W walce z wirusem na ratunek przychodzą elektryczne rowery

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, zanim zaraził się koronawirusem, lubił się poruszać po Londynie rowerem
Chris Ratcliffe/Bloomberg

Pracownicy brytyjskiej służby zdrowia dostali rowery, by dojeżdżać do pracy, unikając kontaktu z koronawirusem.

Na początek nowoczesne, składane rowery elektryczne Gocycle GS dostali pracownicy National Health Service z Londynu. W sumie 20 pojazdów. Wkrótce do ich dyspozycji będą kolejne, bo do akcji wsparcia NHS dołączyły kolejne przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją rowerów elektrycznych, takie jak Raleigh, który produkuje rowery od 1888 r.

Rowery są wyposażone w łańcuch z blokadą oraz kask rowerowy marki Abus – udostępnione za darmo przez producenta. A akcję wyposażania w nie pracowników NHS rozpoczął jeden z największych w Wielkiej Brytanii i największy w Londynie sprzedawca takich pojazdów elektrycznych Fully Charged.

Każdy pracownik służby zdrowia zainteresowany wypożyczeniem roweru może się zarejestrować na stronie Fully Charged i otrzymać go bezpłatnie na trzy miesiące, by dojeżdżać do pracy – informuje portal The Verge.

CZYTAJ TAKŻE: Lekarze mają dość. Walczą w sieci z kłamstwami na temat koronawirusa

Transport publiczny w Londynie wciąż funkcjonuje, ale w ograniczonym zakresie, co sprawia, że wciąż jest w nim tłoczno, zwłaszcza w metrze i w kolejkach dojazdowych do centrum stolicy Wielkiej Brytanii. Tymczasem pracownicy NHS powinni unikać miejsc, gdzie mogliby się zarazić koronawirusem. Elektryczne rowery są więc idealną alternatywą dla komunikacji miejskiej czy nawet stojących w korkach samochodów osobowych.

Sklepy rowerowe zostały uznane za niezbędne i nie muszą zawieszać działalności podczas pandemii. Dzięki temu coraz więcej londyńczyków decyduje się właśnie na ten rodzaj transportu. Dan Parsons, dyrektor ds. operacyjnych w Fully Charged, powiedział The Verge, że dzięki temu firma może wesprzeć pracowników NHS, którzy są „na pierwszym froncie walki z pandemią”. Z powodu odwołania kilku imprez barażowych i targów wiele rowerów stoi bezużytecznych i dzięki temu nie ma problemu z ich dostępnością nawet dla większej liczby osób.

Parsons ma nadzieję, że kolejne firmy rowerowe z Wielkiej Brytanii przyłączą się do akcji i udostępnią lekarzom swoje rowery. Tym bardziej że na stronie zalogowało się już kilkudziesięciu pracowników NHS zainteresowanych elektrycznymi rowerami.

CZYTAJ TAKŻE: Ataki na maszty 5G po fali internetowych fakenewsów o wirusie

W Wielkiej Brytanii kierowcy Ubera zobowiązali się do wożenia pracowników NHS za darmo i za darmo dowożą im posiłki do miejsca pracy. Koncern natomiast za darmo dostarcza im środki do dezynfekcji oraz żele do odkażania dłoni.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dinozaury rocka i generacja apek

Awatary gwiazd w grach komputerowych, interakcje z fanami, coraz krótsze przeboje to przyszłość rynku ...

Facebook, Google, Alibaba mają problem. Ruszyły śledztwa i pozwy

Nawet kraje, które przez lata traktowały internetowych gigantów w sposób uprzywilejowany, teraz zaczęły ich ...

Google karze aktywistów strajkowych

Dwie aktywistki, pracownice Google’a twierdzą, że zostały zdegradowane, a następnie przyjęte, ale już na ...

Zmarł twórca potęgi Samsunga. Wzrosła cena akcji

Akcje niektórych spółek z grupy Samsung mocno rosły podczas poniedziałkowej sesji w Seulu. Papiery ...

Jack Ma komunistą, a jego Alibaba droższy niż Facebook

Założyciel i główny udziałowiec chińskiej platformy e-handlu należy do Partii Komunistycznej – poinformował rządowy ...

Polska drugą Japonią. Hip-hop pompuje sprzedaż płyt

Tylko w Japonii udział krążków CD i winyli w rynku muzycznym jest wyższy niż ...