Sezon wystartuje 30 lipca w Disney World pod Orlando. Ale jeszcze bardziej interesująca wiadomość jest taka, że koszykarze zostaną wyposażeni w specjalną biżuterię, która będzie monitorowała ich stan zdrowia. Magazyn „The Athletic” ujawnia, że kierownictwo NBA chce wyposażyć zawodników w tzw. inteligentne pierścienie.

CZYTAJ TAKŻE: Pierścień przemówi głosem Samuela L. Jacksona

Takie urządzenie – założone na palec – ma wykrywać wczesne objawy zakażenia koronawirusem. Stylowa biżuteria wyglądem nie wyróżnia się od zwykłych obrączek, ale kryje w sobie zaawansowaną technologię. Urządzenie jest wodoodporne i trwałe. „Smart” obrączki – jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Rockefeller Neuroscience Institute – zbierają dane fizjologiczne użytkownika (m.in. temperatura ciała, zmienność rytmu serca, tętno spoczynkowe, częstość oddechów) i wysyłają na cyfrową platformę analityczną, która jest w stanie wykryć symptomy Covid-19 trzy dni przed ujawnieniem się choroby. Tytanowy pierścień o nazwie Oura ma ponoć 90-proc. skuteczność wykrywania wczesnych objawów – podaje „Engadget”.

""

mat. pras.

cyfrowa.rp.pl

Oura waży 4-6 gramów (w zależności od wielkości) i może wytrzymać do siedmiu dni na jednym ładowaniu. Energię czerpie z bezprzewodowej ładowarki, a sam proces ładowania trwa do 80 minut. Obrączka działają podobnie do „smart” opasek fitness lub tzw. trackerów noszonych na nadgarstkach lub wokół klatki piersiowej. Ourę można nosić 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Technologia ta umożliwia przechowywanie danych o zdrowiu użytkownika nawet z sześciu tygodni. Inteligentna biżuteria przeszła już generalny test na 600 pracownikach służby zdrowia.

CZYTAJ TAKŻE: Pierścionki otworzą drzwi, zapłacą w sklepie, zadzwonią

To już druga generacja pierścieni Oura. Pierwsza pojawiła się w 2017 r. i była wykorzystywana m.in. do monitorowania snu.