Koniec z PIN do bankomatów. Rozwiązanie Intela

Urządzenie potrafi odróżnić zdjęcie, film czy obrazek na telefonie od prawdziwej osoby. Nie oszuka go zmiana fryzury czy zarostu.
Shutterstock

Intel zaprezentował RealSense ID, który może zastąpić dotychczasowy system dostępu do bankomatów za pomocą numerów PIN. System przypomina Face ID koncernu Apple.

RealSense ID służy do uwierzytelniania za pomocą twarzy. Według Intela to idealne rozwiązanie dla bankomatów. Dzięki niemu nie będziemy musieli pamiętać PIN do konta, wystarczy nasza twarz.

Intel zapewnia, że RealSense ID to idealne, innowacyjne narzędzie do uwierzytelniania. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym, takim jak specjalnie zaprojektowany chip, a także komunikacji z siecią neuronową, platforma jest w stanie rozpoznać budowę twarzy i jej cechy charakterystyczne. Na tym jednak nie koniec. Ponieważ nasza twarz zmienia się z wiekiem, system jest w stanie uczyć się naszych zmian fizycznych i dostosowywać do nich dane. Potrafi także rozpoznać zmianę zarostu.

CZYTAJ TAKŻE: Najlepsze 2020. Facebook chce zabić smartfony. Przełomowy projekt

Natomiast dzięki sensorowi głębi system doskonale sprawdza się przy każdym oświetleniu, bez względu na kolor skóry użytkownika. Intel zapewnia, że zaprojektował swój produkt z myślą o tym, by zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa uwierzytelnienia i zapobiec kradzieży tożsamości. Urządzenie potrafi odróżnić zdjęcie, film czy obrazek na telefonie od prawdziwej osoby. Według producenta system jest wyjątkowo trudny do oszukania – powieść może się najwyżej jedna próba na milion. Jest też bardzo szybki, rozpoznanie twarzy zajmuje mniej niż sekundę.

RealSense ID przetwarza wszystkie obrazy lokalnie i szyfruje je na specjalnym chipie, przez co osoba nieuprawniona nie ma szansy, by się do nich dostać.

Twórcy tej technologii zapewniają, że można ją stosować z powodzeniem nie tylko w bankomatach, ale także w panelach kontrolnych, punktach sprzedaży czy inteligentnych zamkach po sparowaniu z systemem smart home.

CZYTAJ TAKŻE: Cios w techniki rozpoznawania twarzy. Maski i jeden… kolor

Na początek do sprzedaży trafią dwa urządzenia z RealSense ID opracowane przez Intela: Intel RealSense ID Solution F455, który ma kosztować 99 dolarów, oraz zestaw dziesięciu modułów Intel RealSense ID F450 za 750 dolarów. Ogromną zaletą tych urządzeń jest także ich wielkość – są mniejsze niż zwykła karta płatnicza. Intel chce rozpocząć ich sprzedaż w marcu 2021 r.

Mogą Ci się również spodobać

Deepfake będzie wkrótce groźną bronią polityczną

Fałszywki wideo ośmieszające celebrytów i polityków przestają już być niewinną zabawą. Mogą wpływać na ...

Airbnb odwołuje wakacje. Koronawirus zniszczył rynek wynajmu

Pandemia koronawirus może zniszczyć platformy wynajmu krótkoterminowego. Airbnb zwalnia część pracowników i „odwołuje” wakacje ...

Powstał dom z plastikowych butelek. Jest odporny na huragany

Dość już tego betonu. Firma JD Composites w tym tygodniu zaprezentowała swój pierwszy dom ...

Rewolucja w e-handlu? Goryle dostarczą zakupy w 10 minut

Ten startup powstał w Berlinie niecały rok temu, a już stał się jednorożcem, z ...

Firma z Katowic stworzyła piłkarską wersję Booking.com

Footballcode.eu wpadł na innowacyjny pomysł na biznes – opracował bazę polskich obiektów sportowych i ...

Asseco rozpycha się w energetyce

Największa polska grupa informatyczna kupiła hiszpańską spółkę Tecsisa, która dostarcza rozwiązania IT dla sektora ...