YouTube podnosi ceny. I to mocno

Platforma wideo należąca do Google na wybranych rynkach zdecydowała się, podobnie jak inne serwisy muzyczne, na znaczące podwyżki

Publikacja: 03.11.2023 12:05

W Polsce drożeją wszystkie pakiety Premium, zdecydowanie najmocniej dotyka to użytkowników subskrypc

W Polsce drożeją wszystkie pakiety Premium, zdecydowanie najmocniej dotyka to użytkowników subskrypcji rodzinnej

Foto: Bloomberg

YouTube od dawna mocno zachęca użytkowników do przechodzenia na wersję premium, co pozwala na uniknięcie reklam, umieszczanych w serwisie coraz bardziej natarczywie i z większą częstotliwością. Teraz zaskoczył ich podwyżkami. - Aby móc dalej dostarczać usługę i funkcję na najwyższym poziomie, zwiększamy cenę subskrypcji - można przeczytać w mailach, jakie dostali użytkownicy pakietu Premium.

W Polsce drożeją wszystkie pakiety Premium, zdecydowanie najmocniej dotyka to użytkowników subskrypcji rodzinnej. W jej przypadku cena rośnie z 35,99 do 46,99 zł, czyli aż o 11 zł miesięcznie. Mniej znacząco rośnie cena użytkowników pakietu indywidualnego - wzrosła z 23,99 do 25,99 zł. Pakiet dla studentów będzie z kolei droższy tylko o 1 zł i będzie kosztował 14,99 zł.

Firma wprowadziła podwyżki 1 listopada i to w kilku krajach, objęła Argentynę, Australię, Austrię, Chile, Niemcy, Polskę i Turcję.

Czytaj więcej

Facebook i Instagram będą płatne od listopada. Znamy ceny

Wcześniej bo już w lipcu Google podniósł cenę YouTube Premium w Stanach Zjednoczonych. Cena planu indywidualnego wzrosła z 11,99 dol. miesięcznie do 13,99 dol. miesięcznie. Tam z kolei cena planu rodzinnego pozostała na poziomie 22,99 dol. miesięcznie, podobnie jak plan studencki z ceną 7,99 dol.

Póki co więcej zapłacą tylko nowi użytkownicy, abonenci zostaną nimi objęci od grudnia, w zależności od przyjętego okresu rozliczeniowego. - Nie jest to dla nas łatwa decyzja, ale zmiana ceny pozwoli nam nadal ulepszać usługę Premium i wspierać twórców i wykonawców, których oglądasz w YouTube - podaje firma.

W ostatnich miesiącach na podwyżki zdecydowało się wiele innych platform streamingowych - niedawno wprowadził je Apple, obejmują Music i TV+). Wcześnie, choć póki co nie w Polsce, zdrożały usługi Spotify i Tidal, a w październiku w USA, Wielkiej Brytanii i Francji podwyżki wprowadził Netflix.

Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Globalne Interesy
Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji