Zrób zdjęcie, wyszukaj, kup. Nowości od Google

Sundar Pichai, prezes koncernu
Google

Ruszyła Google I/O, coroczna największa konferencja giganta dla developerów. To na niej ujawniane są planowane nowości i zmiany w usługach i produktach koncernu.

Podczas trzydniowego wydarzenia Google skupi się na systemach Android i Chrome, asystentach głosowych, mobilnym sklepie Google Play i technologiach ubieralnych. To, co już wiemy, dotyczy bezpieczeństwa usług, na które ma być położony duży nacisk. W kontekście prywatności Google wprowadził w wyszukiwarce funkcję szybkiego usuwania (umożliwia usunięcie ostatnich 15 minut historii wyszukiwania jednym dotknięciem w menu konta Google) oraz chroniony hasłem, zablokowany folder w Zdjęciach.

CZYTAJ TAKŻE: Elon Musk łączy siły z Google. Internet z kosmosu nabiera mocy

Czy kiedykolwiek daliście komuś swój telefon, aby pokazać mu zdjęcie, ale jednocześnie martwiliście się, że może przewinąć do obrazu, którego nie chcecie, by zobaczył? Nowa funkcja tworzy przestrzeń, w której można zapisać wybrane zdjęcia. W efekcie fotografie z zablokowanego folderu nie będą się pojawiać podczas przewijania galerii. Na początek taka funkcja pojawi się w telefonach Google Pixel. Następnie w ciągu roku wdrażana będzie na kolejnych urządzeniach z Androidem.

Na tym nie koniec nowości. Pojawią się m.in. ciekawe funkcje Mapach. Google ogłosił, że do końca roku wprowadzi w tej aplikacji ponad 100 ulepszeń opartych na sztucznej inteligencji. Jedna z takich aktualizacji ma zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia gwałtownego hamowania podczas jazdy – wszystko dzięki technologii uczenia maszynowego i wykorzystaniu historycznych informacji z nawigacji. „Naszym zdaniem ta zmiana może wyeliminować ponad 100 milionów przypadków gwałtownego hamowania na trasach pokonywanych co roku z pomocą Map Google” – argumentują przedstawiciele koncernu.

CZYTAJ TAKŻE: Potężna kara dla Google. Za… auta elektryczne

Google obiecuje, że zadba o nową jakość dokonywania e-zakupów w sieci. Teraz użytkownicy zyskają nowy sposób odkrywania i śledzenia interesujących ich produktów. Wystarczy, że zrobią zrzut ekranu, a Zdjęcia Google wyświetlą propozycję wyszukiwania przedmiotu ze zdjęcia, dzięki czemu od razu będzie można kupić dany produkt.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rząd zamyka kina i teatry przez koronawirusa. Właściciele liczą straty

Notowania akcji wydawcy „Gazety Wyborczej” i właściciela kin Helios tanieją dziś mocno na giełdzie. ...

Apple najlepszy na giełdzie w tym roku. Skąd takie wzrosty?

Notowania producenta iPhone’ów od początku stycznia wzrosły o ponad 70 proc., co oznacza, że ...

Witold M. Orłowski: Libra libre?

Widmo krąży po świecie finansów – widmo nowej rewolucji, i to rewolucji na skalę, ...

Fala ataków na bankomaty. Wypłacają, ile chcą

Jackpotting to w ostatnich miesiącach narastający problem. Chodzi o przejmowanie kontroli nad bankomatami i ...

Polskie symulatory idą na giełdę

Firma Games Operators potwierdza plan debiutu na GPW i przeprowadzenia oferty publicznej. Pracuje teraz ...

Praca zdalna to nie sielanka. Pracujemy dłużej niż zwykle w biurze

Home office okazuje się sporym wyzwaniem, często siedzimy przed komputerem po godzinach, a szefowie ...