CD Projekt, który zasłynął z takich gier jak „Wiedźmin” i „Cyberpunk 2077”, doczekał się ekranizacji tego pierwszego tytułu w postaci serialu Netflixa, a także serialu anime „Cyberpunk: Edgerunners”. Powodzenie tego ostatniego przyczyniło się do ponownego dużego zainteresowania grą.

Krakowski game developer chce iść w ślady CD Projektu. Gamingowa spółka zawiązała w tym celu współpracę z Platige. Razem chcą stworzyć serial oparty na grze „The Medium”. Znana produkcja studia, jedna z najbardziej popularnych gier z gatunku horror psychologiczny, wydana została w styczniu ub. r. Akcja ma miejsce w postkomunistycznej Polsce, gdzie główna bohaterka, medium Marianna, pomaga zbłąkanym duszom odnaleźć spokój. Pewnego dnia odbiera telefon od tajemniczego mężczyzny proszącego ją, by zjawiła się w byłym ośrodku turystycznym, gdzie dawno temu, z niewyjaśnionych przyczyn, zginęło mnóstwo ludzi.

Czytaj więcej

Netflix wprowadza animowany serial na postawie gry „Cyberpunk” CD Projektu

Serial powstać ma pod nadzorem kreatywnym Tomasza Bagińskiego (w 2002 r. jego film „Katedra” był nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowy film animowany, on też był producentem wykonawczym „Wiedźmina” od Netflix) oraz Piotra Babieno, twórcy krakowskiego studia. - Ostatnie hity platform streamingowych, które powstały na podstawie gier „Cyberpunk: Edgerunners”, czy „Arcane” pokazały, że to doskonały czas dla takich produkcji. Cały zespół pracujący nad koncepcją serialu poczuł, że pracuje nad czymś wyjątkowym - komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Według umowy, budżet prac zostanie pokryty w równym stopniu przez obie strony.