Zalecenia dla użytkowników, jak chronić się przed zakażeniem będą widoczne w formie powiadomienia w górnej części strumienia aktualności w aplikacji mobilnej i na stronie Facebooka, a także w tym samym miejscu w aplikacji Instagram. Po kliknięciu w nie, komunikaty będą przekierowywały do centrum informacji na temat choroby Covid-19 (COVID-19 Information Center), gdzie będzie można przeczytać o tym, jak chronić się przed zakażeniem oraz znaleźć dodatkowe odnośniki do strony departamentu zdrowia USA, a konkretnie do Centra Kontroli i Prewencji Chorób.

CZYTAJ TAKŻE: UE żąda od Facebooka i Google’a raportów ws. koronawirusa i dezinformacji

Facebook był krytykowany za brak reakcji na falę dezinformacji, jaka pojawiła się na platformie po wybuchu pandemii koronawirusa. Pojawiły się nie tylko fałszywe informacje na temat pochodzenia wirusa, ale przede wszystkim informacje o „cudownych kuracjach”, lekach zwalczających wirusa oraz o rzekomej szczepionce.

Już w marcu Facebook stworzył specjalną sekcję informacyjną w strumieniu aktualności, która ma przekierowywać użytkowników do wiarygodnych informacji na temat wirusa oraz do stron podających prawdziwe informacje na temat ochrony zdrowia i leczenia chorych na Covid-19.