Koncern poinformował o tym na firmowym blogu. Od teraz nowy model związany z dodatkowymi opłatami wchodzi w Kanadzie, Nowej Zelandii, Portugalii i Hiszpanii. - Skupiliśmy się na zapewnieniu członkom większej kontroli nad tym, kto może uzyskać dostęp do ich konta - podał Netflix. - Zawsze ułatwialiśmy osobom, które mieszkają razem, udostępnianie swojego konta Netflix za pomocą funkcji takich jak profile i wiele strumieni. Chociaż były one niezwykle popularne, spowodowały również zamieszanie co do tego, kiedy i jak możesz udostępniać Netflix - podała firma.

W Kanadzie, Nowej Zelandii, Portugalii i Hiszpanii korzystający z planu standardowego lub premium mogą dodać dodatkowe konto członkowskie dla maksymalnie dwóch osób za dodatkowe 7,99 dol. kanadyjskich miesięcznie na osobę, 7,99 dol. nowozelandzkich, 3,99 euro w Portugalii i 5,99 euro w Hiszpani.

Czytaj więcej

Netflix wycofuje się z walki ze współdzieleniem kont. Firma mówi o… pomyłce

Netflix podał też instrukcję, jak skonfigurować ustawienia dla osób mieszkających pod głównym adresem jak również tych spoza niego, korzystających z głównego konta. Osoby takie mogą teraz łatwo przenieść profil na nowe konto, za które zapłacą – zachowując spersonalizowane rekomendacje, historię przeglądania, listę, zapisane gry.

Netflix tłumaczy zmiany faktem, że obecnie ponad 100 milionów gospodarstw domowych korzysta ze współdzielonych kont — co wpływa na zdolność do inwestowania w nowe programy telewizyjne i filmy.

Dlatego w ciągu ostatniego roku firma badała różne podejścia do rozwiązania tego problemu w Ameryce Łacińskiej i teraz jest gotowa – jak twierdzi - do szerszego wprowadzenia ich w nadchodzących miesiącach.

Czytaj więcej

Netflix wystraszył się? Klienci są przeciw zmianom we współdzieleniu kont

Firma nie podała co stanie się w przypadku złamania zasad nowej polityki.

Netlix podał także, że użytkownicy nadal mogą łatwo oglądać platformę na swoich urządzeniach osobistych lub logować się do nowego telewizora, na przykład w hotelu lub na wakacjach.