We wtorek akcje CD Projektu zyskiwały prawie 3 proc. przy najwyższym na rynku obrocie. Wzmożona aktywność inwestorów na akcjach studia miała związek z zapowiedzianą na godz. 16 transmisją dotyczącą "Cyberpunka 2077". Zakładano, że spółka poda przy tej okazji datę premiery kolejnego dużego patcha do gry (aktualizacja 1.5) oraz jej wersji na konsole nowej generacji. Studio rzeczywiście przedstawiło nowe informacje dotyczące aktualizacji dotyczące m.in. zawartości gry, grafiki, map, muzyki, wyelimiowania wcześniejszych błędów, poprawy jakości i efektywności, nowych opcji dialogowych oraz innych dodatków. Jeśli chodzi o datę premiery, to spółka zaskoczyła, informując w trakcie transmisji, że nowe wersje właśnie zostały udostępnione do pobrania.

Cyberpunk 2077 jest od dziś dostępny na konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5, zarówno w formie darmowej aktualizacji dla wszystkich posiadaczy wersji na konsole poprzedniej generacji, jak również do nabycia w wersji cyfrowej w Sklepie Microsoft oraz PlayStation Store. Tytuł wraz z aktualizacją 1.5 dostępny jest również na Xbox One, PlayStation 4, Stadię oraz PC.

Osoby które chcą sprawdzić grę na konsolach nowej generacji mogą to zrobić do 15 marca, pobierając darmową wersję próbną.

„W jej ramach gracze mogą rozpocząć swoją przygodę w Night City, a następnie po upływie 5 godzin, które przewiduje wersja próbna, kontynuować ją w pełnej wersji gry” – informuje studio.

Posiadacze gry w wersji na konsole Xbox One oraz PlayStation 4 też mają otrzymać możliwość przeniesienia swoich zapisanych stanów gry odpowiednio do wersji na Xbox Series X|S i PlayStation 5.

"Cyberpunk" trafił na rynek 10 grudnia 2020 r. Wprawdzie przyniósł spółce imponujące zyski (ponad 1 mld zł za 2020 r.), ale oczekiwania były jeszcze wyższe. Rozczarowały w szczególności wersje na konsole, dlatego gracze i inwestorzy zastanawiali się jak spółka poradzi sobie z wersją na konsole nowej generacji.