Apple opatentował szklaną klawiaturę do laptopów

Koncern tworzy dotykową klawiaturę diametralnie różniącą się od dotychczasowych. To może być nowa komputerowa rewolucja.

Publikacja: 02.02.2019 08:35

Apple opatentował szklaną klawiaturę do laptopów

Foto: Bloomberg

Mechaniczne klawiatury mają swoje zalety, mają też swoje wady. Apple od jakiegoś czasu zmaga się z problemami, jakie stwarzają tradycyjne klawiatury. Klawiatury zastosowane w niektórych modelach sprzętu Apple okazały się być awaryjne i koncern musiał nawet przeprowadzić akcję wymiany. Rozwiązaniem problemów może się okazać nowa konstrukcja oparta o szkło. Nie będzie to jednak standardowa klawiatura dotykowa.

Koncern z Cupertino zarejestrował wniosek patentowy na szklaną klawiaturę, która została pozbawiona elementów mechanicznych, za to zawierać ma kilka warstw szkła. Najwyższa warstwa ma być wyprofilowana w taki sposób, by uginała się pod naciśnięciem, czyli pozwoli zachować odczucie pisania tak, jak na zwykłej klawiaturze.

CZYTAJ TAKŻE: Konserwatyści ostro atakują: Apple uderza w religię

Dodatkowo projekt Apple zakłada, że znak klawisza byłby na nim wyświetlany, więc zamiana klawiatury z układu QWERTY na QWERTZ mogłaby się odbywać wręcz jednym ruchem (w zależności od tego, gdzie zostanie ukryta ta funkcja).

""

cyfrowa.rp.pl

Można przypuszczać, że zastosowanie szklanej klawiatury ma także pomóc w dalszym odchudzaniu laptopów.

Gadżety
Kolejny producent smartfonów wycofuje się z Polski. Początek exodusu?
Gadżety
Apple w mieszanej rzeczywistości. Premiera niezwykłych gogli
Gadżety
Sprzedaż komputerów pikuje, choć producenci tną ceny. Dramat Apple
Gadżety
Okulary, które potrafią czytać z ruchu ust. Bardzo waży cel
Gadżety
Czworonożne roboty zastąpią psy. W Chinach to już się dzieje