Rosyjska propaganda trafiła do hitowych gier wideo. Mają być „fajni i groźni"

W popularnej grze Minecraft, należącej do Microsoftu, Rosjanie przemycają treści usprawiedliwiające atak i wojnę w Ukrainie. Firma już wie o problemie, ale raczej go bagatelizuje.

CD Projekt zwalnia 100 osób. „Mamy zbyt dużo pracowników"

Prezes CD Projektu, producenta takich gier jak „Wiedźmin" czy „Cyberpunk", Adam Kiciński poinformował, iż studio rozstaje się z niemal 9 proc. swojej załogi.

Chiński gigant przejmuje kontrolę nad Techlandem

Producent gier Tencent staje się głównym akcjonariuszem polskiego studia, które znane jest m.in z hitu „Dying Light”.

Upadek Pokemonów. Był hit, teraz są masowe zwolnienia

Firma Niantic, twórca gry wideo „Pokemon Go”, która kilka lat temu była wielkim przebojem i sprawiła, że po ulicach biegali fani z telefonami w rękach „łapiąc” wirtualne sympatyczne stworki, wpadła w duże tarapaty.

Gra wideo o tragedii Titana bije rekordy. Można wcielić się w pasażera

Na platformie Roblox mocno rośnie popularność kontrowersyjnej gry Billionaire Submarine, czyli symulatora łodzi podwodnej Titan, w katastrofie której zginęło pięć osób. Inne mniej lub bardziej podobne gry też są rozchwytywane.

Przebojowa gra trafi na ekran za sprawą reżysera „Johna Wicka”

Gry wideo na dobre stały się inspiracją kina akcji. Z reguły to projekty, które zyskały popularność na dużym ekranie, trafiały na monitor komputera, ale od kilku lat trend jest wyraźnie odwrotny.

11bit studios ujawnia czas premier. M.in. druga część „Frostpunka” i „The Alters”

Druga część „Frostpunka” oraz gra „The Alters” mają zadebiutować w pierwszym półroczu 2024 r., a „Niezwyciężony” i „The Thaumaturge” jeszcze w tym roku - zapowiedzieli przedstawiciele studia.

Można handlować niewolnikami i torturować. Ta gra wywołała burzę

Google usunął bardzo kontrowersyjną grę o nazwie Slavery Simulator ze swojego sklepu z aplikacjami, po tym, jak wywołała oburzenie w Brazylii.

Zabójcza konsola do gier. Ukraińcy dziesiątkują Rosjan

Ukraińscy żolnierze z ukrycia i bezpiecznej odległości mogą zasypywać kulami wroga. System zdalnie sterowanych stanowisk ogniowych, który może być instalowany w terenie, jak i na pojazdach, powstał dzięki zbiórkom crowdfundingowym i konsolom do gier.

Największa transakcja w historii gier zablokowana

Oferta Microsoftu na Activision Blizzard została zablokowana przez brytyjskie władze antymonopolowe. Transakcja warta niemal 70 mld dol. stoi teraz pod wielkim znakiem zapytania.

Discord pełen tajemnic. Czym jest prawdziwy bohater afery wyciekowej

Nie pierwszy raz tajne dane Pentagonu ujawnione zostały przez różne fora dla graczy. Choć mało kto o nich słyszał, dla użytkowników są całym światem. Jednak Discord to coś więcej, w czasie pandemii udało mu się uzyskać ogromną popularność.

ChatGPT w grze wideo zaskoczył. Postaci zaczęły żyć własnym życiem

Najnowsze testy prowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda dają mocno do myślenia w kontekście możliwości, jakie mogą osiągnąć algorytmy. Z badań wynika, że najnowsze zaawansowane modele AI są w stanie „żyć” niczym ludzie.

Niszczenie czołgów z drona. Powstaje gra o inwazji Rosji na Ukrainę

Na platformie Kickstarter trwa zbiórka na produkcję „Death From Above”. Część wpływów z gry ma zostać przekazana na wsparcie ukraińskich organizacji charytatywnych.

11 bit studios testuje grę „Frostpunk 2”. Firma mówi o planach

Prace nad „Projektem 8”, po zeszłorocznych perturbacjach, wróciły już na właściwe tory, a testy zewnętrzne „Frostpunka 2” rozpoczną się na początku kwietnia - deklaruje nam studio.

„GTA 6” nie dla wszystkich. Gra ma być technicznie rewolucyjna

Studio Rockstar Games wciąż milczy na temat daty premiery kolejnej odsłony swego największego przeboju, a także szczegółów technicznych dotyczących gry. Nieoficjalnie jednak mówi się o tym, że producent sięgnie po przełomową technologię graficzną.

Gdy gra staje się nośnikiem reklamy

Baner z logo Adidas na boisku piłkarskim w grze „FIFA” czy stojący na podjeździe willi Simsów samochód Renault to nie przypadek. To przemyślana strategia marketingowa, która ma zaprezentować nam produkt, a następnie zachęcić do jego zakupu.

Gra z uniwersum Harry`ego Pottera, Hogwarts Legacy, może być hitem roku

Produkcja Hogwarts Legacy, która właśnie debiutuje w sklepach, miała najlepszą premierę ze wszystkich gier wideo o Harrym Potterze w Wielkiej Brytanii w historii.

Nastolatki robią wirtualne msze na serwisie z grami Roblox. Wiara czy kpina

Trudno być już zaskoczonym pomysłowością najmłodszego pokolenia, jeśli chodzi o media społecznościowe. Teraz na fali są obrządki religijne.