Gaming bije modę w świecie e-zakupów. Potężny skok

Fani cyfrowej rozrywki coraz więcej wydają online. Grupa zamawiających gry w sieci jest już w Polsce większa niż kupujących ubrania. Boom to efekt pandemii.

Papież postacią zaskakującej gry wideo. Współautorem… polityk Paweł Kowal

Jeszcze w tym roku zadebiutować ma gra wideo, w której jest autorem scenariusza jest poseł Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o tytuł „Vatican Gardens”, który znany jest także jako „Pope Simulator” – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Lepsze od prognoz wyniki CD Projektu. Plany związane z Cyberpunkiem

Przychody CD Projektu w 2021 r. wyniosły 888 mln zł, do czego w głównej mierze przyczyniła się sprzedaż „Cyberpunka 2077”. Firma zasygnalizowała, że w przyszłym roku pojawi się dodatek do tej gry.

„Wiedźmin” opóźniony. CD Projekt tanieje na giełdzie

Studio przekłada premierę trzeciej części wiedźmińskiej sagi na konsole nowej generacji. Dziś po sesji na rynek trafi raport roczny.

Wojna w Ukrainie trafi do gier. Proste odcinanie kuponów?

Wątek I i II wojny światowej jest często wykorzystywany przez globalne i rodzime studia. Z tematyką agresji Rosji na Ukrainę zapewne będzie podobnie.

CD Projekt potwierdza: będzie kolejny „Wiedźmin”

Polskie studio potwierdziło, że pracuje nad kolejną odsłoną swoje flagowej serii o Geralcie z Rivii.

To nie gra, to wojna. Ile studia tracą na inwazji Rosji na Ukrainę

Polscy producenci gier większość przychodów wypracowują w Europie Zachodniej i USA. Wojna na Wschodzie nie uderzy aż tak mocno w ich biznes. Coraz więcej studiów wstrzymuje sprzedaż gier w Rosji i na Białorusi.

Rosja odcięta od rynku gier. Activision Blizzard oraz Epic Games mówią „niet”

Do takich potentatów jak EA Games, czy CD Projekt Red, dołączają kolejne firmy. O zablokowaniu dostępu do swoich tytułów dla fanów z Rosji zdecydowały właśnie Activision Blizzard oraz Epic Games.

W Rosji i w Białorusi nie kupią już „Cyberpunka”

Polscy potentaci na rynku gier CD Projekt i Bloober Team zaprzestali sprzedaży swych produktów w obu krajach, zarówno w wersjach cyfrowych jak i fizycznych.

Czy świat gier da Rosji „bana”? Kijów apeluje do gigantów

„Rosja wypowiedziała wojnę – nie nam, Ukrainie, ale całemu cywilizowanemu światu. Jeśli popierasz wartości ludzkie, powinieneś opuścić rosyjski rynek!” – takiego tweeta opublikował wicepremier Ukrainy Mychajło Federow.

Netflix chce być potęgą w grach wideo. Przejmuje fińskiego potentata

Największy streamingowy serwis wideo przejmuję znane fińskie studio gamingowe - Next Games. To wydawca takich międzynarodowych przebojów, jak „Stranger Things” i „Walking Dead”.

„Wojna to nie gra". Rosjanie tracą dostęp do Steam

Największa platforma gamingowa zaczyna blokować dostęp fanom cyfrowej rozrywki z Rosji. To jeszcze nieoficjalna informacja, ale jak podaje serwis Nexta, użytkownicy z kraju, który zaatakował Ukrainę, nie mogą logować się do swoich kont.

Rosjanie wycofują się z polskiego rynku gier. Robią miejsce gigantowi z Chin

Koncern 1C sprzedał właśnie swoją spółkę nad Wisłą. Moskiewski producent i wydawca oprogramowania wycofuje się tym z Polski, a w jego miejsce wchodzi chiński Tencent.

Gamingowy gigant zwalnia za poparcie dla Putina

Dyrektor kreatywny Wargaming, białoruskiego studia odpowiedzialnego za hit „World of Tanks”, został właśnie zwolniony. Powód? W mediach społecznościowych jawnie popierał inwazję na naszego wschodniego sąsiada.

Weterani CD Projekt otwierają konkurencyjne studio. Stworzą mroczną grę

Konrad Tomaszkiewicz, współtwórca CD Projekt Red i współautor sukcesów tego studia – to on odpowiadał m.in. za takie przeboje, jak „Wiedźmin 3” i „Cyberpunk 2077” – idzie na swoje. Rebel Wolves w planach ma już pierwszą produkcję.

Kreml wyciśnie zagraniczne platformy. Zbiera pieniądze na „patriotryczne gry”

Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego Federacji Rosyjskiej chce zmusić platformy gamingowe, takie jakie Steam, PlayStation Store, Xbox Games Store, czy Epic Games Store, do tego, by płaciły za możliwość dystrybucji tytułów na tamtejszym rynku.

CD Projekt zaskoczył. Jest już ważna aktualizacja Cyberpunka

Studio udostępniło aktualizację "Cyberpunka" na konsole nowej generacji.

Fińskie studio będzie tworzyć w Polsce gry w chmurze

Return Entertainment, założony w 2019 r. w Helsinkach game developer, pozyskał właśnie 5,3 mln euro na ekspansję. Pieniądze mają pomóc w opracowaniu dwóch gier i otwarciu oddziału nad Wisłą.