Porzucają produkcję smartfonów. W Polsce są wyjątkowo mocni

Bloomberg

O tym ruchu plotkowano od kilku miesięcy, ale koncern oficjalnie zapewniał, że nie ma planów rezygnować z rynku smartfonów. Ale teraz to już pewne – LG, jedna z wiodących firm w branży telefonów komórkowych, porzuca tą działalność.

Koreański gigant w ostatnich latach na smartfonach stracił miliardy dolarów (szacuje się, że w latach 2015-2020 to ok. 4,5 mld dol.) i przegrał walkę o klienta z konkurencją z Chin. Jeszcze dekadę temu marka był nawet trzecią pod względem popularności, za Samsungiem i Nokią. Ale dziś jest daleko poza Top5 producentów, z udziałem, który StatCounet szacuje na nieco ponad 1,5 proc.

CZYTAJ TAKŻE: LG wycofuje się z produkcji smartfonów. Nie dali rady Chińczykom

Początkowo LG szukało kupca dla swojego działu mobilnego, ale nie uzyskało satysfakcjonujących ofert. Producent podjął więc decyzję o jego zamknięciu. Ta ostatecznie ma nastąpić do końca lipca br. Koncern nie będzie produkował nowych telefonów, ale modele już dostępne na rynku ciągle będą sprzedawane. Koreańczycy zapewnią też wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla smartfonów. To ważna informacja dla polskiego rynku, gdzie LG cieszyło się znacznie większą popularnością niż na innych rynkach (udział koncernu nad Wisłą szacuje się na ok. 5 proc.).

Wszystko wskazuje na to, że sprzęt mobilny tej marki będzie w najbliższym czasie dostępny w promocyjnych cenach, a w tym nowatorski smartfon Wing. Nie zobaczymy natomiast modelu Rollable, czyli odpowiedzi LG na zwijane ekrany.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

To już ostateczny koniec Naszej Klasy

Kultowy serwis społecznościowy Nasza Klasa, który latami dominował na polskim rynku, za dwa miesiące ...

Impel wdraża efektywność energetyczną dla MŚP

Grupa Impel (GI) od dłuższego czasu w ramach obszaru biznesowego Industrial Services pracuje nad ...

USA nakładają sankcje na grupy hakerów z Korei Północnej

Departament Skarbu USA ogłosił sankcje nałożone na trzy grupy hakerów z Korei Północnej, które ...

Michał Chomczyk z NCBiR: Problemem branży gier dostępność kadr

Sektor jest na fali wznoszącej, choć trzeba pamiętać, że produkcja gier, jak każdy biznes, ...

Sklepy online mają problem. Zalewają je zwroty

Masowo zwracamy e-zakupy. Według najnowszego badania „Barometr E-shopper 2018”, przybywa internautów, którzy odsyłają towary ...

Rekordowa strata Ubera

W II kwartale firma oferująca usługi płatnych przejazdów osiągnęła stratę na poziomie 5,24 mld ...