Specjalnie wyznaczona osoba publikuje posty na Instagramie klienta w czasie jego pobytu w hotelu. Poza tym opiekun może komentować zdjęcia innych użytkowników oraz odpowiadać na komentarze na profilu właściciela. Każde zdjęcie publikowane przez opiekuna oznaczone jest hasztagiem #postedbysocialmediasitter.

Usługa jest dostępna w 17 hotelach sieci ibis w Zurychu i Genewie. W ramach pakietu, który można zamówić na początku pobytu, są trzy zdjęcia i relacje dzienne. Usługa nazywa się „Relax, we post”. W listopadzie, w ramach akcji promocyjnej, usługa w weekendy była darmowa. Teraz kosztuje 90 franków szwajcarskich czyli około 340 złotych.

Sieć ibis chce, by goście odwiedzający ich hotele zrelaksowali się i odprężyli i naprawdę odpoczęli – także od wirtualnej rzeczywistości. „Ta usługa ma być digitalnym detoksem” – zachęca sieć i zatrudnia internetowych celebrytów do jej realizacji.

Zdjęcia w ramach pracy dla sieci ibis mają robić m.in. Sara Leutenegger, uczestniczka niemieckiej edycji Next Top Model, Cristina Gheiceanu, znana szwajcarska blogerka lifestylowa z ponad 150 tys. followersami na Instagramie oraz Sylwina, popularna blogerka modowa z Zurychu.