Maria Skłodowska-Curie i walka z potworami. Zaskakująca gra z Kanady

W przyszłym roku na rynku ma pojawić się „Nightingale”, dość osobliwa gra wideo – fanom cyfrowej rozrywki emocje zagwarantować mają podróże między wymiarami i pojedynki z potworami, a wszystko w baśniowym świecie w tzw. steampunkowym klimacie.

Gracze łapią się za portfele. Cios w producentów akcesoriów do gier

Boom w branży gamingowej trwa od lat, a zyskują na tym nie tylko producenci gier, ale także sprzętu dla graczy. Dość niespodziewanie rynek, przed którym od dawna mówi się, że są świetlane perspektywy, wyhamował.

Lekarz każe grać. Pierwsza gra… na receptę

Na rynek, na razie za oceanem, trafia pierwsza w historii gra wideo, która może być przepisywana przez lekarzy jako „lek”.

W łódzkie studio VR inwestuje gigant z Chin

Na dynamicznie rosnącej polskiej mapie game developerów w branży wirtualnej rzeczywistości pojawił się nowy gracz. Start-up szykuje dwa tytuły.

Netflix tworzy grę wideo na podstawie serialowego hitu

Największy streamingowy serwis wideo coraz mocniej stawia na gaming. Firma ogłosiła, że tworzy grę „Kingdom: The Blood”, która powstaje w kooperacji ze studiem Action Square. Jest oparta na serialu „Kingdom”.

Kultowa polska powieść będzie grą. Nadchodzi „polski batman”

Za adaptację kryminalnej powieści "Zły" Leopolda Tyrmanda odpowiadać będzie RedDeer.Games. To kolejny autor książek, który zaistnieje w świecie komputerów i konsol po Andrzeju Sapkowskim, Jacku Dukaju i Stanisławie Lemie.

Pierwsza gra w kanonie lektur. Okrucieństwa wojny

„This War of Mine” autorstwa 11 bit studios znalazło się wśród propozycji uzupełniających lektur szkolnych.

Gra na podstawie powieści Lema ma wydawcę. Czy będzie hit?

„Niezwyciężony”, gra bazująca na powieści Stanisława Lema, pozyskała wydawcę. Dołączy on też do grona akcjonariuszy Starward Industries.

Dukaj i Lem śladem Sapkowskiego. Fantastyka trafia do gier

Czy kolejni poczytni pisarze znad Wisły powtórzą gamingowy sukces twórcy sagi, której bohaterem jest Geralt z Rivii? Autorzy takich bestsellerów jak „Starość aksolotla” i „Niezwyciężony” zaistnieją wkrótce w świecie cyfrowej rozrywki.

Rosyjski rząd dokłada kasę do gry wideo o walce z Polakami

„Smuta” ma opowiadać o okresie, w którym Polacy okupowali Moskwę. Rząd dokłada miliony rubli, specjaliści od rynku gier mają wątpliwości, czy to się uda.

Sony zaskakuje. Koniec z dominacją konsol

Japoński koncern, jeden z liderów na rynku gier wideo, dotychczas koncentrował się na produkcji tytułów dedykowanych swoim konsolom.

Gaming bije modę w świecie e-zakupów. Potężny skok

Fani cyfrowej rozrywki coraz więcej wydają online. Grupa zamawiających gry w sieci jest już w Polsce większa niż kupujących ubrania. Boom to efekt pandemii.

Najbardziej oczekiwane gry w 2022 - sprawdzamy tytuły!

Rok 2022 rozpoczął się od kilku znakomitych premier. Dying Light 2: Stary Human, Gran Turismo 7 i Horizon Forbidden West to jedne z najlepiej ocenianych tytułów, które już pojawiły się na rynku. To jednak nie koniec. Na miłośników gier PC i na konsolę czekają kolejne premiery. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Papież postacią zaskakującej gry wideo. Współautorem… polityk Paweł Kowal

Jeszcze w tym roku zadebiutować ma gra wideo, w której jest autorem scenariusza jest poseł Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o tytuł „Vatican Gardens”, który znany jest także jako „Pope Simulator” – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Lepsze od prognoz wyniki CD Projektu. Plany związane z Cyberpunkiem

Przychody CD Projektu w 2021 r. wyniosły 888 mln zł, do czego w głównej mierze przyczyniła się sprzedaż „Cyberpunka 2077”. Firma zasygnalizowała, że w przyszłym roku pojawi się dodatek do tej gry.

„Wiedźmin” opóźniony. CD Projekt tanieje na giełdzie

Studio przekłada premierę trzeciej części wiedźmińskiej sagi na konsole nowej generacji. Dziś po sesji na rynek trafi raport roczny.

Wojna w Ukrainie trafi do gier. Proste odcinanie kuponów?

Wątek I i II wojny światowej jest często wykorzystywany przez globalne i rodzime studia. Z tematyką agresji Rosji na Ukrainę zapewne będzie podobnie.

CD Projekt potwierdza: będzie kolejny „Wiedźmin”

Polskie studio potwierdziło, że pracuje nad kolejną odsłoną swoje flagowej serii o Geralcie z Rivii.