Nastolatki robią wirtualne msze na serwisie z grami Roblox. Wiara czy kpina

Trudno być już zaskoczonym pomysłowością najmłodszego pokolenia, jeśli chodzi o media społecznościowe. Teraz na fali są obrządki religijne.

„Wiedźmin" z problemami technicznymi na PC. Kurs CD Projektu nurkuje

Po next-genowej aktualizacji „Wiedźmin 3: Dziki Gon” w wersji na konsole zbiera bardzo dobre opinie, ale gracze donoszą o problemach technicznych wersji na urządzenia PC. W efekcie kurs akcji CD Projektu spada o 8 proc.

„Wiedźmin” na nowe konsole wystartował. Zbiera świetne oceny

Aktualizacja flagowej gry CD Projektu została dziś oficjalnie udostępniona. Osoby, które mają grę w wersji na dowolną platformę mogą pobrać aktualizację bezpłatnie.

Chmura, VR oraz 5G to przyszłość gamingu. Gry mocno przyspieszą

Zmiany technologiczne napędzają rozwój rynku cyfrowej rozrywki. A kolejnym motorem wzrostu będzie metaverse. Efekty tego mariażu mogą zaskakiwać.

„Wiedźmin" na nowe konsole i gwiazda w „Cyberpunku". CD Projekt ujawnił plany

Studio pokazało nowy zwiastun dodatku do „Cyberpunka”. W głównego bohatera wciela się znany aktor, Idris Elba. „Widmo wolności” trafi na rynek w 2023 r. Studio wypuści też, już 14 grudnia, trzecią część „Wiedźmina" na konsole nowej generacji.

Kto gra, ten zarabia. Polskie rozwiązanie może zmienić świat gier wideo

Insert Stonks to jeden z pierwszych na świecie start-upów budujących zaawansowaną infrastrukturę do monetyzacji gier, a wykorzystującą rozwiązania Web3. W rodzimą firmę zainwestował właśnie brytyjski fundusz FunFair Ventures.

Świąteczna ofensywa producentów gier. Co będzie hitem?

Black Friday, Cyber Monday, świąteczne wyprzedaże – końcówka roku to dla branży czas żniw, a dla fanów gier okres wyczekiwanych premier. Na jakie hity możemy liczyć jeszcze w 2022 roku?

Polscy producenci gier marzą o Hollywood. Czas na ekranizacje

Komercyjny sukces serialu Netflixa „Wiedźmin” sprawił, iż game developerzy nad Wisłą planują ekranizację swoich tytułów. Kilka filmów mogłoby być hitami.

Powstanie remake „Wiedźmina”. Polskie studia łączą siły

CD Projekt wypuści nową wersję pierwszej części przygód Geralta z Rivii. Gra, która zapoczątkowała hitową serię, ujrzy światło dziennie w odświeżonej odsłonie.

Powstanie remake kultowej gry. Zajmą się tym Polacy

To jedno z ważniejszych wydarzeń w branży produkcji gier wideo nad Wisłą. Konami, japoński gigant rynku gamingu, jeden z najważniejszych wydawców na świecie, ogłosił, że powstanie tzw. remake niezwykle popularnego tytułu „Silent Hill 2”.

Dobre wieści z CD Projektu. Drugie życie Cyberpunka

Przez cztery tygodnie z rzędu każdego dnia gra CD Projektu miała milion aktywnych graczy - podano na oficjalnym profilu na Twitterze.

Polacy stworzą patriotyczną grę o pierwszym królu. Rząd ją sfinansuje

„Chrobry. Historia sprzed 1000 lat” – tak ma nazywać się gra wideo promująca polską historię i postawy patriotyczne. Przynajmniej taki jest cel finansowania, jakiego producentowi tytułu udzieli Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Giganci wchodzą w gaming. Stworzą konsole

Kolejny potentat znany z rynku akcesoriów komputerowych zajmie się produkcją konsol. Najpierw w taki sprzęt dla graczy wszedł Logitech, a teraz własne urządzenie do sprzedaży wprowadzić zamierza Razer.

To Polak stworzył Roblox i metawersum. Wirtualny świat trzeba naprawić

Mający polskie korzenie „Budowniczy” chciał dać ludziom cyfrową rozrywkę. Ale ojciec metawersum stworzył rzeczywistość, która wymyka się spod kontroli.

CD Projekt odkrył karty. Będzie zupełnie nowa gra i uniwersum

Już nie tylko „Wiedźmin” i „Cyberpunk” - studio ujawniło, że pracuje nad trzecim, autorskim projektem o kryptonimie „Hadar”.

Kolejny polski producent gier bierze się za film. Ściągnęli Bagińskiego

Krakowski game developer Bloober Team chce iść w ślady CD Projektu i bierze się za ekranizację jednego ze swoich hitów. Gamingowa spółka zawiązała w tym celu współpracę z Platige. Razem chcą stworzyć serial oparty na grze „The Medium”.

Zmień swoją grę. Polski start-up zamierza ułatwić życie graczom

Dzięki nowatorskiemu projektowi ReadyCode fani cyfrowej rozrywki będą mogli modyfikować ulubione tytuły, a studia gamingowe sporo oszczędzą.

Kontrowersyjne gry wideo. Rosjanie mogą zabijać Ukraińców

Do niebywałej sytuacji doszło na jednej z najpopularniejszych platform gamingowych dla dzieci. W Roblox, największym serwisie tego typu, pojawiły się produkcje, które pozwalały małoletnim graczom walczyć na ukraińskim froncie.