Potężna awaria Facebooka. Nie działają serwisy Meta na całym świece

Użytkownicy Facebooka na całym świecie zgłaszają awarię strony głównej serwisu społecznościowego i brak możliwości zalogowania się. Nie działa również komunikator Messenger oraz Instagram. Liczba zgłoszeń wciąż rośnie.

Aktualizacja: 05.03.2024 17:59 Publikacja: 05.03.2024 16:43

Potężna awaria Facebooka na całym świecie

Potężna awaria Facebooka na całym świecie

Foto: Bloomberg

Do awarii doszło po godzinie 16. Z danych downdetector.pl wynika, że do tej pory odnotowano ponad 80 tys. zgłoszeń w przypadku samego Facebooka. Ich liczba rośnie z minuty na minutę.

O ogólnoświatowej awarii serwisów meta piszą także użytkownicy platformy X — dawniej Twittera.

Dlaczego nie działa Facebook i inne serwisy Meta?

„Wiemy, że ludzie mają problemy z dostępem do naszych usług. Pracujemy nad tym teraz” – napisał rzecznik Meta, Andy Stone, w poście opublikowanym w X.

Użytkownicy nie mogli normalnie załadować aplikacji i stron internetowych. Na Facebooku użytkownicy odkryli, że zostali wylogowani i nie mogą się ponownie zalogować, podczas gdy Instagram w ogóle przestał działać. Wciąż działa jednak WhatsApp.

Meta zapowiadała duże zmiany na Facebooku

Meta ogłosiła na początku tego roku, że w kwietniu 2024 r. wyda ważną aktualizację, usuwając zakładkę „Wiadomości z Facebooka” z Facebooka dla użytkowników z USA i Australii. Nie jest jasne, czy ta zmiana mogła spowodować jakiekolwiek problemy, ale Meta twierdzi, że aktualizacja nie będzie miała wpływu na żadne inne produkty i usługi Meta. „Jest to część wysiłków mających na celu lepsze dostosowanie naszych inwestycji do naszych produktów i usług, które ludzie cenią najbardziej. Jako firma musimy skoncentrować nasz czas i zasoby na rzeczach, o których ludzie mówią nam, że chcą oglądać więcej na platformie, w tym na krótkich filmach” – poinformowała Meta w lutym. „Liczba osób korzystających z Facebook News w Australii i USA spadła w zeszłym roku o ponad 80%. Wiemy, że ludzie nie przychodzą na Facebooka w poszukiwaniu wiadomości i treści politycznych – przychodzą, aby nawiązać kontakt z ludźmi i odkryć nowe możliwości, pasje i zainteresowania. Jak już informowaliśmy w 2023 r., wiadomości stanowią mniej niż 3% tego, co ludzie na całym świecie widzą w swoich kanałach na Facebooku i stanowią niewielką część doświadczenia Facebooka dla zdecydowanej większości ludzi” - napisano w komunikacie.

Czytaj więcej

Duża awarii na Facebooku: użytkownicy dostają dziwne komunikaty

Threads też nie działa

Threads, konkurent Meta dla X Elona Muska, również przestał działać i zamiast kanału wyświetlał użytkownikom wyskakujące okienko z informacją „Coś poszło nie tak, spróbuj ponownie później”.

To nie pierwsza globalna awaria serwisów Meta

W maju zeszłego roku na Twitterze użytkownicy Instagrama i Facebooka z całego świata pisali, że dostają dziwne powiadomienia. Nawet przy dodawaniu zwykłych postów czy zwykłych, codziennych zdjęć otrzymują informację o rzekomym naruszeniu standardów – na przykład poprzez propagowanie mowy nienawiści na grupach dyskusyjnych. A ich ich wpisy są automatycznie usuwane. Po trzech godzinach Meta usunęła przyczynę awarii.

Czytaj więcej

Awaria serwisów społecznościowych. Nie działały Facebook, Instagram i Messenger

Po publikacji informacji o awarii serwisów Meta akcje koncernu na nowojorskiej giełdzie zaczęły tracić. Po godzinie od awarii straciły niespełna 2 procent.

Do awarii doszło po godzinie 16. Z danych downdetector.pl wynika, że do tej pory odnotowano ponad 80 tys. zgłoszeń w przypadku samego Facebooka. Ich liczba rośnie z minuty na minutę.

O ogólnoświatowej awarii serwisów meta piszą także użytkownicy platformy X — dawniej Twittera.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Globalne Interesy
CrowdStrike zablokował systemy Microsoft. Potężna awaria na całym świecie
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Globalne Interesy
OpenAI rozpoczyna wojnę, wprowadzając nowy model ChatGPT. Jest tańszy i szybszy
Globalne Interesy
Elon Musk zabiera swoje firmy z Kalifornii. Podał szokujący powód
Globalne Interesy
Rosyjski gigant ucieka z USA. Niedostępne oprogramowanie i zwolnienia pracowników
Globalne Interesy
Elon Musk po zamachu ogłasza gigantyczne wsparcie finansowe dla Donalda Trumpa