Można handlować niewolnikami i torturować. Ta gra wywołała burzę

Google usunął bardzo kontrowersyjną grę o nazwie Slavery Simulator ze swojego sklepu z aplikacjami, po tym, jak wywołała oburzenie w Brazylii.

Zabójcza konsola do gier. Ukraińcy dziesiątkują Rosjan

Ukraińscy żolnierze z ukrycia i bezpiecznej odległości mogą zasypywać kulami wroga. System zdalnie sterowanych stanowisk ogniowych, który może być instalowany w terenie, jak i na pojazdach, powstał dzięki zbiórkom crowdfundingowym i konsolom do gier.

Największa transakcja w historii gier zablokowana

Oferta Microsoftu na Activision Blizzard została zablokowana przez brytyjskie władze antymonopolowe. Transakcja warta niemal 70 mld dol. stoi teraz pod wielkim znakiem zapytania.

Discord pełen tajemnic. Czym jest prawdziwy bohater afery wyciekowej

Nie pierwszy raz tajne dane Pentagonu ujawnione zostały przez różne fora dla graczy. Choć mało kto o nich słyszał, dla użytkowników są całym światem. Jednak Discord to coś więcej, w czasie pandemii udało mu się uzyskać ogromną popularność.

ChatGPT w grze wideo zaskoczył. Postaci zaczęły żyć własnym życiem

Najnowsze testy prowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda dają mocno do myślenia w kontekście możliwości, jakie mogą osiągnąć algorytmy. Z badań wynika, że najnowsze zaawansowane modele AI są w stanie „żyć” niczym ludzie.

Niszczenie czołgów z drona. Powstaje gra o inwazji Rosji na Ukrainę

Na platformie Kickstarter trwa zbiórka na produkcję „Death From Above”. Część wpływów z gry ma zostać przekazana na wsparcie ukraińskich organizacji charytatywnych.

11 bit studios testuje grę „Frostpunk 2”. Firma mówi o planach

Prace nad „Projektem 8”, po zeszłorocznych perturbacjach, wróciły już na właściwe tory, a testy zewnętrzne „Frostpunka 2” rozpoczną się na początku kwietnia - deklaruje nam studio.

„GTA 6” nie dla wszystkich. Gra ma być technicznie rewolucyjna

Studio Rockstar Games wciąż milczy na temat daty premiery kolejnej odsłony swego największego przeboju, a także szczegółów technicznych dotyczących gry. Nieoficjalnie jednak mówi się o tym, że producent sięgnie po przełomową technologię graficzną.

Gdy gra staje się nośnikiem reklamy

Baner z logo Adidas na boisku piłkarskim w grze „FIFA” czy stojący na podjeździe willi Simsów samochód Renault to nie przypadek. To przemyślana strategia marketingowa, która ma zaprezentować nam produkt, a następnie zachęcić do jego zakupu.

Gra z uniwersum Harry`ego Pottera, Hogwarts Legacy, może być hitem roku

Produkcja Hogwarts Legacy, która właśnie debiutuje w sklepach, miała najlepszą premierę ze wszystkich gier wideo o Harrym Potterze w Wielkiej Brytanii w historii.

Nastolatki robią wirtualne msze na serwisie z grami Roblox. Wiara czy kpina

Trudno być już zaskoczonym pomysłowością najmłodszego pokolenia, jeśli chodzi o media społecznościowe. Teraz na fali są obrządki religijne.

„Wiedźmin" z problemami technicznymi na PC. Kurs CD Projektu nurkuje

Po next-genowej aktualizacji „Wiedźmin 3: Dziki Gon” w wersji na konsole zbiera bardzo dobre opinie, ale gracze donoszą o problemach technicznych wersji na urządzenia PC. W efekcie kurs akcji CD Projektu spada o 8 proc.

„Wiedźmin” na nowe konsole wystartował. Zbiera świetne oceny

Aktualizacja flagowej gry CD Projektu została dziś oficjalnie udostępniona. Osoby, które mają grę w wersji na dowolną platformę mogą pobrać aktualizację bezpłatnie.

Chmura, VR oraz 5G to przyszłość gamingu. Gry mocno przyspieszą

Zmiany technologiczne napędzają rozwój rynku cyfrowej rozrywki. A kolejnym motorem wzrostu będzie metaverse. Efekty tego mariażu mogą zaskakiwać.

„Wiedźmin" na nowe konsole i gwiazda w „Cyberpunku". CD Projekt ujawnił plany

Studio pokazało nowy zwiastun dodatku do „Cyberpunka”. W głównego bohatera wciela się znany aktor, Idris Elba. „Widmo wolności” trafi na rynek w 2023 r. Studio wypuści też, już 14 grudnia, trzecią część „Wiedźmina" na konsole nowej generacji.

Kto gra, ten zarabia. Polskie rozwiązanie może zmienić świat gier wideo

Insert Stonks to jeden z pierwszych na świecie start-upów budujących zaawansowaną infrastrukturę do monetyzacji gier, a wykorzystującą rozwiązania Web3. W rodzimą firmę zainwestował właśnie brytyjski fundusz FunFair Ventures.

Świąteczna ofensywa producentów gier. Co będzie hitem?

Black Friday, Cyber Monday, świąteczne wyprzedaże – końcówka roku to dla branży czas żniw, a dla fanów gier okres wyczekiwanych premier. Na jakie hity możemy liczyć jeszcze w 2022 roku?

Polscy producenci gier marzą o Hollywood. Czas na ekranizacje

Komercyjny sukces serialu Netflixa „Wiedźmin” sprawił, iż game developerzy nad Wisłą planują ekranizację swoich tytułów. Kilka filmów mogłoby być hitami.