Odpowiedzialne innowacje: Cyfrowe duchy zmarłych
Śmierć do dziś pozostaje nieodwracalna, ale nowe technologie pozwalają nam na iluzję nieśmiertelności. Cyfrowe wskrzeszanie zmarłych to coraz popularniejsza usługa, która może poważnie zmienić sposób, w jaki przeżywamy żałobę - pisze Dominik Zieliński z Sieci Badawczej Łukasiewicz – ITECH Instytut Innowacji i Technologii.
Mariusz Busiło: Wady projektu ustawy o KSC
Projekt ustawy o KSC powstał jako modyfikacja projektu przygotowywanego przez wiele lat w poprzednim rządzie, mocno krytykowanego i miernego merytorycznie. Jednak poprawienie złego cudzego tekstu to praca żmudna i zawsze wynik jest gorszy niż napisanie dobrego tekstu samemu – pisze wspólnik w Kancelarii Bącal Busiło sp. k.
Deszcze niespokojne w polskiej cyber-wsi
Projekt ustawy o KSC powstał jako modyfikacja projektu przygotowywanego przez wiele lat w poprzednim rządzie, mocno krytykowanego i miernego merytorycznie. Jednak poprawienie złego cudzego tekstu to praca żmudna i zawsze wynik jest gorszy, niż napisanie dobrego tekstu samemu - pisze Mariusz Busiło, wspólnik w Kancelarii Bącal Busiło Sp. k.
Prezes Alior Banku: Sztuczna inteligencja jest szansą
Obecnie najważniejsze są dane i cyberbezpieczeństwo. Dlatego z dużą atencją obserwujemy nie tylko rozwój sztucznej inteligencji, ale również komputerów kwantowych – mówi Grzegorz Olszewski, prezes zarządu Alior Banku.
Jak otworzyć cyfrowy świat na neuroróżnorodność
Pojęcie "neuroróżnorodności" właśnie przeżywa swój renesans. Kim są osoby neuroróżnorodne i dlaczego tak istotne jest uwzględnianie ich potrzeb w środowisku online? - pisze Patrycja Didyk z Łukasiewicz ITECH – Instytut Innowacji i Technologii.
Dominik Skoczek: W Polsce cyfrowi giganci mają się dobrze
Model wypłaty tantiem dla twórców przez producentów obowiązywał w Polsce w latach 1994-2000 i zakończył się fiaskiem – przekonuje Dominik Skoczek, dyrektor Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych (ZAPA). Przekonuje, że Polsce nie grozi nadmierny wypływ tantiem za granicę.
Odpowiedzialne innowacje, czyli wątpliwości wokół Neuralinka i sterowania myślami
Czy możemy podłączyć ludzki mózg do Internetu? Elon Musk twierdzi, że znalazł na to sposób. Dziennikarze donoszą jednak o zaniedbaniach, pośpiechu i szkodach, jakie zostały poniesione w trakcie pracy nad tą technologią. Co tak naprawdę powinno budzić naszą wątpliwość? - pytają eksperci Instytutu Innowacji i Technologii Łukasiewicz Dominik Zieliński, Lidia Stępińska-Ustasiak.