Przejmij kontrolę nad grą dzięki telewizorom QLED

Automatyczny Tryb Gry w telewizorach Samsung teraz stał się jeszcze bardziej wygodny. Dzięki innowacjom, takim jak Multi View czy Dynamiczny Korektor Czerni, powstał zestaw funkcji, który nie tylko lepiej odpowiada na potrzeby graczy, lecz może wręcz przełożyć się na ostateczny wynik rozgrywki.

Publikacja: 14.11.2020 01:07

Przejmij kontrolę nad grą dzięki telewizorom QLED

Foto: Samsung

Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

Co telewizor powinien oferować graczom, którzy myślą o nowych konsolach? Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na jeszcze bardziej wciągające doznania z gry jest niski input lag. Najprościej mówiąc, jest to czas między np. wciśnięciem przycisku na konsoli, a reakcją na telewizorze. Im krótszy input lag, tym bardziej wciągająca staje się gra.

Duży ekran bardziej wciąga w grę

W efekcie w telewizorach QLED takich jak np. Q80T, gry wyścigowe, znane z zaawansowanej grafiki i szybkiej akcji, działają płynnie, bez zawieszania się ekranu i opóźnień. Zastosowanie technologii FreeSync eliminuje zrywanie i zacinanie się obrazu, umożliwiając płynniejszą grę. Ponadto, dzięki opcji Game Motion Plus, minimalizowane jest rozmycie ruchu i efekty halo, co przekłada się na bardziej wciągające wrażenia.

Z kolei Dynamiczny Korektor Czerni, sprawia, że dostrzeżenie wirtualnych przeciwników oraz obiektów w ciemności staje się dużo łatwiejsze dla graczy korzystających z telewizorów QLED. Ta innowacyjna technologia wykorzystuje Procesor Quantum 4K, który umożliwia poprawienie jakości obrazu w czasie rzeczywistym, poprzez analizę ciemnych scen i wykrywanie obiektów znajdujących się w ciemności. Optymalizacja poziomów czerni, pozwala na dostrzeżenie obiektów, które w innym wypadku nie byłyby dobrze widoczne, co w efekcie mogłoby przesądzić o przebiegu naszej gry.

""

Samsung

cyfrowa.rp.pl

Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że teraz gracze mogą odczuwać pełną satysfakcję przy przeżywaniu przygód czy wypełnianiu kolejnych wyzwań także na dużych ekranach. Pasjonaci gier powinni szczególnie przyjrzeć się modelom QLED o rozdzielczości 8K Q800T lub 4K Q80T.

Co więcej, telewizory QLED posiadają dodatkowo szereg innowacyjnych funkcji, które umożliwiają graczom jeszcze bardziej zagłębić się w akcję gry. Dla przykładu, funkcja Multi View pozwala na podział ekranu, co daje użytkownikom możliwość jednoczesnego grania po jednej stronie ekranu i odtwarzania filmów instruktażowych ze smartfona na jego drugiej połowie. Możliwość grania i oglądania ulubionego kanału na jednym ekranie pozwala uniknąć rozproszenia uwagi, które towarzyszyłoby jednoczesnemu oglądaniu telewizji i koncentrowaniu się na wyświetlaczu telefonu. Funkcja ta wykrywa również zmianę orientacji wyświetlania obrazu na telefonie i automatycznie odwzorowuje ją na telewizorze.

Automatyczny Tryb Gry to funkcja, umożliwiająca natychmiastowe monitorowanie podłączonych urządzeń i odpowiednią optymalizację ustawień z poziomu telewizora QLED. To wielkie ułatwienie dla użytkownika. Wystarczy podłączyć konsolę do telewizora, a na ekranie automatycznie pojawi się komunikat „Tryb Gra jest włączony”. Telewizory w momencie podłączenia do nich konsoli zmieniają się w doskonałe urządzenie do gier.

Dźwięk tak perfekcyjny jak obraz

Doznania dźwiękowe to kolejny ważny element, który dla fanów gier ma niebagatelne znaczenie. Realistyczne efekty audio sprawią nie tylko, że użytkownicy odczują jeszcze większą przyjemność z gry, ale mogą przełożyć się na ostateczny wynik rozgrywki.

Aby umożliwić jak najbardziej realistyczne doznania dźwiękowe, w najnowszych telewizorach QLED znajduje się zestaw aż sześciu głośników – to o dwa więcej, niż w poprzednich modelach. Zastosowana technologia Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS)* sprawi, że użytkownicy jeszcze bardziej zagłębiają się w grę, dosłownie wyczuwając, skąd wydobywa się dźwięk, niezależnie od odległości, jaka dzieli ich od telewizora.

""

Samsung

cyfrowa.rp.pl

Doskonałym uzupełnieniem przestrzeni dźwiękowej w ulubionej grze będzie soundbar Q70T dla telewizora QLED Q80T lub Q800T dla telewizora QLED 8K Q800T, które zmieniają reguły w zarządzaniu światem dźwięków. Do tej pory, aby spotęgować brzmienie telewizora trzeba było przełączyć ścieżkę audio na soundbar. Samsung poszedł o krok dalej i w tym roku zaproponował połączenie możliwości obu urządzeń.

Funkcja Q-Symphony, dostępna w wybranych telewizorach QLED z 2020 r wraz z soundbarami Q-Serii, odtwarza dźwięki, korzystając jednocześnie z dwóch górnych głośników telewizora QLED oraz głośników soundbara, które kierują dźwięk do przodu, na boki i ku górze.

Tego wrażenia trójwymiarowego brzmienia można doświadczyć już w np. doskonale zgranym zestawie, który trafił do sklepów – telewizorze QLED Q80T i soundbarze Q70T.

Warto dodać, że soundbary z Q-serii powstały z myślą o zapewnieniu jak najlepszych wrażeń audio, także w Trybie Gry, w połączeniu z telewizorem QLED. Nie inaczej jest w przypadku modelu Q70T. Urządzenie oferuje technologię Samsung Acoustic Beam, która potęguje wrażenia dźwięku panoramicznego. Funkcja miksuje i odtwarza dźwięk tak, aby docierał on do widza synchronicznie z rozgrywającą się na ekranie akcją.

*Funkcja dostępna w wybranych modelach telewizorów. Więcej na https://www.samsung.com/pl/

Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

Gadżety
Najdziwniejszy pojazd świata jest sterowany myślami. Sposób na zatłoczone miasta?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Gadżety
Apple szykuje rewolucyjną zmianę. Nadciąga składany iPhone
Gadżety
Sprzedaż pecetów wystrzeli. A ceny? Pojawił się potężny bodziec
Gadżety
Oto nowinki technologiczne, które mają podbić świat. Rusza CES 2024
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Gadżety
Zmieniają się przyciski w klawiaturach. „Przełomowy moment w historii Windows"