zaskoczeniu fanów marki gigant zdecydował, że użytkownicy będą mogli samodzielnie reperować swojego smartfona.

Kwantowe chipy standardem w komputerach osobistych? IBM wieszczy rewolucję

Wiele wskazuje na to, że superkomputery, które dziś znajdują się głównie w instytucjach badawczych i wybranych ośrodkach naukowych, już niedługo staną się powszechne.

Pyrrusowe zwycięstwo Google. Będzie płacił za śledzenie użytkowników iPhone’ów?

Sąd Najwyższy w Wlk. Brytanii odrzucił miliardowe roszczenia względem Google. Miałoby to być odszkodowanie za rzekome nielegalne „szpiegowanie” milionów smartfonów Apple w tym kraju – podaje BBC. Ale gigant nie może odetchnąć.

Japońska firma stworzyła latający motocykl. Już można go kupić

Latający motocykl, hoverbike XTurismo Limited Edition jest dziełem firmy A.L.I. Technologies z Tokio. Może utrzymywać się w powietrzu przez około 40 minut na jednym ładowaniu.

Dlaczego już czas na telewizory 8K?

Telewizory wymieniamy średnio co 7-8 lat. Właśnie tyle czasu minęło od debiutu ekranów 4K. Wtedy pojawiło się sporo wątpliwości dotyczących tego, czy ta rozdzielczość przyjmie się na rynku, ze względu na ograniczoną ilość dostępnych treści. W 2021 roku 4K jest już standardem, a pod względem wrażeń ustępuje już telewizorom najnowszej generacji – 8K. Jaki stąd nasuwa się wniosek? Nadszedł moment na zakup telewizorów Neo QLED 8K najlepszych wśród oferowanych obecnie przez firmę Samsung.

Telewizor do rozrywki i do pracy

Telewizor Smart TV, czyli posiadający dostęp do Internetu, to w zasadzie już nowy standard na rynku. Największy domowy ekran już dawno przestał być jedynie urządzeniem, który służy do oglądania tego, co ma do zaoferowania telewizja naziemna. Obecnie stał się domowym centrum, który sprawdzi się zarówno podczas rozrywki, jak i codziennej pracy. Sprawdźmy, w jaki sposób telewizory dopasowują się do stylu życia użytkowników.

Apple, Google, Samsung… Premiera za premierą elektronicznych gigantów

Ten tydzień obfituje w nowości produktowe od największych koncernów. Praktycznie dzień po dniu swoje najnowsze sprzęty pokazują wiodące marki z USA i Korei Płd.

Apple ma problem z dostawami nowego iPhone’a. Braki w sklepach

Minął właśnie miesiąc od premiery najnowszego smartfona z logo nadgryzionego jabłka, a gros fanów marki wciąż nie może doczekać się wymarzonej słuchawki. Sprzętów brakuje.

Dźwięk w telewizorach Neo QLED: przegląd technologii i funkcji audio

Telewizory Samsung Neo QLED z technologią Quantum Mini LED nie tylko wzbogacają doświadczenia widzów poprzez piękne, szczegółowe i nasycone kolorami obrazy, ale dostarczają także jakościowy dźwięk, który stanowi swoiste dopełnienie dla wrażeń wizualnych.

Nokia powraca na rynek tabletów

Marka urządzeń mobilnych, które lata świetności ma dawno za sobą, szuka teraz swoich szans nie tylko w niezwykle konkurencyjnej branży smartfonów, ale także nieco większych ekranów. Nokia pokazała właśnie swój tablet.

Polacy wybierają telewizory Neo QLED o przekątnej 65”

Telewizory Neo QLED , które na polskim rynku zadebiutowały w kwietniu br., przyniosły znaczące zmiany w odniesieniu do jakości obrazu, jasności, odwzorowania kolorów i czerni.

Idealny laptop na nowe czasy

W dobie pandemii zyskuje na znaczeniu hybrydowy model pracy.

Inteligentne okulary wchodzą do sprzedaży. To przełomowy gadżet

Rewolucja dzieje się na naszych oczach. I to dosłownie. Technologie instalowane wprost na nosie użytkownika zmienią sposób, w jaki doświadcza rzeczywistość.

Kogo stać na nowego iPhone’a? Polacy daleko

Najłatwiej telefon z logo nadgryzionego jabłka kupić jest Szwajcarom i Amerykanom, którzy na model 13 Pro (128 GB) muszą przeciętnie pracować od 4,4 do 5,9 dni.

IKEA zamieni każdy stół w ładowarkę. Proste rozwiązanie

Szwedzka IKEA postanowiła jeszcze bardziej ułatwić ładowanie smartfonów. Dzięki prostemu urządzeniu cały stół będzie ładowarką.