Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 20.07.2025 20:57 Publikacja: 29.05.2017 21:18
Wójt gminy Moszczenica Marceli Piekarek i sekretarz Krzysztof Jędrzejczyk.
Foto: materiały prasowe
Z awsze działamy według zasady pro publico bono, mieszkańcy są dla nas najważniejsi i to dla nich realizujemy wszystkie nasze projekty. Chcemy zapewnić nie tylko udany start w dorosłe życie poprzez dobrą edukację, lecz również możliwość powrotu po studiach do dobrej pracy w naszej gminie – podkreśla Marceli Piekarek, wójt gminy Moszczenica.
Gmina zainwestowała w infrastrukturę dydaktyczną i sportową – wybudowana została m.in. hala sportowa oraz sala gimnastyczna w Babach. W Jarostach powstała szkoła podstawowa, której budowę sfinansowała IKEA. Ta ostatnia inwestycja jest przykładem dobrej współpracy pomiędzy samorządem a inwestorem, który sfinansował budowę nie tylko szkoły wraz z salą gimnastyczną, lecz również drogi dojazdowej do niej, a także sprzęt szkolny. Inwestycja ta pochłonęła w całości ponad 8 mln zł i w całości pokryta została ze środków IKEA, a nowoczesny budynek szkoły jest dumą gminy. W gminie rozpoczęta została budowa nowoczesnego systemu monitoringu wizyjnego. System będzie składał się docelowo z 200 wysokiej rozdzielczości kamer, które będą mogły zarejestrować każdy detal – od numerów tablic rejestracyjnych po rysy twarzy. Gmina pełna jest również wydarzeń kulturalnych. Doskonałym przykładem są zaplanowane na okres od 14 do 16 czerwca Chrześcijańskie Spotkania Młodych Moszczenica 2017 „Idźcie i głoście” organizowane przez gminę oraz moszczenicką parafię, pod patronatem władz województwa, powiatu oraz archidiecezji.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Niemieccy inżynierowie pracują nad przełomowymi procesorami fotonowymi – mają niemal 30-krotnie poprawić wydajno...
Firma Zepher Flight Labs opracowała bezzałogowiec, który jest niemal niewykrywalny dla radarów i systemów termow...
Sukces polskiego inżyniera, który niegdyś związany był z OpenAI. Przemysław Dębiak wygrał w prestiżowym konkursi...
Naukowcy z Uniwersytetu Columbia pracują nad „metabolizmem robotów”. Maszyny miałyby w praktyce zyskać zdolność...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Ośmioro zdrowych dzieci urodziło się w wyniku procedury in vitro z użyciem materiału genetycznego trojga różnych...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas