Multimedia Polska, trzeci co do wielkości operator telewizji kablowej w Polsce, eskperymentuje [link=http://www.multimedia.pl/mobilFON]z usługami telefonicznymi VoIP na telefonach komórkowych[/link]. Pod koniec bieżącego miesiąca zamierza szerzej zaprezentować swoją ofertę.

mobilFON, to brandowana przez Multimedia aplikacja VoIP dostępna na kilkanaście modeli telefonów marki Nokia wyposażonych w moduł WiFi. Tak jak w innych tego typu usługach operator nie zapewnia ani samego terminala, ani zasięgu sieci radiowej – telefon działa w każdej dostępnej sieci WiFi. Stawki w usłudze Multimediów są zbliżone do oferty innych systemów telefonicznych PC2phone, np. stawka za połączenie na telefon stacjonarny wynosi 6-10 gr. za minutę, a stawka za połączenie na telefon komórkowy 29 gr. za minutę. Połączenie wewnątrz sieci telefonicznej Multimedia (210 tys. numerów) są nie taryfikowane. Usługa ma charakter abonamentowy. Operator zachęca klientów do podpisywania 12- i 24-miesięcznych kontraktów w zamian za obniżkę ceny aktywacyjnej i abonamentu.

Multimedia jest pierwszym dużym operatorem telekomunikacyjnym, który promuje tego typu usługi. W swojej ofercie mają je jednak systemy telefonii VoIP, jak np. IPfon.