Nie tylko Bloober Team. Polskie studia przyciągają zagranicznych wydawców

Tytułami stworzonymi przez rodzime studia coraz częściej interesują się zagraniczni wydawcy. Czy taka współpraca jest dla polskich firm korzystna?

Nintendo ofiarą niedoboru chipów. Potężny spadek sprzedaży konsol

W japońskiego potentata uderzył mocno globalny niedobór chipów, który niszczy łańcuchy dostaw.

„Fortnite” zniknie z Chin. Serwery zostaną wyłączone w listopadzie

Chińska wersja popularnej gry wideo „Fortnite” zostanie zamknięta w tym miesiącu. Wstrzymano akceptacje rejestracji dla nowych graczy i nie jest już dostępna do pobrania – informuje CNN.

Facebook, Samsung, Netflix… Nowi gracze zmienią rynek gier

Boom na gry w chmurze i streaming e-sportu sprawiły, że Facebook, Samsung, a nawet Netflix włączyły się do walki o szybko rosnący rynek cyfrowej rozrywki.

Akcje CD Projektu nurkują. Firma przesunęła premiery

Studio przesuwa premiery wersji "Cyberpunka 2077" i "Wiedźmina 3: Dziki Gon" na nowe konsole na 2022 r. W efekcie akcje mocno tanieją.

Ziemia obiecana się zamyka? Polskie gry w Chinach mają coraz trudniej

Państwo Środka to ziemia obiecana dla producentów cyfrowej rozrywki. Ale wyzwań przybywa, bo chiński rząd wprowadza systematycznie kolejne ograniczenia. Czy zahamuje to ekspansję polskich studiów?

Świat oszalał na punkcie „Squid Game”. Trampki, dresy i gry

Serial Netflixa podbił ekrany, a teraz zdobywa naszą codzienność. Hitem stają się stroje wzorowane na tych filmowych i gry wideo. A to początek. Południowokoreański serial od miesiąca podbija serca widzów na całym świecie.

Chiński gigant inwestuje w polskiego producenta gier

Globalny potentat na rynku gier wideo i jeden z największych na świecie koncernów technologicznych przejął mniejszościowy pakiet akcji Bloober Team.

Molestowanie i dyskryminacja. Gigant gier zapłaci pracownikom

Wydawca gier wideo Activision Blizzard zobowiązał się do zapłacenia 18 mln dol. w ramach ugody z federalną agencją zatrudnienia. Oskarżenia dotyczyły m.in. molestowania seksualnego oraz dyskryminowania kobiet w tej firmie.

Eskalacja wojny Apple z Epic Games. „Fortnite” usunięty z App Store na lata

Apple umieścił Fortnite na czarnej liście App Store do czasu zakończenia batalii prawnej z twórcą gry, firmą Epic Games. Tim Sweeney, prezes Epic Games napisał na Twitterze, że proces może potrwać jeszcze około pięciu lat.

Gamingowa rewolucja. Kto i ile na niej zarabia

Dzięki pandemii liczba fanów cyfrowej rozrywki bije rekordy, a akcje producentów i zarobki influencerów w branży gier wystrzeliły.

Pada monopol Apple? Epic Games wygrywa z gigantem

Sądowa batalia między koncernem z logo nadgryzionego jabłka a jednym z liderów rynku gamingowego rozstrzygnięta. A przynajmniej pierwszy jej etap. Dość niespodziewanie to firma kierowana przez Tima Cooka wychodzi z Sali rozpraw na tarczy.

Polska „demoniczna” gra trafi do sprzedaży. Producent debiutuje na GPW

Studio MadMind wchodzi w środę na warszawską giełdę. Korzysta z mody na kontrowersyjne i mroczne gry. W tej dziedzinie firmy z polski są bardzo mocne.

CD Projekt mile zaskoczył wynikami. Skok przychodów

Wyniki studia za drugi kwartał były zdecydowanie lepsze niż oczekiwali analitycy. Jak zapowiadają się kolejne kwartały?

Chiny wprowadzają drakońskie ograniczenia dla graczy

Państwo Środka znalazło sposób na uzależnienie dzieci i młodzieży od gier. Osoby poniżej 18. roku życia mogą przeznaczać na gry online tylko po godzinie dziennie – w piątki, weekendy i święta. I to między 8 a 21.

Można już korzystać z gier na Netflixie. Usługa tylko w… Polsce

Amerykański gigant na rynku streamowania produkcji filmowych wszedł właśnie z ofertą cyfrowej rozrywki. Netflix uruchomił serwis z grami, który ma być dodatkową usługą dla użytkowników.

Bunt u producenta Call of Duty. Nękanie kobiet i manipulacje

Prezes firmy Activision Blizzard, produkującej popularne gry wideo przyznał, że odpowiedź na pozew i krytykę jego firmy była „nieodpowiednia”.

11bit studios ruszają z „Frostpunkiem 2″. Karty zostały odkryte

Spółka potwierdziła przypuszczenia analityków: pracuje nad „Frostpunkiem 2”. Dziś ruszyła kampania promocyjna gry.