Dzięki MGM Amazon zamierza mocniej konkurować na rynku VOD z Disney+ oraz Netflixem. Amazon poinformował, że ma nadzieję wykorzystać bogate portfolio MGM Studios, w którego skład wchodzi ok. 4 tys. filmów i 17 tys. programów telewizyjnych, do wzmocnienia swojej jednostki Amazon Studios.

CZYTAJ TAKŻE: Deepfake podbija pornografię. Zmanipulowane filmy z gwiazdami

MGM to producent m.in. serii filmów o Jamesie Bondzie a także „Hobbita”, serii filmów „Rocky”. Do wytwórni należą także prawa do filmowej serii o Flipie i Flapie, „Różowa pantera”, „Rybka zwana Wandą”, „Legalna Blondynka”, „Hannibal” czy „Vicky Cristina Barcelona”. Studio jest producentem seriali „Opowieść podręcznej”, „Fargo” i jest właścicielem amerykańskiej stacji Epix. Cała biblioteka MGM zawiera ponad 4 tysiące produkcji oraz kilkanaście tysięcy odcinków serii i programów telewizyjnych.

„Prawdziwą wartością finansową tej transakcji jest skarbnica własności intelektualnej w obszernym katalogu, który planujemy na nowo rozwijać wraz z utalentowanym zespołem MGM” – napisał w oświadczeniu Mike Hopkins, wiceprezes Prime Video i Amazon Studios.

Kupno MGM wzmocni Amazona na rynku VOD. Teraz jego usługa Prime Video ma ponad 200 mln subskrybentów. W 2020 roku na treści Amazon wydał 11 mld dolarów.