Dom z drukarki 3D. Mały i tani

Czy domy z drukarek 3D mogą rozwiązać problem bezdomności w krajach trzeciego świata? Organizacja New Story wierzy, że jest to możliwe.

Organizacja New Story oraz firma ICON zaprezentowały pierwszy drukowany dom z pozwoleniem na budowę w USA. Testy trwają  Austin w Teksasie.

Dom, który ma powierzchnię 37 metrów kwadratowych, buduje się w 48 godziny a kosztuje niecałe około 10 tys. dolarów czyli nieco ponad 37 tysięcy złotych.

ICON pracuje teraz nad zwiększeniem tempa pracy drukarki Vulcan, tak by domy o powierzchni 100 lub nawet 200 metrów kwadratowych powstawały w 24 godziny i kosztowały mniej niż 4 tys. dolarów (około 15 tys. złotych).

ICON współpracuje z New Story, organizacją non profit, która dzięki technologii 3D buduje domy i zwalcza bezdomność na całym świecie. Przed wykorzystaniem technologii druku 3D budowa 100 domów wartych 6 tysięcy dolarów zajmowała New Story około ośmiu miesięcy.

Pierwsze seryjne domy z drukarki 3D, która jest mobilna i waży 900 kilogramów, mają powstać w 2019 roku w Salwadorze. Organizacja chce w sumie dostarczyć domy dla 1,3 miliardy ludzi żyjących na całym świecie w slumsach. New Story buduje domy w Meksyku, Haiti, El Salvador, i Boliwii. W ciągu trzech lat wybudowano 1400 domów dla rodzin, których dotychczas nie było na nie stać.

Mogą Ci się również spodobać

Prezydent Iranu znalazł sposób na zamieszki. Wyłączył internet

Prezydent Iranu Hasan Rouhani stłumił zamieszki w kraju, spowodowane podwyżkami cen paliwa i innych ...

Nokia wraca przez Dubaj

W środę znów będzie głośno o smartfonach niezwykle popularnej niegdyś marki. W Dubaju odbędzie ...

Algorytmy stają się rasistami i seksistami

Systemy oparte na sztucznej inteligencji są szybsze, dokładniejsze i bardziej wydajne, ale niestety nie ...

Chińczycy znaleźli sposób na zaginione zwierzęta. Odnajdą je po nosie

Chiński startup Megvii stworzył aplikację, która dzięki wykorzystaniu technologii rozpoznawania twarzy będzie identyfikowała zaginione ...

Kobiety zawładną kinem w 2020 roku. Nawet Bond zmieni płeć

Wiele z nadchodzących superprodukcji będzie wyreżyserowanych przez panie, a na ekranach częściej zobaczymy aktorki. ...

Urzędnicy uderzają w grupę Komputronik

Fiskus żąda od firmy prawie 60 mln zł. Decyzję tę zarząd Komputronika nazywa absurdalną. ...