Administracja Trumpa przygląda się cyfrowym potentatom

Bloomberg

Prezydent USA Donald Trump stwierdził, że jego administracja poważnie przygląda się kwestii ewentualnych dochodzeń antytrustowych przeciwko Amazonowi, Facebookowi oraz Alphabet, spółce-matce Google.

– Bardzo poważnie rozważamy sprawę antytrustową. To nie oznacza, że ją przeprowadzimy, ale z pewnością przyglądamy się tej kwestii – powiedział Trump w rozmowie z serwisem Axios. Prezydent przypomniał, że takie spółki jak Amazon, Facebook i Alphabet są przez wielu ludzi od dawna oskarżane o praktyki monopolistyczne a Unia Europejska również przygląda się ich pozycji na rynku. Trump oskarżył administrację Obamy o to, że wstrzymała ostre działania regulacyjne przeciwko cyfrowym gigantom.

To nie pierwszy raz, gdy prezydent Trump krytykuje wielkie spółki z sektora technologicznego. Zarzucał wcześniej Amazonowi finansowe wykorzystywanie amerykańskiej państwowej poczty a Google oskarżał o to, że jest nastawiona wrogo do niego i konserwatywnych polityków, o czym mają świadczyć choćby wyniki wyszukiwań w serwisie Google News. (Pokazujące w pierwszej kolejności linki do mediów nieprzychylnie nastawionych do Trumpa.) Prezydent USA zapewnia jednak, że „życzy dobrze” Amazonowi, Facebookowi i Google. – Życzę im dobrze, bo to świetne spółki – powiedział Trump.

Mogą Ci się również spodobać

Airbnb w opałach. „Etyczny” konkurent rozpoczął atak

Fairbnb, nowa platforma, na której można wyszukiwać tanie, krótkoterminowe noclegi dla turystów, wyrasta na ...

Kobiety zawładną kinem w 2020 roku. Nawet Bond zmieni płeć

Wiele z nadchodzących superprodukcji będzie wyreżyserowanych przez panie, a na ekranach częściej zobaczymy aktorki. ...

Polacy ruszają po chemię i żywność do internetu. Europa nam uciekła

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy aż 56 proc. Polaków choć raz kupiło przez internet ...

Daimler na wojnie z Nokią. Poszło o patenty

Niemiecki koncern motoryzacyjny złożył skargę na Nokię w Komisji Europejskiej, oskarżając o utrudnianie dostępu ...

Satelita prosto z Gliwic

Powstaje śląskie centrum badawczo-rozwojowe technik kosmicznych. Inżynierowie będą tam prowadzić badania przemysłowe i prace ...