To najnowszy przykład książek będących szybką reakcją na bieżące wydarzenia. Już powstaje, choć Elon Musk przejął Twittera ledwie kilka tygodni temu. "Breaking Twitter" ma zostać opublikowana jesienią przyszłego roku przez Grand Central Publishing – pisze „The Wall Street Journal”.

Mezrich, który opublikował do tej pory 25 książek, powiedział, że nigdy nie potrzebował na to więcej niż sześć miesięcy i ma tendencję do skupiania się na tematach, które jego zdaniem mają potencjał filmowy. - Elon Musk jest jedną z najbardziej złożonych postaci naszych czasów – powiedział, zapowiadając, że książka obejmie wątki obejmujące wojnę ideologiczną między amerykańską prawicą i lewicą, ale także kwestie wolności słowa.

Czytaj więcej

Fala hejtu i rasizmu zalała Twittera. Elon Musk przyłapany na kłamstwie

Mezrich ma dużą konkurencję. Walter Isaacson, autor bestsellerowych biografii o Stevie Jobsie, Benjaminie Franklinie i Leonardo da Vinci powiedział, że pracuje właśnie nad biografią Muska. Zostanie opublikowana przez Simon & Schuster z Paramount Global.

Wiele wskazuje na to, że o przejęciu Twittera powstanie film. Książka Mezricha o aferze wokół firmy GameStop „The Antisocial Network: The GameStop Short Squeeze and the Ragtag Group of Amateur Traders That Brought Wall Street to Its Knees” została napisana na początku 2021 roku i opublikowana we wrześniu tego roku. Wersja filmowa, zatytułowana „Dumb Money” i wyreżyserowana przez Craiga Gillespie, jest już w postprodukcji.