Facebook prześwietlał Sorosa

Jasper Juinen/Bloomberg

Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna Facebooka podejrzewała, że Soros finansowo korzysta z publicznego atakowania serwisu.

W styczniu 2018 r. Sheryl Sandberg wysłała maile do menedżerów swojej firmy (m.in. odpowiadających za komunikację), w których poleciła im sprawdzić, czy kontrowersyjny miliarder George Soros sprzedaje „na krótko” akcje Facebooka. Chciała zdobyć informacje na temat ewentualnych korzyści finansowych jakie Soros może odnieść z publicznego atakowania jej firmy – donosi „New York Times”.

Sandberg wyraźnie nie spodobało się to, że Soros podczas styczniowego wystąpienia na forum ekonomicznym w Davos zaliczył Facebooka i media społecznościowe do grona zagrożeń dla demokracji liberalnej. Miliarder (mocno wspierający wcześniej Hillary Clinton) obwinia media społecznościowe o sukces wyborczy Donalda Trumpa. Facebook był wówczas oskarżany o to, że pozwalał działać na swojej platformie rosyjskim trollom, których działania rzekomo wpłynęły na wynik wyborów prezydenckich w USA. Według „New York Timesa” Sandberg i prezes Facebooka Mark Zuckerberg uważali, że te oskarżenia są mocno przesadzone. Część z tej krytyki uważali za przejaw antysemityzmu. Jednocześnie jednak wynajęli firmę PR-ową Definers Public Affairs, która dostała zadanie prowadzenie kampanii przeciwko Sorosowi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rozwój sztucznej inteligencji może zaszkodzić kobietom

Wzrost liczby miejsc pracy w sektorze IT i z nim powiązanych nieproporcjonalnie uderza w ...

Kobiety idą na cyberwojnę

Rodzimy startup CyberRescue nie tylko monitoruje internet w poszukiwaniu zagrożeń, ale też pomaga ofiarom ...

Disney+ może być górą w starciu z Netfliksem czy Apple

W wojnie o internetowego widza producenci treści o zasobnych portfelach mogą odnieść zwycięstwo nad ...

Startup stworzył rakietę, która weszła w przestrzeń kosmiczną

Japoński startup działający w branży kosmicznej w sobotę dokonał udanego wystrzelenia pierwszej, niewielkiej rakiety ...

Pies-robot włączy pralkę, pokieruje domem

Sony proponuje nowe zastosowanie dla znanego już robota Aibo. Cybernetyczny towarzysz ma mieć możliwość ...

Znajomy zamieścił podejrzany post. Nie wjedziesz do USA

Kolejne deportacje w USA za posty w mediach społecznościowych. Wystarczy, że znajomy zamieści post, ...