Twitter: Hakerzy dostali się do 36 kont znanych osób, w tym polityka z Holandii

Bloomberg

Twitter poinformował, że hakerzy, którzy niedawno dokonali włamania na wiele kont na platformie społecznościowej, mieli wgląd w prywatne wiadomości z 36 kont. Jedno z nich należy do holenderskiego polityka.

Czytaj także: Twitter będzie płatny? Kryptonim „Gryphon”

Przedstawiciele platformy zapewnili na oficjalnym blogu, że hakerzy nie dotarli do żadnych innych kont należących do polityków. Twitter poinformował wcześniej, że osoby atakujące tweetowały z 45 „zweryfikowanych” kont, w tym tych należących do tak znanych osób, jak prezesi Jeff Bezos, Elon Musk i Bill Gates oraz były wiceprezydent Joe Biden, raper Kanye West, inwestor Warren Buffett oraz konta firmowe Uber Technologies Inc. i Apple Inc. Natomiast dane zaciągnięto zaledwie z 8 zweryfikowanych kont.

Do włamania doszło tydzień temu. Hakerzy dostali się na konta znanych osób i pobrali dane za pomocą narzędzia, które zawiera archiwum prywatnych wiadomości. Twitter twierdzi, że osiem kont, z których włamywacze wysyłali tweety, nie było zweryfikowanymi kontami. Platforma nie ujawnia jednak wszystkich informacji i nie wiadomo, czy hakerzy dostali się na zweryfikowane konta znanych osób. Przestępcy wysłali z kont znanych osób informacje zachęcających do wpłacania darowizn na wskazany portfel bitcoinowy. Skradziono w ten sposób ponad 100 tysięcy dolarów.

Teoretycznie, kiedy hakerzy dostali się do kont i uzyskali możliwość tweetowania z niego, to mieli też dostęp do wszystkich starych, wysłanych tweedów. Wszystkich, które nie zostały skasowane, także do tych prywatnych. Według agencji Reutera może to oznaczać, że przestępcy mieli dostęp do prywatnych wiadomości znanych osób. Sprawę włamania bada biuro FBI z San Francisco. W sumie hakerzy usiłowali włamać się na 130 kont.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Goldman Sachs ma fatalne prognozy dla Apple’a. Sprzedaż się załamie

Amerykański bank inwestycyjny opublikował w piątek wyjątkowo pesymistyczne prognozy dla Apple’a. Koronawirus ma mocno ...

Wojna z hakerami nigdy się nie skończy, ale poddać się nie można

Wynajdziemy lepszą pułapkę na myszy? Hakerzy stworzą sprytniejszą mysz – mówi nam Patrick Grillo, ...

Chmura chroni nasze zdrowie

Globalny rynek usług chmurowych dla służby zdrowia osiągnie do 2025 r. wartość ponad 55 ...

Koronawirus wygania Polaków na telepracę. Czas wirtualnych biur

Zamknięcie szkół i decyzja wielu firm o wysłaniu pracowników do domów sprawiły, że wzrósł ...

Naukowcy połączyli mózgi trzech osób

Komunikacja telepatyczna może być realna dzięki interfejsom mózg-mózg. Naukowcy z uniwersytetu w Waszyngtonie stworzyli ...

Ta aplikacja ułatwi życie rolników i urzędników. Pierwsza taka w Polsce

Największa rolnicza agencja w Polsce pokaże dziś aplikację do komunikacji z rolnikami. Tymczasem e-wnioski ...