Krzysztof Rybiński: Demokracja zanika i zastępuje ją algokracja

Gdyby Marks dzisiaj żył, byłby zadowolony. Przechodzimy od demokracji i kapitalizmu do algokracji – mówi Krzysztof Rybiński, ekonomista i specjalista od nowych technologii, były wiceprezes NBP.

Publikacja: 19.01.2020 20:00

Krzysztof Rybiński: Demokracja zanika i zastępuje ją algokracja

Foto: tv.rp.pl

Co obecnie robi największy pesymista wśród polskich ekonomistów?

Co do polityków z pewnością byłem wielkim pesymistą. Co do aspektów gospodarczych bywało różnie, w końcu to ja wymyśliłem mem „złota polska dekada”. Ostatnie kilka lat spędziłem w Kazachstanie zarządzając największą uczelnią ekonomiczną jako jej rektor. Obecnie odsuwam się od zawodu ekonomisty, zajmuję się coraz bardziej data science, uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Opinie i komentarze
Polski menedżer Google'a w Krzemowej Dolinie: Ona jest nie do skopiowania
Opinie i komentarze
Wojciech Szymczak: Czy w świecie AI edukacja jest jeszcze potrzebna
Opinie i komentarze
TikTok stworzył zupełnie nowe medium do rozmowy z wyborcami
Opinie i komentarze
Cyber-strachy wracają do polskiej cyber-wioski
Opinie i komentarze
Programy IT dla edukacji trzeba rozszerzyć. Szkołom brakuje sprzętu i bieżącego wsparcia