Parlement Technologies Inc., czyli spółka będąca dotychczasowym właścicielem Parlera, sprzedała tą sieć społecznościową firmie Starboard. Wcześniej Parlera chciał kupić raper Kanye West, ale po jego kontrowersyjnych wypowiedziach, sławiących Hitlera, umowa nie doszła do skutku.

Nowy właściciel planuje tymczasowo zamknąć Parlera, by później uruchomić jego ulepszoną wersję. – Weźmie on łyk świeżego powietrza – stwierdził Ryan Coyne, prezes Starboard. Jego zdaniem, to przejęcie pozwoli lepiej wspierać społeczności internetowe, które były źle traktowane przez regulowane platformy.

Czytaj więcej

Kanye West kupi kontrowersyjny prawicowy serwis społecznościowy

Parler został założony w 2018 r. a popularność zyskał pod koniec 2020 r., gdy wielu zwolenników Trumpa zostało zbanowanych na Twitterze, Facebooku i innych mainstreamowych platformach społecznościowych. Po zamieszkach na Kapitolu w styczniu 2020 r., Parler został usunięty ze sklepów z aplikacjami Apple i Google, a Amazon wymówił mu usługi hostingowe. Aplikacja wróciła do sklepów, po tym jak wprowadziła zmiany w systemie moderacji. Obecnie ma ona około 250 tys. użytkowników.