Porzucają produkcję smartfonów. W Polsce są wyjątkowo mocni

Bloomberg

O tym ruchu plotkowano od kilku miesięcy, ale koncern oficjalnie zapewniał, że nie ma planów rezygnować z rynku smartfonów. Ale teraz to już pewne – LG, jedna z wiodących firm w branży telefonów komórkowych, porzuca tą działalność.

Koreański gigant w ostatnich latach na smartfonach stracił miliardy dolarów (szacuje się, że w latach 2015-2020 to ok. 4,5 mld dol.) i przegrał walkę o klienta z konkurencją z Chin. Jeszcze dekadę temu marka był nawet trzecią pod względem popularności, za Samsungiem i Nokią. Ale dziś jest daleko poza Top5 producentów, z udziałem, który StatCounet szacuje na nieco ponad 1,5 proc.

CZYTAJ TAKŻE: LG wycofuje się z produkcji smartfonów. Nie dali rady Chińczykom

Początkowo LG szukało kupca dla swojego działu mobilnego, ale nie uzyskało satysfakcjonujących ofert. Producent podjął więc decyzję o jego zamknięciu. Ta ostatecznie ma nastąpić do końca lipca br. Koncern nie będzie produkował nowych telefonów, ale modele już dostępne na rynku ciągle będą sprzedawane. Koreańczycy zapewnią też wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla smartfonów. To ważna informacja dla polskiego rynku, gdzie LG cieszyło się znacznie większą popularnością niż na innych rynkach (udział koncernu nad Wisłą szacuje się na ok. 5 proc.).

Wszystko wskazuje na to, że sprzęt mobilny tej marki będzie w najbliższym czasie dostępny w promocyjnych cenach, a w tym nowatorski smartfon Wing. Nie zobaczymy natomiast modelu Rollable, czyli odpowiedzi LG na zwijane ekrany.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polscy twórcy gier chcą wstrząsnąć niemieckim Gamescomem

We wtorek w niemieckiej Kolonii ruszają największe w Europie, coroczne branżowe targi. Polskie studia ...

Pożycz moc komputera. Amerykanie wzywają do walki z wirusem

Amerykanie zapraszają właścicieli komputerów do użyczenia mocy obliczeniowej komputerów do badań nad potencjalnymi lekami ...

Debata „Rzeczpospolitej”: Popularność płatności elektronicznych dynamicznie rośnie

Pandemia nagle zmieniła obraz rynku płatności. Podczas zamknięcia gospodarki większość transakcji odbywała się bezgotówkowo. ...

Smartwatche – co warto wiedzieć na ich temat?

Smartwatche coraz bardziej cieszą się ogromną popularnością . Na rynku pojawia się mnóstwo modeli ...

Koniec z piciem i seksem. Uber pozbędzie się niesfornych pasażerów

Amerykańska aplikacja łącząca pasażerów z kierowcami wprowadza nowe zasady. Teraz z przejazdu samochodem Ubera ...

Szef Alibaby: praca po 12 godzin dziennie to błogosławieństwo

Jack Ma, współzałożyciel koncernu Alibaba, jednego z największych koncernów zajmujących się e-handlem na świecie ...