Google wypuszcza smartwatcha. Szykuje też okulary AR

Podczas corocznego wydarzenia Google I/O gigant zaprezentował masę premier swoich produktów, nad którymi pracował w niektórych przypadkach latami.

Apple kończy ze swoim kultowym produktem. Zabił go smartfon

Po 20 latach koncern z logo nagryzionego jabłka zamyka produkcję sprzętu, który stał za globalną rewolucją w branży muzycznej. Ówczesna przełomowa wręcz innowacja, czyli iPod, przechodzi do historii.

Chiny grają ostro. Wyrzucą zachodnie komputery

Pekin nakazuje instytucjom rządowymi i firmom wspieranym przez państwo usunięcie zagranicznych komputerów. Na śmietnik pójdzie co najmniej 50 milionów urządzeń. Na początek

Snap stworzył autonomicznego drona. Mieści się na dłoni i robi selfie

Projekt firmy, która stoi za popularną aplikacją do wysyłania zdjęć i filmów, może być wielkim hitem. Malutki żółty bezzałogowiec, wyposażony w cztery wirniki i kamerę, ma stać się naszym fotograficznym robo-asystentem.

Apple pełne obaw. Gigantyczne problemy z dostawami

Koncern z logo nadgryzionego jabłka spodziewa się dużych kłopotów przez niedobory chipów, Covid-19, który blokuje produkcję i popyt w Chinach, a także wojnę za naszą wschodnią granicą. Ta odcięła możliwość sprzedaży w Rosji i Ukrainie.

Sąd: sprzedaż iPhone’ów bez ładowarek „obraźliwa i nielegalna”

Brazylijski sędzia orzekł, że amerykański gigant technologiczny Apple złamał prawo, sprzedając nowe iPhone'y bez ładowarek – podaje Bloomberg. Decyzja sądu może być bardzo kosztowna dla giganta.

Unia zdecydowała: będzie jedna ładowarka. Apple ma problem

Gniazdo USB-C ma być obowiązkowym standardem ładowania w smartfonach, ale także tabletach, słuchawkach, padach i sterownikach do konsol wideo, czytnikach e-booków, czy cyfrowych aparatach.

Apple ostro tnie produkcję iPhone’ów. Powód? Wojna i inflacja

Koncern kierowany przez Tima Cooka szykuje się do znaczącego zmniejszenia produkcji jednego z iPhone’ów i słuchawek AirPods. Chodzi o budżetowy model SE.

Ceny oszalały. Rosjanie rzucili się na używane laptopy i smartfony

Mieszkańcy Rosji byli jednymi z najlepszych klientów producentów smartfonów i komputerów. Musieli mieć to, co najnowsze i najdroższe. Odcięcie ich od zakupów przez takie koncerny jak Apple, LG czy Dell zmusiło do przerzucenia się na używany sprzęt.

Apple chce oferować telefon w subskrypcji

Koncern z logo nadgryzionego jabłka planuje usługę, która może odmienić rynek urządzeń mobilnych – jak donosi Bloomberg firma może uruchomić subskrypcję sprzętu. Gigant z Cupertino myśli też, by w formule abonamentu oferować i inne urządzenia

Apple w tarapatach. Chińskie fabryki stanęły

Foxconn, kluczowy dostawca Apple, zamyka swoja zakłady w Shenzhen. To ponad 17-milionowe miasto to chińskie centrum produkcji elektroniki. Aglomerację objęto właśnie blokadą w związku z rozszerzaniem się epidemii Covid-19.

Rosja nie boi się sankcji. Stworzyła „własnego iPhone’a”

Moskwa chce pokazać, że technologiczne nowinki z Zachodu nie są jej potrzebne, ponieważ jest w stanie tworzyć je na własną rękę. Promuje rosyjski smartfon, który ma być wyzwaniem dla najlepszych telefonów komórkowych na świecie.

Chiny wstrzymują dostawy smartfonów do Rosji. Zaskakujący powód

Nie tylko Apple i zachodnie koncerny technologiczne blokują sprzedaż swoich urządzeń do kraju, który zaatakował niepodległą Ukrainę. Teraz do tego grona dołączają Chiny.

Laptop od Nokii? Apple też chce zaskoczyć

Jeszcze w II kwartale br. do sprzedaży w 22 krajach, w tym w Polsce, trafią laptopy PureBook Pro. Modele 15,6- oraz 17-calowe nie wyróżniają się może specjalnie specyfikacją, ale głośno jest o nich z innego powodu. Sprzęt sygnowany jest logo Nokii.

Techno giganci biją w Rosję. Ale nie z Chin

Kolejne koncerny technologiczne uderzają w rosyjski rynek. Koncerny Dell i HP zdecydowały o wstrzymaniu sprzedaż swoich produktów do tamtejszych odbiorców. Ale połowa komputerów i smartfonów w Rosji pochodzi z Państwa Środka.

Nie chcemy wymieniać smartfonów. Producenci mają problem

Rynek smartfonów siadł i nawet mimo impulsu, jakim jest rozwój technologii 5G, nie osiągnie nowych szczytów sprzedaży. Powód? Coraz rzadsza wymiana aparatów.

Samsung wypuszcza najpotężniejszego członka rodziny Galaxy S. Tani nie jest

Koreańczycy zaprezentowali flagowy smartfon z serii, która co roku bije się z najnowszymi iPhone’ami o palmę pierwszeństwa. Tym razem to Galaxy S22 Ultra.

Apple poprawia system lokalizacji. Korzystali stalkerzy i złodzieje

AirTagi miały pomóc w niegubieniu rzeczy. Okazuje się, że niektórzy stosują je do niecnych celów.