Tusk wielką nadzieją amerykańskich konserwatystów

Konserwatyści w Stanach Zjednoczonych mają nową przeglądarkę internetową, bez cenzury. Pozwala na swobodne pisanie tego, co się myśli i nazywa się Tusk.

Publikacja: 18.05.2022 11:47

Tusk wielką nadzieją amerykańskich konserwatystów

Foto: Bloomberg

Nowa przeglądarka jest dziełem Jeffa Bermanta, dewelopera nieruchomości z Santa Barbara w Kalifornii i założyciela Cocoon VPN, usługi proxy VPN, do serfowania w internecie w trybie prywatnym.

Bermant twierdzi, że stworzył Tusk, ponieważ czuł, że wolność słowa konserwatystów jest cenzurowana przez obecne na rynku przeglądarki. „Naprawdę nie podzielają poglądów konserwatystów” – powiedział Bermant TechNewsWorld.

Za przedsięwzięciem o nazwie Tusk stoją również dwaj prominentni Republikanie, którzy są wymienieni w jego radzie doradczej: Stanton D. Anderson, który pełnił szereg funkcji w administracji republikańskiej w Waszyngtonie, oraz Scott W. Reed, który był kierownikiem kampanii Boba Dole w kampanii prezydenckiej 1996 oraz dyrektorem wykonawczym Republikańskiego Komitetu Narodowego.

Dostępny zarówno dla urządzeń Apple, jak i Windows, Tusk zawiera kanał multimedialny, który pozwala użytkownikom zarządzać źródłami wiadomości w kanale. Zgodnie z najczęściej zadawanymi pytaniami zamieszczonymi na stronie internetowej przeglądarki, kanał informacyjny pokazuje tylko artykuły z mediów, którym zaufał użytkownik, w celu promowania wolności słowa i niecenzurowanych historii ukrytych w wynikach wyszukiwania innych przeglądarek.

Czytaj więcej

Platforma społecznościowa Trumpa katastrofą. „Nikt nie wie, co się dzieje”

Według FAQ aplikacji, kanał wiadomości zawiera popularne wśród amerykańskiej prawicy media, takie jak Fox News, The Daily Wire, OANN, Newsmax i Epoch Times. Ustawienia można oczywiście zmieniać, dodając inne media, także spoza tej listy.

Przeglądarka zawiera również funkcje spotykane w konkurencyjnych przeglądarkach, takie jak zarządzanie zakładkami i kartami, możliwość importowania zakładek i ustawień z innych przeglądarek, obsługa wielu rozszerzeń Chrome, wbudowany menedżer haseł i automatyczne aktualizacje.

Na razie Tusk nie jest w pełni działającą wyszukiwarka internetową i działa w oparciu o wyszukiwarkę Yahoo, ale według jej twórcy „prace trwają” i są na finiszu.

Globalne Interesy
Szefował badaniom nad ChatGPT w OpenAI. Teraz chce zbudować jego „zabójcę”
Globalne Interesy
Nowa najcenniejsza firma na świecie. Microsoft zdetronizowany
Globalne Interesy
Elon Musk znów miesza w X. Czy ta zmiana nie zdenerwuje użytkowników?
Globalne Interesy
Intel kasuje gigantyczną inwestycję. Co z opóźnioną budową fabryki w Polsce?
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Globalne Interesy
Elon Musk skapitulował w wojnie o sztuczną inteligencję. Pogrążyły go maile
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży