50 tys. abonentów usług dostępowych Astra2Connect zdobył do końca 2009 r. w różnych krajach Europy operator satelitarny SES Astra. W Polsce z technologii, pojemności satelitarnych i urządzeń abonenckich dostarczanych przez Astrę korzysta Telekomunikacja Polska.

Krzysztof Surgowt, prezes zarządu SES Astra CEE, nie chciał podać dokładniej liczby abonentów tej usługi. Powiedział tylko, że pozyskano ich mniej więcej tylu, ilu zapowiadała TP (kilkuset) wprowadzając usługę na rynek we wrześniu ubiegłego roku.

– Mamy partnera z tak dużym potencjałem rynkowym, że poszukiwanie kolejnych nie wydaje się mieć wielkiego sensu. Dajmy mu podziałać – powiedział Krzysztof Surgowt. Szef Astry liczy na intensyfikację sprzedaży usług, jeżeli uda się wykorzystać unijne środki na sfinansowanie usług dostępu do Internetu na terenach słabo zurbanizowanych. Największą barierą upowszechnienia usługi jest wysoki koszt zestawu abonenckiego, który w ofercie TP na przykład wynosi obecnie 1,6 tys. zł. Dostawcy usług satelitarnych walczą o uzyskanie publicznych subsydiów do ceny tych terminali.