Pekao łączy siły z Microsoftem. Będą wspierać cyfryzację Polski

Drugi największy polski bank chce mocniej uczestniczyć w cyfryzacji małych i średnich firm.

Publikacja: 04.09.2018 15:50

Pekao łączy siły z Microsoftem. Będą wspierać cyfryzację Polski

Foto: cyfrowa.rp.pl

Firmy zawarły porozumienie o strategicznym partnerstwie w celu wspólnej realizacji innowacyjnego programu „Cyfrowe podróże”. Projekt ma za zadanie wspierać rozwój gospodarczy Polski poprzez aktywne wspieranie digitalizacji społeczeństwa oraz przedsiębiorstw. Podpisana umowa jest integralnym elementem procesu transformacji cyfrowej Banku Pekao w ramach realizacji Strategii Pekao 2020.

– Jako bank bardzo dużą uwagę przywiązujemy do partnerstw strategicznych. Jesteśmy obecnie w trakcie rozmów z ponad setką partnerów strategicznych. Jako jedno z pierwszych chcemy podpisać je z Microsoftem – mówił prezes banku Michał Krupiński podczas konferencji prasowej na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Wspólny program banku i amerykańskiego giganta technologicznego ma opierać się na trzech filarach, a każdy z nich ma przełożyć się na konkretne inicjatywy biznesowe. Pierwszym filarem programu jest wsparcie tworzenia społeczeństwa gotowego na cyfrowe wyzwania, w szczególności uczniów oraz studentów. Drugim filarem jest wprowadzenie kluczowego dla gospodarki segmentu przedsiębiorców w świat cyfrowych i chmurowych. Filarem trzecim będzie szeroko rozumiana edukacja zarówno przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

– Powoli stajemy się wiodącym bankiem w sektorze MSP. Widzimy jednak, że nasi klienci w tym obszarze stosunkowo w niewielkim zakresie korzystają z cyfryzacji poprawiającej efektywność. Chodzi między innymi o możliwości korzystania z e-faktur czy elektronicznego obiegu dokumentów – mówił Krupiński.

Obecny podczas podpisywania porozumienia Piotr Dardziński, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa wyższego wskazał, że nauka to nie tylko uczelnie i instytuty badawcze, ale też firmy.

– Porozumienie Microsoftu i Pekao pokazuje, że można przedsięwzięcia naukowe realizować na polu czysto biznesowym – mówił minister.

Pierwsze inicjatywy w ramach programu Pekao i Microsoftu mają zostać uruchomione do końca roku.

Obecnie na etapie zaawansowanym jest ponad 20 takich inicjatyw. Bank zapowiada, że współpraca zaowocuje nowymi produktami w jego ofercie.

IT
IT
Lawinowo przybywa programistów na swoim. Mają bardzo niepewną przyszłość
IT
Szybki wzrost długów w firmach IT. Topią je... klienci
IT
Koniec eldorado w polskim IT. Niższe płace i zwolnienia pracowników
IT
Polska ruszyła w technologiczną pogoń za europejskimi liderami. Wielki potencjał IT
IT
Pod Warszawą powstanie gigantyczne centrum danych. Ma karmić sztuczną inteligencję