Dzięki inwestycji Microsoft wartość spółki Cruise zostanie podniesiona do 30 miliardów dolarów. Wśród inwestorów strategicznych firmy jest poza Microsoft oraz GM także koncern Honda.

Firmy nie ujawniły, jaką część udziałów w Cruise otrzyma Microsoft w wyniku swojej inwestycji. Jednak rzecznik Cruise potwierdził, że General Motors zachowa pakiet większościowy – informuje CNN.

CZYTAJ TAKŻE: Uber ma kłopot. Pożegna autonomiczne pojazdy?

Cruise chce wykorzystać Azure, obliczeniową platformę Microsoftu, by móc szybciej i sprawniej realizować kolejne etapy projektu.

Origin ma być pojazdem w pełni autonomicznym, służących do przewozu osób w miastach. Nie trafi do salonów sprzedaży, ma służyć jako nowoczesny transport miejski. Origin ma być w pełni autonomiczny, bez jakiejkolwiek możliwości ingerencji człowieka w jego poruszanie się, co oznacza, że zrezygnowano z kierownicy, pedałów, większości przycisków i tradycyjnej deski rozdzielczej. Dzięki temu udało się wygospodarować dużo miejsca dla pasażerów. Do jednego pojazdu wejdzie nawet sześć osób. Dzięki rozsuwanym drzwiom wsiadania i wysiadanie z Origin ma być maksymalnie ułatwione.

CZYTAJ TAKŻE: Wirus przyspieszył autonomiczne pojazdy. Boom się właśnie zaczyna

Samochód ma być wyposażony w kamery i czujniki ułatwiające poruszanie się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Mógłby także nawigować na ruchliwych ulicach miast, unikając zderzenia nie tylko z innymi samochodami, ale także jednośladami i pieszymi.