„Fallout”, czyli drugie życie wielkiego przeboju. Gry wideo łączą się z filmami

Hit od Amazona to zjawisko – powstał na kanwie gry, a ta dzięki popularności serialu wróciła do łask. Eksperci sądzą, iż ten miks kultury gamingu i ekranu to patent na sukces, po który producenci sięgać będą teraz coraz częściej.

Społecznościowy gigant zaskoczył. Wchodzi w rozrywkę i to jaką

Microsoft nieustannie rozwija LinkedIn, należący do niego serwis specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Teraz wprowadzi nowe funkcjonalności. LinkedIn będzie udostępniał gry.

Najdziwniejszy pojazd świata jest sterowany myślami. Sposób na zatłoczone miasta?

Z laboratorium Hondy wyjechał nie samochód, ale… fotel. Przypominający nieco futurystyczny wózek inwalidzki pojazd to w praktyce dwukołowy skuter, choć całkiem inny niż wszystkie.

Palestyńczyk mści się za rodzinę. Gry wideo szybko reagują na wydarzenia

Wojna w Ukrainie, palestyńsko-izraelski konflikt, pandemia covid czy tragedia batyskafu Titan – bieżące wydarzenia stają się pożywką dla producentów gier.

„Niezwyciężony” według Lema z dobrymi ocenami. Gorzej z zainteresowaniem graczy

Gra oparta na powieści Stanisława Lema zebrała na Steamie aż 93 proc. pozytywnych recenzji. Analitycy zwracają jednak uwagę na znacznie niższe od oczekiwań zainteresowanie grą. Kurs akcji producenta runął.

Dziś premiera „Niezwyciężonego”. To gra oparta na powieści Stanisława Lema

Recenzenci chwalą stylistykę retro sci-fi, bardzo dobrą grę aktorską, interesującą narrację czy ciekawe efekty wizualne. Minusami mają być sporadyczne problemy z animacją i dźwiękiem, słabnąca fabuła oraz krótki czas gry. Czy odniesie sukces?

Idris Elba o swojej roli w „Cyberpunku". „Gwiazdy w grach wideo to znak czasu”

Aktor Idris Elba występuje w roli Solomona Reeda w najnowszym dodatku do gry Cyberpunk 2077 – „Widmo Wolności”. I nie jest on pierwszym ani jedynym znanym aktorem, który występuje w grze wideo.

Dziś debiut „Widma wolności”. „Cyberpunk” odżył i znów napędza CD projekt

Aktualizacja „Cyberpunka” mocno zwiększyła zainteresowanie grą, a debiutujący 26 września dodatek „Widmo wolności” zbiera świetne opinie. Trwają też prace nad nową wiedźmińską sagą.

Rosyjska propaganda trafiła do hitowych gier wideo. Mają być „fajni i groźni"

W popularnej grze Minecraft, należącej do Microsoftu, Rosjanie przemycają treści usprawiedliwiające atak i wojnę w Ukrainie. Firma już wie o problemie, ale raczej go bagatelizuje.

CD Projekt zwalnia 100 osób. „Mamy zbyt dużo pracowników"

Prezes CD Projektu, producenta takich gier jak „Wiedźmin" czy „Cyberpunk", Adam Kiciński poinformował, iż studio rozstaje się z niemal 9 proc. swojej załogi.

Chiński gigant przejmuje kontrolę nad Techlandem

Producent gier Tencent staje się głównym akcjonariuszem polskiego studia, które znane jest m.in z hitu „Dying Light”.

Upadek Pokemonów. Był hit, teraz są masowe zwolnienia

Firma Niantic, twórca gry wideo „Pokemon Go”, która kilka lat temu była wielkim przebojem i sprawiła, że po ulicach biegali fani z telefonami w rękach „łapiąc” wirtualne sympatyczne stworki, wpadła w duże tarapaty.

Gra wideo o tragedii Titana bije rekordy. Można wcielić się w pasażera

Na platformie Roblox mocno rośnie popularność kontrowersyjnej gry Billionaire Submarine, czyli symulatora łodzi podwodnej Titan, w katastrofie której zginęło pięć osób. Inne mniej lub bardziej podobne gry też są rozchwytywane.

Przebojowa gra trafi na ekran za sprawą reżysera „Johna Wicka”

Gry wideo na dobre stały się inspiracją kina akcji. Z reguły to projekty, które zyskały popularność na dużym ekranie, trafiały na monitor komputera, ale od kilku lat trend jest wyraźnie odwrotny.

11bit studios ujawnia czas premier. M.in. druga część „Frostpunka” i „The Alters”

Druga część „Frostpunka” oraz gra „The Alters” mają zadebiutować w pierwszym półroczu 2024 r., a „Niezwyciężony” i „The Thaumaturge” jeszcze w tym roku - zapowiedzieli przedstawiciele studia.

Można handlować niewolnikami i torturować. Ta gra wywołała burzę

Google usunął bardzo kontrowersyjną grę o nazwie Slavery Simulator ze swojego sklepu z aplikacjami, po tym, jak wywołała oburzenie w Brazylii.

Zabójcza konsola do gier. Ukraińcy dziesiątkują Rosjan

Ukraińscy żolnierze z ukrycia i bezpiecznej odległości mogą zasypywać kulami wroga. System zdalnie sterowanych stanowisk ogniowych, który może być instalowany w terenie, jak i na pojazdach, powstał dzięki zbiórkom crowdfundingowym i konsolom do gier.

Największa transakcja w historii gier zablokowana

Oferta Microsoftu na Activision Blizzard została zablokowana przez brytyjskie władze antymonopolowe. Transakcja warta niemal 70 mld dol. stoi teraz pod wielkim znakiem zapytania.