Nowy iPhone12 z 5G, w czterech wersjach i w nowych kolorach

Bloomberg

Podczas konferencji koncern Apple zaprezentował z dawna wyczekiwany iPhone12, ale i głośnik HomePod Mini, rywala Echo Amazona.

Nowy smartfon trafi do sprzedaży w czterech podstawowych wersjach – iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

– Chcemy aby nowe telefony były łatwe w obsłudze, bezpieczne. Chcemy to doświadczenie przenieść do nawet większej grupy ludzi niż wcześniej – mówił podczas prezentacji Tim Cook, prezes Apple.

Nowa linia iPhone 12 jest już dostosowana do systemów 5G, w USA firma zawarła porozumienie z firmą Horizon podkreślając, że transfery danych będą najszybsze na świecie.

Bloomberg

IPhone będzie w kilku kolorach poza tymi doskonale znanymi, także w czerwieni i zieleni – w sumie w pięciu. Urządzenie jest 11 proc. cieńsze i 15 proc. mniejsze niż iPhone 11. Ekran ze szkła super retina XDR ma być kilkukrotnie bardziej wytrzymały niż w poprzednich modelach. Wykorzystano procesor A14 Bionic, czyli 11,8 mld tranzystorów w procesie litograficznym klasy 5 nm. Daje to większą wydajność, ale i oszczędność energii. Ekran OLED i system dwóch kamer z poprawioną grafiką powoduje, że na telefonie można grać, jak zapewniają twórcy, nawet w tak rozbudowane gry jak  „League of Legends”.

CZYTAJ TAKŻE: Boom na smartfony 5G. Apple w ogonie?

Smartfon ma nowy tryb Smart HDR 3 i intensywne wsparcie ze strony algorytmów uczenia maszynowego.

Najmniejszy na świecie telefon mogący pracować w 5G to Mini iPhone 12 o przekątnej ekranu 5,4 cala. Ma te same parametry co większy model.

Z kolei model Pro Max ma ekran 6,7 cala, czyli największy, jaki do tej pory znalazł się w iPhonie przy formacie zbliżonym do poprzedników. Zawiera rozbudowany moduł aparatów, a nowym kolorem będzie błękit oceanu.

Aparaty w wersjach Pro mają możliwość jednoczesnego nagrywania obrazu w HDR, Dolby Vision, 60 klatkach na sekundę i w 4K. To prawdopodobnie pierwsze na świecie smartfony z laserowym skanerem otoczenia tzw. lidarem, tworzącym cyfrową, trójwymiarową mapę otoczenia.

Ceny wynoszą od 699 dol. za model Mini po 799 dol. za większy model. Amerykanie mogą z nich skorzystać w ramach oferty z Horizon. W sprzedaży smartfony pojawią się 23 października (można je zamawiać od 16.10). W Polsce wersja iPhone 12 z 64 GB ma kosztować 4199 zł, ale już iPhone 12 Pro 512 GB – 6699 zł. Najtańszy iPhone 12 Mini z 64 GB ma kosztować 3599 zł.

Apple iPhone 12, Bloomberg

Potwierdziły się informacje, że Apple nie będzie do swych smartfonów dołączać ładowarek, co firma tłumaczy troską o środowisko. Ładowarki trzeba będzie dokupić lub korzystać ze starszych.

CZYTAJ TAKŻE: Apple rozczarował. Zamiast iPhone`a zaprezentował zegarek

Firma zaprezentowała też głośnik interaktywny Mini czyli odpowiedź na Echo Amazona. Minimalistyczny design kulistego głośnika jest spójny ze wszystkim, z czym kojarzą się produkty firmy.

Głośnik uaktywnia się gdy iPhone z nim skonfigurowany znajdzie się w pobliżu. Umożliwia słuchanie muzyki zarówno z zasobów Apple music jak i internetowych stacji radiowych. Dzięki głosowej obsłudze można wybierać to, czego w danej chwili chce się słuchać. Jak i zadawać inne pytania, sprawdzać wiadomości, szukać w sieci. Czyli to co pozwala robić Echo. Mini rozpoznaje głosy domowników, stąd każdy uzyskuje dostęp do swoich zasobów i informacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W gnieździe wirusa działa szpital 5G. To przyszłość medycyny

W szpitalu w Wuhan, gdzie zaczęła się epidemia, zarażonymi koronawirusem opiekują się roboty. Przez ...

Polscy naukowcy nadzieją mężczyzn

Zespół DEBN, który pracuje nad nowatorską igłą do biopsji prostaty, może rozwiązać problem wart ...

30-letni prototyp Nintendo PlayStation sprzedany. Kupił nie byle kto

Prototyp w pełni działającej konsoli Nintendo PlayStation został sprzedany na aukcji za 360 tys. ...

Ranking Rzeczpospolitej. Polskie perły innowacji

Producenci leków, systemów łączności, gier oraz drukarek 3D – tak wygląda czołówka polskich firm, ...

Oglądając Netflixa trujesz środowisko. I to jak

Serwis branżowy SaveonEnergy, specjalizujący się w tematyce energetyki i ekologii, zbadał jak strumieniowanie filmów ...

Na Marsie powstanie baza. Astronauci ją sobie… wydrukują

Amerykańska agencja kosmiczna rozstrzygnęła pierwszy etap trwającego od 2015 r. konkursu na projekt „osiedla”, ...