Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 28.08.2025 13:56 Publikacja: 19.04.2020 16:53
W Nowym Jorku liczba zarażonych jest już tak duża, że na pomoc sciągnięto okręty szpitalne
Foto: Bloomberg
Gubernator stanu podjął decyzję, która umożliwia zawieranie ślubów za pośrednictwem różnego rodzaju aplikacji wideo, jak np. niezwykle popularny dziś Zoom. Aby formalności stało się zadość, podczas transmisji online para młoda musi pokazać urzędnikowi swoje dokumenty ze zdjęciem, potwierdzające tożsamość, a udział w tym podniosłym, acz niecodziennym wydarzeniu internetowym, „na żywo” muszą potwierdzić świadkowie.
Widekonferencja ślubna, w której udział biorą przyszli małżonkowie, urzędnik stanu cywilnego i świadkowie, to jednak zbyt mało, by usankcjonować taki zdalny ślub. Dlatego władze stanu Nowy Jork wprowadziły jeszcze jeden wymóg – konieczność przesłania faksem lub w innej, elektronicznej formie, podpisanych dokumentów o zawarciu małżeństwa.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Komputery kwantowe przestają być obietnicą, a stają się praktycznym narzędziem. Dzięki połączeniu ich mocy z kla...
Doomerzy, czyli osoby o skrajnie pesymistycznym spojrzeniu na zagrożenia stojące przed ludzkością, ostrzegają pr...
Setki tysięcy prywatnych rozmów z Grokiem, chatbotem od firmy Elona Muska, można znaleźć za pomocą wyszukiwarki...
Trwają prace nad bezzałogowcami inspirowanymi drapieżnymi ptakami. Eksperci mówią, że to nie przypadek, bo takie...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Rozwój AI to nie tylko możliwości, ale także nowe zagrożenia. Mustafa Suleyman, szef działu rozwoju AI w Microso...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas