To lokale typu pop-up, czyli z zasady przewidziane tylko na jakiś czas, zazwyczaj kilka tygodni czy góra miesięcy. Netflix otwiera właśnie pierwsze lokale tego typu nazywające się jak takie produkcje platformy jak „Chef's Table”, „Nailed It!” oraz „Iron Chef”.

Chociaż gigant streamingowy wchodził już wcześniej w różne pozaekranowe projekty wokół takich produkcji jak „Stranger Things”, „Squid Game”, „Bridgertonowie” i „Money Heist”, to teraz po raz pierwszy wkracza do branży restauracyjnej.

Czytaj więcej

Przyszedł czas na Polskę. Netflix zaczyna walkę ze współdzieleniem kont

Klienci Netflix Bites będą mogli spróbować potraw przygotowanych przez szefów kuchni „Iron Chef” Curtisa Stone'a, Dominique Crenn, Ming Tsai i Andrew Zimmern, a także Rodneya Scotta i Ann Kim z „Chef's Table” oraz cukierników Jacques Torres, główny sędzia programu „Nailed It!” Inne uczestniczące gwiazdy to Nadiya Hussain z „Nadiya Bakes” oraz barmani z produkcji „Drink Masters” — Frankie Solarik, Julie Reiner, LP O'Brien i Kate Gerwin.

Pierwsza restauracja ruszy 30 czerwca. Netflix nie ujawnił, co dokładnie będzie w menu, ani nie podał cen oferowanych posiłków.