Nowy iPhone12 z 5G, w czterech wersjach i w nowych kolorach

Bloomberg

Podczas konferencji koncern Apple zaprezentował z dawna wyczekiwany iPhone12, ale i głośnik HomePod Mini, rywala Echo Amazona.

Nowy smartfon trafi do sprzedaży w czterech podstawowych wersjach – iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

– Chcemy aby nowe telefony były łatwe w obsłudze, bezpieczne. Chcemy to doświadczenie przenieść do nawet większej grupy ludzi niż wcześniej – mówił podczas prezentacji Tim Cook, prezes Apple.

Nowa linia iPhone 12 jest już dostosowana do systemów 5G, w USA firma zawarła porozumienie z firmą Horizon podkreślając, że transfery danych będą najszybsze na świecie.

Bloomberg

IPhone będzie w kilku kolorach poza tymi doskonale znanymi, także w czerwieni i zieleni – w sumie w pięciu. Urządzenie jest 11 proc. cieńsze i 15 proc. mniejsze niż iPhone 11. Ekran ze szkła super retina XDR ma być kilkukrotnie bardziej wytrzymały niż w poprzednich modelach. Wykorzystano procesor A14 Bionic, czyli 11,8 mld tranzystorów w procesie litograficznym klasy 5 nm. Daje to większą wydajność, ale i oszczędność energii. Ekran OLED i system dwóch kamer z poprawioną grafiką powoduje, że na telefonie można grać, jak zapewniają twórcy, nawet w tak rozbudowane gry jak  „League of Legends”.

CZYTAJ TAKŻE: Boom na smartfony 5G. Apple w ogonie?

Smartfon ma nowy tryb Smart HDR 3 i intensywne wsparcie ze strony algorytmów uczenia maszynowego.

Najmniejszy na świecie telefon mogący pracować w 5G to Mini iPhone 12 o przekątnej ekranu 5,4 cala. Ma te same parametry co większy model.

Z kolei model Pro Max ma ekran 6,7 cala, czyli największy, jaki do tej pory znalazł się w iPhonie przy formacie zbliżonym do poprzedników. Zawiera rozbudowany moduł aparatów, a nowym kolorem będzie błękit oceanu.

Aparaty w wersjach Pro mają możliwość jednoczesnego nagrywania obrazu w HDR, Dolby Vision, 60 klatkach na sekundę i w 4K. To prawdopodobnie pierwsze na świecie smartfony z laserowym skanerem otoczenia tzw. lidarem, tworzącym cyfrową, trójwymiarową mapę otoczenia.

Ceny wynoszą od 699 dol. za model Mini po 799 dol. za większy model. Amerykanie mogą z nich skorzystać w ramach oferty z Horizon. W sprzedaży smartfony pojawią się 23 października (można je zamawiać od 16.10). W Polsce wersja iPhone 12 z 64 GB ma kosztować 4199 zł, ale już iPhone 12 Pro 512 GB – 6699 zł. Najtańszy iPhone 12 Mini z 64 GB ma kosztować 3599 zł.

Apple iPhone 12, Bloomberg

Potwierdziły się informacje, że Apple nie będzie do swych smartfonów dołączać ładowarek, co firma tłumaczy troską o środowisko. Ładowarki trzeba będzie dokupić lub korzystać ze starszych.

CZYTAJ TAKŻE: Apple rozczarował. Zamiast iPhone`a zaprezentował zegarek

Firma zaprezentowała też głośnik interaktywny Mini czyli odpowiedź na Echo Amazona. Minimalistyczny design kulistego głośnika jest spójny ze wszystkim, z czym kojarzą się produkty firmy.

Głośnik uaktywnia się gdy iPhone z nim skonfigurowany znajdzie się w pobliżu. Umożliwia słuchanie muzyki zarówno z zasobów Apple music jak i internetowych stacji radiowych. Dzięki głosowej obsłudze można wybierać to, czego w danej chwili chce się słuchać. Jak i zadawać inne pytania, sprawdzać wiadomości, szukać w sieci. Czyli to co pozwala robić Echo. Mini rozpoznaje głosy domowników, stąd każdy uzyskuje dostęp do swoich zasobów i informacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Berlińska Finiata wzięła na cel Polskę

Niemiecki startup kierowany przez Jana Enno Einfelda wyszedł z rodzimego rynku, by skoncentrować się ...

Libra będzie blokowana w Europie

Kryptowaluta Facebooka nie ma ostatnio dobrej passy. Najpierw część partnerów się wycofała, a teraz ...

Szczepionkę na Covid-19 ma tajemnicza firma. Jest już warta 30 mld dol.

Stephane Bancel, 47- letni prezes innowacyjnej firmy biotechnologicznej Moderna Inc z dnia na dzień ...

Rusza wyścig kin o wyposzczonego widza. Jakie filmy zobaczymy

Po małych kinach podwoje otwierają trzej giganci. Jako pierwsze filmy zacznie znowu wyświetlać Multikino. ...

Nowa rzeczywistość w sieci, czyli o trendach w branży e-commerce w 2021 roku

Wybuch pandemii koronawirusa w 2019 roku zmusił cały świat do jego digitalizacji i cyfryzacji, ...

Autobus i hulajnoga połączone w jednej aplikacji

Startup Vooom uruchomi w Warszawie usługę, która ma zintegrować różne formy transportu, w tym ...