Również przychód Apple był rekordowo wysoki. Sięgnął 123,9 mld dol. i był o 11 proc. wyższy niż rok wcześniej. Średnio oczekiwano, że wyniesie on 118,7 mld dol.

Bardzo dobre wyniki w końcówce 2021 r. to w dużym stopniu zasługa sukcesu sprzedaży nowych produktów koncernu. Na jesieni Apple wypuścił na rynek m.in. nowe modele iPada, Apple Watch i MacBooka Pro. Sprzedaż iPhonów w sezonie świątecznym była rekordowo duża. Spółka osiągnęła takie wyniki, pomimo niedoboru mikroprocesorów na globalnych rynkach.

- Pomimo niepewności na świecie, jest jedna rzecz, której jestem pewny: Apple będzie się udoskonalał każdego dnia i w każdy sposób, by spełnić obietnicę mówiącą, że jego technologia jest najlepsza - stwierdził Tim Cook, prezes Apple.

Apple stał się niedawno pierwszą spółką o kapitalizacji ponad 3 bln dol., ale też został dotknięty ostatnią falą wyprzedaży akcji firm technologicznych. Od początku roku jego akcje straciły 11 proc. W czwartek papiery Apple zamknęły się 0,3 proc. na minusie, ale w handlu posesyjnym zyskiwały ponad 2 proc.