Najbliższy czas zapowiada się dla spółki bardzo pracowicie. Pracuje nad kilkoma własnymi grami, ma też projekty w wydawnictwie. Flagowe gry polskiego studia to „This War of Mine” oraz „Frostpunk”, który zadebiutował w kwietniu 2018 r. Trwają prace nad drugą częścią tej gry. Studio deklaruje, że przebiegają zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Na początku kwietnia odbędą się testy, do których firma zaprosiła osoby z zewnątrz.

-  Równolegle tytuł jest cały czas sprawdzany przez wewnętrznych testerów. Co jakiś poddawany jest też testom zewnętrznym, organizowanym przez firmy specjalizujące się w tego typu usługach. Mieliśmy już trzy rundy takich testów – informuje Dariusz Wolak, odpowiadający w 11 bit studios za relacje inwestorskie. Nie zdradza, kiedy mocniej ruszy kampania promocyjna nowej gry. Na razie jest dość skromna.

Czytaj więcej

Polacy stworzą patriotyczną grę o pierwszym królu. Rząd ją sfinansuje

- Jeśli chodzi o ilość pokazywanych materiałów, kampania nabierze rozmachu w kolejnych miesiącach i kwartałach tego roku w miarę, jak będziemy zbliżali się do premiery gry. Kończymy prace nad kolejnym, dużym trailerem - podkreśla Wolak. - Nie zdradzamy daty premiery, bo tego typu ogłoszenie jest ważną częścią promocji tytułu i musi mieć należytą oprawę.

Spółka nie zdradza budżetu „Frostpunka 2”. Wiadomo natomiast, że będzie kilkakrotnie większy niż pierwsza odsłona z tej serii, której budżet produkcyjny wynosił 10 mln zł. -  Szacujemy, że łączny budżet produkcyjny naszych trzech tytułów wewnętrznych, nad którymi pracujemy, czyli oprócz „Frostpunka 2" także „The Alters" i „Projektu 8" to ok. 130 mln zł – wylicza Wolak. Dodaje, że prace nad „Projektem 8", po zeszłorocznych perturbacjach, wróciły już na właściwe tory, choć oczywiście są pewne opóźnienia w stosunku do pierwotnego, opracowanego kilka lat temu harmonogramu.  Obecnie spółka powiększa zespół zajmujący się "Projektem 8".

- W  zeszłym roku nie przeprowadzano tam większych rekrutacji, a kilka osób zdecydowało się odejść ze spółki. Teraz zespół liczy z powrotem około 50 osób i szybko rośnie - deklaruje Wolak.

W zeszłym miesiącu spółka rozpoczęła kampanię promocyjno-marketingową gry „The Thaumaturge”, znanej wcześniej pod nazwą roboczą „Vitriol”. To największy projekt wydawniczy studia. Jest ono notowane na warszawskiej giełdzie. Wycena całego studia wynosi 1,6 mld zł.