Projekt o nazwie Next Pampa 2.0 zakłada skomercjalizowanie 24-piętrowego „inteligentnego” budynku, w którego piwnicach mają mieścić się urządzenia niezbędne do „wydobywania” kryptowaluty. W ten nietypowy sposób mieszkańcy mają generować dochód, który pozwoli pokryć wszelkie koszty funkcjonowania obiektu i zużywanych przez lokatorów mediów. Na tym nie koniec – w gmachu wyświetlane będą również różne dzieła sztuki w postaci NFT. Takie „dekoracje” w lobby również mają należeć do wspólnoty mieszkaniowej.

Dedykowane dla kryptogórników mieszkania znajdą się w Belgrano, ekskluzywnej dzielnicy Buenos Aires. Budowa domu ruszy w połowie br. Wiele lokali już zostało sprzedanych. W apartamentowcu znajdzie się w sumie ponad 100 mieszkań (z dwiema, trzema lub czterema sypialniami). Ceny sięgają ok. 2,5 tys. dol. za mkw. Kupno mieszkania w tym Next Pampa 2.0 to zatem wydatek minimum 120 tys. dol.

Duże zapotrzebowanie na energię apartamentowca ma być – zdaniem Damiana Lopo, założyciela Newlink Capital – zaspokojone m.in. przez panele fotowoltaiczne. Budynek wyposażony zostanie ponadto w energooszczędne oświetlenie LED.