W pandemii serwis z priorytetem

Widzimy zapotrzebowanie na usługę instalowania nowych urządzeń w miejscu użytkowania wraz ze spersonalizowanym systemem operacyjnym i zestawem potrzebnych aplikacji – mówi Tomasz Stanek, East Service Delivery Leader w Lenovo.

Publikacja: 22.11.2021 08:36

W pandemii serwis z priorytetem

Foto: mat. pras.

Jakie nowe wyzwania przyniosła w IT pandemia?

Pandemia przyniosła wiele nowych perspektyw, którym jako producenci sprzętu musieliśmy nadać priorytet w momencie tworzenia nowych rozwiązań, jak i rozwijania tych, które są już na rynku. Jednym z nich jest wsparcie w miejscu użytkowania sprzętu.

Z jednej strony mieliśmy użytkowników, którzy znacznie ograniczali kontakt z serwisem czy działem IT swojej organizacji – z drugiej strony mieliśmy zespoły techników, którzy musieli zachować szczególny reżim sanitarny, żeby nie narazić siebie i swoich struktur na zamknięcie z dnia na dzień z powodu kwarantanny. Dodatkowym wyzwaniem stała się dostępność części. Przepustowość portów była mocno ograniczona, odwołano wiele powietrznych transportów, co uniemożliwiło szybkie reagowanie na zwiększone zapotrzebowanie klientów na części zamienne.

Jakie widać trendy?

Obecnie mimo rozluźnienia obostrzeń część osób zdecydowała się na stałą pracę z domu.

Nasze urządzenia znane są z niezawodności – natomiast ten fakt spowodował jeszcze mniejszą usterkowość. Urządzenie pracujące stacjonarnie jest mniej narażone na uszkodzenie w wyniku wygięcia lub upadku. Natomiast z punktu widzenia pracowników serwisu oznacza to dodatkowe wyzwanie, gdyż dotychczas technicy mogli zrealizować wiele napraw podczas jednorazowej wizyty w biurze, a teraz zmuszeni będą realizować naprawy pojedynczo, bezpośrednio w domach użytkowników, co wydłuży proces.

Coraz częściej oferty obejmują nie tylko produkty, ale też rozwiązania technologiczne i usługi. Dlaczego?

Widzimy zapotrzebowanie na usługę instalowania nowych urządzeń w miejscu użytkowania wraz ze spersonalizowanym systemem operacyjnym i zestawem potrzebnych aplikacji. Obecnie naszym klientom i partnerom biznesowym proponujemy usługi instalacyjne oraz konfiguracje spersonalizowanego obrazu systemu operacyjnego w fabryce lub też kompletne wdrożenia usługi Microsoft Autopilot, która pozwala użytkownikowi na rozpoczęcia pracy bezpośrednio na urządzeniu wyjętym prosto z pudełka.

Na czym polega Usługa Lenovo Premier Support i co daje?

Lenovo Premier Support pozwala użytkownikom korzystać z naszych najlepszych rozwiązań oraz uzyskać priorytet na obsługę. Części do napraw jednostek z zarejestrowaną usługą Premier Support wysyłane są w pierwszej kolejności z wykorzystaniem najszybszych kanałów logistycznych. Dodatkowo technicy realizują takie naprawy, zanim przejdą do realizacji napraw standardowych. Prawdopodobieństwo realizacji naprawy w następnym dniu roboczym po wykupieniu usługi Lenovo Premier Support w takich warunkach można uznać za praktycznie pewne. Klienci otrzymują ponadto dostęp do bezpłatnej infolinii działającej 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, którą tworzą nasi najbardziej doświadczeni konsultanci, wyszkoleni dodatkowo w zakresie wsparcia oprogramowania dostarczonego wraz ze sprzętem.

Komu usługa jest dedykowana?

Usługa Lenovo Premier Support jest dedykowana firmom, które w dobie ograniczonej dostępności komponentów chciałyby zabezpieczyć swoich pracowników przed przestojami w pracy. Klienci pytani o to, z jakiego powodu wybrali tę usługę, odpowiadają, że inwestując w profesjonalny sprzęt taki jak ThinkPad X1 Carbon, ThinkPad X1 Fold czy ThinkPad X1 Extreme, inwestują także w pewność i bezpieczeństwo swojej organizacji.

Czym to rozwiązanie wyróżnia się na rynku?

Usługa Lenovo Premier Support to jedna z niewielu tego typu ofert na rynku, która zapewnia szeroki zakres działań – napraw, w tak krótkim czasie oraz w tak konkurencyjnej cenie. Zdajemy sobie sprawę, jak wrażliwa i ważna potrafi być dla wielu organizacji infrastruktura IT, dlatego staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych klientów i  partnerów.

Dlaczego wsparcie dla sprzętu jest tak potrzebne w pandemii?

Dyrektorzy działów IT stają obecnie przed nie lada wyzwaniem, gdyż ich pracownicy nie są już w stanie fizycznie podejść do użytkownika i skonfigurować jego ustawień czy podmienić dysk, by użytkownik mógł kontynuować pracę bez dodatkowych opóźnień. Lenovo w ramach Lenovo Premier Support jest w stanie świadczyć wsparcie w zakresie oprogramowania zdalnie. To ogromna przewaga w tak dynamicznie zmieniającym się świecie. Dodatkowo skorzystanie z Lenovo Premier Support daje nam gwarancję szybkiego załatwienia naszej sprawy, gdyż wszystkim naprawom nadawany jest priorytet.

Jakimi rozwiązaniami firmy, które nie mają działów IT, powinny się zainteresować?

W ofercie mamy już rozwiązania polegające na dostarczaniu sprzętu jako usługi (Device-as-a-Service). Stale pracujemy także nad rozwiązaniami polegającymi na dostarczaniu infrastruktury serwerowej, oprogramowania oraz platform IT jako kompletnej usługi. Możemy także pomóc klientom odzyskać wartość ze sprzętu, który został wycofany z użytku (Asset Recovery Services). Dla firm, które dbają o ochronę środowiska, możemy zaproponować usługę CO2 Offset polegającą na kompensacji śladu węglowego generowanego przez infrastrukturę IT dostarczoną przez Lenovo przez cały cykl jej eksploatacji.

Jak ważne dla Lenovo jest oferowanie usług?

Lenovo stara się wyjść do klienta z kompletnym rozwiązaniem zagadnienia, z jakim do nas przychodzi. Łącząc to z szerokim portfolio usług serwisowych, które wymieniłem, tworzymy komplementarne rozwiązania, a obecnie tylko takie działania są w stanie sprostać wysublimowanym wymaganiom klientów, które dyktuje rynek. Obserwując trend przyspieszonej transformacji cyfrowej, staramy się być faktycznym partnerem naszych klientów w ich codziennej działalności i zapewnić im nie tylko niezawodny sprzęt do pracy, ale również obsługę posprzedażową, która potrafi w wielu sytuacjach być bardzo ważna. Lenovo, obserwując trendy, jest w stanie dostarczyć rozwiązania, które dla biznesu są niezwykle ważne.

Rozmawiał Paweł Rożyński

Materiał powstał we współpracy z Lenovo

Jakie nowe wyzwania przyniosła w IT pandemia?

Pandemia przyniosła wiele nowych perspektyw, którym jako producenci sprzętu musieliśmy nadać priorytet w momencie tworzenia nowych rozwiązań, jak i rozwijania tych, które są już na rynku. Jednym z nich jest wsparcie w miejscu użytkowania sprzętu.

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Gadżety
Najdziwniejszy pojazd świata jest sterowany myślami. Sposób na zatłoczone miasta?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Gadżety
Apple szykuje rewolucyjną zmianę. Nadciąga składany iPhone
Gadżety
Sprzedaż pecetów wystrzeli. A ceny? Pojawił się potężny bodziec
Gadżety
Oto nowinki technologiczne, które mają podbić świat. Rusza CES 2024
Gadżety
Zmieniają się przyciski w klawiaturach. „Przełomowy moment w historii Windows"