Komputer musi odpowiadać obecnym zagrożeniom

To, do czego chciałabym zachęcić przedsiębiorców, to szukanie komputerów przeznaczonych do pracy w środowiskach biznesowych – mówi Anna Ostafin, Country Category Manager w HP.

Metaverse - wyzwania prawne na kilka najbliższych lat

Skoro w metaverse pojawia się na razie tak niewielu użytkowników, to co tak bardzo przyciąga świat biznesu? – pisze Katarzyna Wypchło, radca prawny, JWP Rzecznicy Patentowi.

Stacja bazowa - z pozwoleniem, czy bez pozwolenia?

Nowoczesne społeczeństwo informacyjne nie może się już obejść bez powszechnego dostępu do szybkiej łączności elektronicznej, jednocześnie jednak operatorzy nadal napotykają bariery w toku procesu inwestycyjnego - pisze Korina A. Sudół, adwokat z Kancelaria Prawna Media.

Dlaczego plik JPG z Moną Lisą nie jest NFT? Krótkie wprowadzenie do świata NFT

Jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał o NFT. W tym roku szacuje się, że wolumen obrotu nimi osiągnie 35 mld dol. To przykład, jak szybko technologia może się rozwijać w XXI wieku - pisze dyrektor ds. technologii w PayPal Edwin Aoki.

Sieć 5G pod okiem Komisji Europejskiej. Dlaczego trzeba przyspieszyć?

Bruksela przyspiesza prace nad zwiększeniem tzw. odporności infrastruktury krytycznej. A w Polsce wciąż czekamy na uchwalenie nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa - pisze prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik.

Prezes Palantir: Dane trzeba coraz lepiej analizować. Kto to zrozumiał, wygrywa

Złe czasy ujawniają trwałe firmy, a technologia przeprowadzi przez trudny okres, które nadchodzi – mówi Alex Karp, prezes Palantir Technologies, amerykańskiej firmy programistycznej, która specjalizuje się w analizie Big Data.

Usługi zaufania wchodzą w procesy biznesowe

Ze względu na dynamicznie zmieniające się uwarunkowania technologiczne i regulacje prawne, żadna firma nie może sobie pozwolić na bagatelizowanie ochrony interesów biznesowych w cyfrowym świecie – pisze Ewelina Chudy, ekspert usług zaufania Asseco Data Systems.

Unia reguluje cyfrowy świat, ale część zapisów budzi kontrowersje

Unia Europejska nie tylko organizuje debaty w sprawie cyfryzacji, ale też realnie pracuje nad nowymi przepisami. Świat cyfrowy należy uregulować, ważne jednak, by nie przesadzić - pisze Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska.

Czy drony zastąpią kurierów? Paczka prosto z nieba

Powszechne użycie dronów do dostarczania paczek może być rewolucją w transporcie, choć nie brakuje opinii, że to tylko mrzonki nagłaśniane przez media. Pozostało bowiem wiele problemów do rozwiązania.

Dark patterns – czym są i jakie są konsekwencje ich stosowania

W konkretnych sytuacjach takie praktyki mogą spotkać się z reakcją organów odpowiedzialnych za ochronę danych osobowych oraz ochronę konsumentów - pisze Anna Nowak, aplikantka radcowska, Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych sp. k.

Czy sztuczna inteligencja to podmiotowość i emocje

Kiedy pralka przestanie prać, to najlepiej ją pocieszyć. A gdy asystent głosowy powie o swoim szczęściu, to warto cieszyć się razem z nim. Humanizmem możemy objąć maszyny i sztuczną inteligencję.

Widmo kryzysu zagląda do startupów

Inwestorzy coraz dokładniej oglądają każdego dolara, euro i złotówkę, jaką są w stanie przekazać młodym, innowacyjnym firmom. Inwestycje wysokiego ryzyka wyraźnie wyhamowały.

Cyfryzacja ułatwia współpracę

Firmy są coraz bardziej świadome konieczności przeprowadzenia zmian w funkcjonowaniu, metodach zarządzania i relacjach z ekosystemem – mówi Ireneusz Borowski, Country Manager na Polskę w Dassault Systèmes.

Czy musimy wybierać: ekonomia lub zrównoważony rozwój? Nie

Przejazdy współdzielone godzą dwa cele polityczne: wspieranie siły nabywczej gospodarstw domowych u progu nowego kryzysu naftowego, przy jednoczesnym przeciwdziałaniu zmianom klimatu – pisze Nicolas Brusson, Współzałożyciel i CEO BlaBlaCar

Biznes musi wiedzieć jakiej zmiany chce. Potem wkracza technologia

Transformacja cyfrowa jest napędzana przez trzy składowe. To cyberbezpieczeństwo, wysoka dostępność i data resiliency - mówi Marcin Gajdziński, dyrektor generalny IBM na Polskę i kraje bałtyckie.

Miliard ludzi w metawersum

Liczymy, że w ciągu dekady w realiach metawersum funkcjonować może nawet do 1 mld ludzi. Mówimy więc o zjawisku globalnym – przekonuje Robert Bednarski, dyrektor Meta Platforms w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

To już 7 wariant nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa

Projektowane kryteria procedury ocennej, której efektem są ogromne konsekwencje dla dostawcy, zostały określone w sposób nieprecyzyjny, a tym samym sprzeczny z zasadą równości pisze Marek Chmaj, prawnik, specjalista w zakresie prawa konstytucyjnego.

Uważajmy na innowacje finansowe

Klienci muszą zdawać sobie sprawę, że korzystanie z takich produktów, jak karta płatnicza czy rachunek walutowy, nie oznacza automatycznie, że podlegają ochronie państwa.